Campanie de responsabilizare a autoritatilor (4)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Ioana, ma crezi ca nu-i dau de capat?? stiam din prima ca nu-i oke in forma aia...incerc in continuare.
tipa cu articolul e plecata din tara. discutia a ramas valabila pentru primul moment cand e posibil dupa intoarcerea ei. sunt pe aproape.




pentru Emma

Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Copiez aici un mesaj scris de catre admin Desprecopii la sub nostru de la generale:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Parerea mea este ca trebuie continuata lupta. Ma gandesc sa trimitem un Memoriu Oficial la CNAS. Daca sunteti de acord - il putem trimite oficial de la Desprecopii.com - desigur e nevoie de o petitie semnata - poate faceti una pe forumul Aspirantelor DC. Trebuie sa fie pe acest site pentru a putea sa ne argumentam cazul.

Mi se pare o idee f buna sa fie trimis din partea DC.
Deci varianta lunga pe care o asteptam de la Lucialu si noi o vom completa va fi acest memoriu. Ce ziceti?
Mariaa daca nu reusesti sa transformi prezentarea, trimite-mi-o si o voi trimite si eu Elenei, poate ne ajuta ea.
Luca ma bucur ca ai revenit! Ce-i drept , ma cam ingrijorasem, ca ai disparut asa in ceata dar ma bucur ca te-ai plimbat!

Va las, plec la scarbici..dar mai am trei zile si gata..vine concediul!!

Ioana
animalutele mele iubite pisicutii nostri

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

riao ...concediu, auzi
trimit azi de la lucru daca nu-i dau de capat in final..




pentru Emma

Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Ioana, am retransmis ieri mesajul catre Elena Udrea.
Eu finnd una din fetele care am luat medicamente comnpensate,incerc astazi sa scriu prin ce am trecut si sa -ti trimit pe mail.
LucaLuca, bine ai revenit! Sper ca ti-a prins bine deplasarea.
Pupici tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

'Neata!
LucaLuca bine ai revenit!Ma bucur ca esti bine!
Ioana multumesc pentru oferta de lucruO sa fac asta daca sunteti de acord,pe cuvant de Lucica!
Problema e nu cand am timp ci daca ma puteti lasa cateva zile sa formulez,ghindesc si sa conspectez ce ati vorbit-facut voi aici pana acum en detail.Recunosc,nu am citit pagina cu pagina cele 4 capitole si nu vreau sa ma mai repet cu ceea ce s-a spus decat daca acelor ganduri si doleante le voi gasi si un loc in memoriu...argumentat bine.Ca trebuie sa imi schimb si penelu' ca sa-i dau caracter oficios(nu asa cum ma exprim liber-zburdatoare pe forum).
Poate ca ar fi fost bine sa i se ceara Ministeruli Sanatatii sa specifice sursa cu cifre/procente exacte din care rezulta ca suntem putini noi astia infertilii...nu-i bai,ca poate va veni si vremea cand vor trebui sa argumenteze raspunsul dat.
Hai ca ma teleportez si daca cumva trebuie sa imi ziceti ceva si nu sunt pe aici(mare mirare dar se mai intampla sa chitaie un ovar ceva sau sa fiu ocupata/plecata cu daravele)ma trageti de urechi pe PM ca suna soneria pana pe mail.
Jos palaria pt ce ati facut si faceti!Din ce am citit pana acum sunteti organizate ca un stup de albine!Si fete una si una!
O zi buna!


www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

maria trimite-mi prezentarea ta si o sa o fac sa fie slide show.
sau poti tu sa o fac e simplu
ii dai save us si cand iti apare fereasta unde sa o salvezi vezi ca jos sub titlu iti apare formatul adicapower point tot de acolo ai posibilitatea de a alege powerpoint show. alegi powerpoint show si gata.
daca nu reusesti trimite-mi pe mail
pup

