Piatra Neamt - Perla Moldovei (19)

Piatra Neamt - Perla Moldovei (19) | Autor: Laura25

Link direct la acest mesaj

Partea a XVIII-a

Poftiti la povestit!

  • Adriana_78(10.09.1978)-Adriana de Lara(22.06.2005)

  • ana1980(09.06.1980)-Ana de Casandra(27.06.2005)

  • andreutza_23

  • crissandrada(15.02.1980)-CrissdeAndrada(12.09.2002)

  • ellinia(22.01.1979)-Cristina de Stefan (25.02.2005)

  • geba2001 (09.10.1973)

  • ianusca-Dana deIan(13.10.2005)

  • ionella3003(03.07.1977)-Ionela deAlex(21.09.2004)

  • iully(08.06.1981)-Iuliana de Cristian (16.07.2004)

  • Laura25(23.09.1978)-Laura de Rares Mihai si Bianca Andreea(13.06.2005)

  • LoraG76(03.06.1976)-Laura de Iustina(31.10.2004)

  • lunna27(10.02.1978)-Dana dePaul Marian(08.09.2000)siAna Maria(06.09.2004)

  • mandita-Catalina de Claudia

  • mira_m- de (mai2004)

  • nastasacarmen(11.10.1978)-CarmendeAres(17.12.2004)

  • pisicuta si matei(02.01.1983)-CatalinadeMatei Tudor(22.04.2005)

  • raresionut-Alina de Rares

  • sunt mamica-Andreea de Ilinca

  • annabella

  • danidani74

  • EftimieC- Carmen

  • herra

  • karmen

  • lorelei19

  • mihastroescu

  • morena06

  • naomi ioana

  • roxanacibo

  • vali02





Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna dimineata!

Dana, a fost PACALEALA DE 1 APRLIE

Am vazut insa ca nimeni nu s-a lasat pacalit si n-a raspuns

Sper ca tu nu ai stat acasa, din cauza asta. N-ai mai fost la tara din cauza ca e Paul bolnav sau ati fost totusi?

Adriana si Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Dana, am citit acum ca ai fost la tara. Ma gandeam ca o sa ma injuri acum, ca n-ai mai ajuns din cauza mea la tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Buna dimineata!
Am revenit!
Multumesc pentru urarile de sanatate! Ma simt mai bine, dar o sa merg la doctorita dupa-amiaza pentru ca am avut acum un an si ceva pneumonie si mi-e cam teama...sa vedem ce imi zice...!
Laura, ma bucur ca esti ok, imi faceam griji pentru tine chiar! Acum cred ca iti dai seama de ce nici eu nu intru pe net de acasa...!
Adriana, bine ca ati rezolvat cu apartamentul, sa vezi ce ma laud io de acum ca am cunostinte care stau la euroconfort!!! Eu sunt de acord cu petrecerea oricand stabiliti, n-am preferinte!
Dana, poti sa te plangi oricand pe forum, e bine sa te descarci, noi te ascultam!
Ana, ce-ti face bebeul? Joaca fotbal?
Carmen, ma bucur ca e bine Ares! Nu cred ca e cazul sa va faceti griji in leg. cu sotul tau, ai sa vezi ca o sa fie bine. Multa sanatate! Bafta la serviciu, sper sa reusesti sa pleci de aici, ca salariul e mult prea mic pentru ce ai de inghitit! Iti tin pumnii, ai rabdare!
Criss, e bine Andrada? Ce ati mai facut? E gata casa?
Pisicuta, ma bucur ca nu ne-ai uitat! Pupici lui Matei!
Ianusca, tu nu mai zici nimic? Ce face Ian?
Ellinia, sper sa te cunoastem cat de curand si pe tine!
Fetelor, ati vazut ce frumos e in oras? Abia astept sa ies si eu intr-o seara, cica seara sunt aprinse luminitele! Iustina e incantata, ieri voia sa dea jos un iepure din ala mare cica sa-l ia acasa.
Noi am fost la padure, la bunicii lui Eugen...a fost atat de frumos!!!! Iustina a fost f. incantata! Exclama intr-una: "uite padulea"!!! Nu voia sa mai vina acasa, a cules floricele, s-a jucat, a alergat...etc. Cand ne-am intors nu voia sa intre in gradina la bunici, fugea tot spre padure. Cand am reusit sa o aducem in gradina tipa la Eugen sa nu inchida poarta - cica "tata, nu inchide usa la padule". Abia astept sa mergem iarasi!
O zi buna la toata lumea!



