Sunt romancele materialiste ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Muffi,

Tu vad ca esti foarte cinstita ,de ce nu ne spui un pic despre tine,poate asa vom avea si noi curajul astea maritate mai din dragoste mai din interes sa ne dam cu parerea.

Tu ce crezi despre tine?
Te crezi frumoasa?

Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Raspund si eu la intrebarea pusa la acest subiect desi nu imi plac deloc generalizarile sau etichetarile puse unor anumite grupuri si bazate pe multe afirmatii cel mai adesea nerelevante.....
Raspunsul meu personal este (nefiind casatorita nici cu japonez, nici cu italian si nici chiar cu olandez desi locuiesc in Olanda de ceva ani) NU!

Pantera, da-mi si mie niste popcorn.....ca imi plac mult!



Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ioi, Ionica, nu vazui ca esti cu burtica.Sorry!

Hai mai Muffin, ce naiba sa iti spuna femeile de aici? Cu ce sa fie sincere? Uite daca vrei io iti trimit o poza sa vezi ca sunt sincera si oricum daca nu as fi te-ar incalzi cu ceva?
S-ar imbunatati viata ta cu ceva?

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Nu inteleg de ce aduci vorba despre rasism aici pentru ca nu e vorba deloc de rasism. Daca spui de cineva ca e burtos sau impotent - nu inseamna ca ii renegi dreptul la vot sau la alte drepturi sociale.
Si daca Ab tu te-ai casatorit cu Justin Timberlake (in secret) sau cu Robert de Niro - iar divaghezi de la subject. Vorbim despre faptul limpede ca multe romance sunt interesate de bani. Just like this. Nu neg ca sunt cazuri fericite si cupluri perfect armonioase, intre romance si stranieri, insa, imi permit sa vorbesc despre o mare parte de femei...O alta parte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Multumesc pentru interes. Acuma stiu ca o sa ma bateti (verbal) cu teorii despre globalizare si esenta speciei umane. Acuma stiu ca o sa imi dati exemple despre japonezi frumusi, italieni virili si turci politicosi. Dar doamnelor, aici dezbatem despre un subiect pe care mi-l asum ca fiind sensibil. Stiu ca iese cu bataie de posete.

Da normal ca Natasa ar prefera unul care nu pute si se spala pe dinti (imi pare rau pentru tine ca asa ti-a fost soarta) - insa nu despre asta vorbim aici. Vorbim despre materialism - despre folosul pur al sentimentelor in scopuri mercantile.

Insa, haideti doamnelor... e loc si de un pic de sinceritate. Atat de multa tencuiala aveti pe suflet incat stiu ca o sa mi se raspunda pana la urma cu citate din Proust, Noica si Gore. Dar...chiar nu e asa? Chiar nu sunt romancele un pic mai mult materialiste decat altele? Macar asa intr-un exercitiu de logica...fiti sincere.
multam fain'





Daca vrei subekt despre materialism, da si tu un edit la primul post si sterge atibutele alea cu care descrii japonezii si italienii.

Ce te macina defapt pe tine? Materialismul romancelor sau strainii care se casatoresc cu romance?Putin ordine in posturi va rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Insa, haideti doamnelor... e loc si de un pic de sinceritate. Atat de multa tencuiala aveti pe suflet incat stiu ca o sa mi se raspunda pana la urma cu citate din Proust, Noica si Gore. Dar...chiar nu e asa? Chiar nu sunt romancele un pic mai mult materialiste decat altele? Macar asa intr-un exercitiu de logica...fiti sincere.
multam fain'




Ntzzzz sarmale cu faina si slanina si suc de piersici Gore si cu Noica... stii tu cine-s astia :)))?? Ce fata cultaaa... Tu cu cine te mariti???

Cautati perechea si fii fericita... Perechea mea e de aceeasi varsta cu mine +6 luni. Nici prea frumosi, nici prea urati amandoi, am inceput saracutzi si nici acum nu suntem milionari, dar mai sunt sperante .

Fiecare traieste cum isi asterne. Asa ca daca te casatoresti pentru bani indiferent ca o faci in tara sau in afara tot tu tragi ponoasele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Pe bune ca mi-ai facut pofta.
Am cautat peste tot in casa sa vad poate a mai ramas vreo punga din aia care se baga direct la microunde ,dar nu mai ammmmm.
M-am dat la o ciocolata amara ,sper sa ma consolez cumva.


Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Ioi, Ionica, nu vazui ca esti cu burtica.Sorry!

Hai mai Muffin, ce naiba sa iti spuna femeile de aici? Cu ce sa fie sincere? Uite daca vrei io iti trimit o poza sa vezi ca sunt sincera si oricum daca nu as fi te-ar incalzi cu ceva?
S-ar imbunatati viata ta cu ceva?

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious


Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

Daca vorbim de "pitipoancele"de pe Dorobanti sau din nu stiu ce cluburi de isi pun toalele cele mai bune si ies la "o cafea",atunci da,putem spune ca femeile romance sunt materialiste.Ele nu se pot descurca,si prefera sa fie insipide,incolore,invizibile etc da cu bani neica.Sunt insa si romance casatorite cu romani,italieni,japonezi,tigani,care au ajuns undeva prin propriile forte.

Si eu mai visez la piscina,jipane,vuitoane,vacanta prin cine stie ce tara....da ma trezesc repede la realitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Muffi, ia uite-te la poza de la casatoria noastra, a mea si a sotului, si spune-mi daca ti se pare ca sint materialista.Nu vezi mare,mare iubire acolo

Nu cred ca romancele sint materialiste, daca se marita cu cetateni straini.
Personal, nu mi-am dorit niciodata sa ma casatoresc cu un roman[:D

Chiar e subiect de birfa asta.
'Acum e treaba respectivei cum arata hazbandu` si citi ani are.
Poate tie ti se pare batrin la 50 de ani , dar poate alteia i se pare tocmai copt.


Subiectul mi se pare cu atit mai rautacios, cu cit trebuie sa mentionezi inca de la inceput IONICA ,NU E NEVOIE SA COMBATI!
Fiecare are dreptul sa isi spuna ppårerea aici, chiar daca pårerile celorlalti ne plac sau nu.


Ile, mami de Vivian (07.03.2006) si 12+



http://good-times.webshots.com/album/568512292eJLims

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Multumesc pentru interes. Acuma stiu ca o sa ma bateti (verbal) cu teorii despre globalizare si esenta speciei umane. Acuma stiu ca o sa imi dati exemple despre japonezi frumusi, italieni virili si turci politicosi. Dar doamnelor, aici dezbatem despre un subiect pe care mi-l asum ca fiind sensibil. Stiu ca iese cu bataie de posete.
...........

Insa, haideti doamnelor... e loc si de un pic de sinceritate. Atat de multa tencuiala aveti pe suflet incat stiu ca o sa mi se raspunda pana la urma cu citate din Proust, Noica si Gore. Dar...chiar nu e asa? Chiar nu sunt romancele un pic mai mult materialiste decat altele? Macar asa intr-un exercitiu de logica...fiti sincere.
multam fain'





Draga mea, nu ai vazut rusoaicele (unele!)... majoritatea celor intalnite de mine de cand locuiesc aici...pffff, materialismul in floare! Dar fara jena, pe fata!
Si, pina la urma, cred ca nici nu e vina vreuneia, cred ca e o tara a fostelor tari comuniste, in care mai multe lipseau decat se gaseau.




Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hai la plimbare

Mergi la inceput