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Buna dimineata si de la mine!
LucaLuca, ma bucur ca ai reaparut! Sper sa mai intri pe la sibiect , ca Ioana pleaca in concediu si ramanem fara "creierul central".
Mi se pare foarte buna ideea cu memoriul oficial! Lucica, spor la scris!
Edit: Am retrimis si eu mailul Liei Vasilescu, cu linkul catre petitie.



poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Mai, sa nu ma judecati gresit ca nu mi-s lasa de felul meu si nu ma trag pe fundisor'napoi...dar LucaLuca este geniala!!!imi vin idei si intre timp mai apuc sa citesc din urma si gasesc ca ea s-a gandit si a spus si a facut deja(chiar si chestia cu dnele tariceanu si Geoana pe care doream sa o scriu fusese fumata...)si are si stil mai bun ca al meu de a scrie,eu sunt la genunchiul broastei...
Si sunt sigura ca voi mai gasi fete mai bune ca mine pe parcursul conspectarii...nu sh ce sa spui.Pt ca ideea e ca sa faca treaba cineva disponibil...dar si sa fie facut cel mai bine,asa-i or ba?Ca e munca de lamurire si nu se face in doi timpi si trebuie cat mai bine facuta ca sa aibe sanse de izbanda...
Eu vb serios si nu sugui si nu fac pe modeasta.Voi deja va stiti rostul pe aici si intre voi care cum...Eu zic ca daca poate altcineva-poate LucaLuca nu e disponibila sau nu indrazniti sau pt ca a fost plecata...ca ea si asa Dumnezeu sa-i dea sanatate pt tot binele pe care-l face si l-a facut!si vorba ceea fara nici un interes personal...mie ea imi pare supertare!...veniti cu propuneri si din partea mea (ar fi si culmea!) nici o suparare sau orgolii nehranite!
Voi faceti/ati facut treaba excelenta!Si multa frate!Munca nu gluma!Chiar nu va iau cu lugu-lugu ca nu am de ce si nu mi-e stilul.
Poate si greseala mea ca n-am tinut pasul cu voi sa nu mai aiurez ca ieri...Poate gasesc dupa ce vaz tot si alte idei sau pareri spre imbunatatire...
Chiar ma gandeam ca era buna o emisiune de-a lui Liviu Mihaiu(sper ca nu e si asta fumata ) de pe TVR,"Cu binele si raul la brat",dar nu stiu daca mai revine...
Revin:sa stiti ca pana intrati pe aici si trageti concluzii...eu ma pui in tema in continuare cu ceea ce am spus de dimineata...nu am diparut ca magarul in ceata...dar sincer tare mica sunt!pe linii mari stiu despre FIV ca va citesc mereu si stiu cu ce va confruntati...nu sunt inca implicata eu personal(stimularile)si din nou nu cred ca sunt persoana cea mai indicata...datele le-ati pus deja costuri,probleme,dar nu sunt eu de-acolo...stiu ca se lucreaza in echipa si imbunatatiti...daca inca mai credeti ca pot fi de folos chiar si asa...cu tot dragul!



www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Fetelor, m-am mai uitat putin pe semnaturile de la petitie si am constatat ca mare parte din cei carora le trimisesem mesaj nu au semnat decat dupa ce le-am trimis prezentarea, deci impactul este cu totul altul.
Inca o chestie pe care am sesizat-o, desi noua nu ne-a convenit articolul de la Iasi, in perioada aceea apar foarte multe semnaturi tocmai din Iasi, deci parte din cei care au citit articolul au intrat si au semnat si petitia. In concluzie orice articol este bun, chiar daca ar fi in ziare locale, macar sa reusim sa facem cunoscuta problema si sa se scrie despre noi in cat mai multe ziare mici, daca incepem sa facem valuri mici, vom reusi sa le facem si pe alea mari.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Eu am inceput sa retrimit mesajele catre ziare, poate poate mai citeste cineva si mai scrie un articol.Sper sa reusesc sa-i impresionez.

Mergi la inceput