Lora, mami de Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasacarmen spune:

BUNA DIMINEATZA
GATA CAFEAUA?
Adriana....eu m-am pacalit un pic
dar acum , dimineata- pana cand am deschis si pagina asta- ma pregateam sa-mi cer scuze ca n-am vazut mesajul

Ares e la cresa acum, Radu a fost la pansat de dimineata si Dc zice ca e bine
asteptam inca rezultatele biopsiei-dar mai sunt cateva zile pana atunci

aici (adica la servici) totul e bine, astept ziua cea mare- sper sa nu am surprize ca data trecuta


va pup
o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutza23 spune:

Buna dimineata!
Ce harnicute ati fost ieri!sambata nu scria mai nimeni si ieri v-ati pus pe scris.
Eu ieri am fost la bacau, prin metro, selgros. am gasit niste reduceri la kenvelo si i-am luat sotului meu niste tricouri dragute, el mi-a cumparat un hamburger cu peste de la macdonalds. a fost o zi petrecuta numai in doi care mi-a placut ffff mult.
adriana, tu chiar ai fost in oras, sau a fost pacaleala de 1 aprilie?
cat despre PLUS si mie mi se pare de 2 lei, din toate punctele de vedere. eu tot in d'acry o sa-mi fac cumparaturile. mie acolo imi place cel mai mult.
ati vazut ce frumos au inflorit copacii in oras?si cat de frumos au ornat orasul?eu am fost sambata seara la o plimbare cu Grasutul, pe jos si mi s-a parut bestial, doar ca a fost f frig.
fata, ma apuc de treaba
o saptamana cat mai buna si nu uitati sa fiti mai buni, pentru ca asta e saptamana patimilor!

"Viata aceasta s-ar putea sa nu fie petrecerea pe care o speram, dar cat
timp suntem aici putem de asemenea sa dansam.Amintiti-va asta: nu ne mai
putem intoarce niciodata inapoi, acesta e singurul spectacol pe care il
jucam."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Salut!

Am intrat doar sa va salut,nu pot sta ca sunt cu amandoi acasa si scriem,facem mancare,ne jucam...Mai intru dupa ce ii bag la culcare!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Buna!
Si eu tot cu salutatul am intrat !
Intentionam sa stau azi acasa sa ma apuc si eu de treaba ca n-am facut nimic in casa, cand m-a sunat seful meu asa ca, de voie de nevoie a trebuit sa ies din casa. Nici eu nu pot intra pe net de acasa din cauza lui Stefan. La noi calculatorul e intr-o camera la care a trebuit sa-i scoatem clanta de la usa ca sa nu mai intre acolo...
Vreau sa caut subiectul trecut sa vad ce-ati mai povestiti in wk!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Andreutza, era pacaleala de 1 aprilie. N-a prea tinut insa - pe Carmen era s-o prind, insa a vazut deja mesajul unde scrisesem ca-i pacaleala
Sotul e azi in Piatra cu serviciul si apoi pleaca la Buc., asa ca noi fetele suntem singure pana miercuri seara.

Carmen, tot la cresa la Paharnicului l-ai dus?
Sa aveti rezultate bune la analize!

Lora, bine ai revenit. Ai grija de tine! Du-te le doct. sa fii sigura ca nu e nimic grav. Ca apoi vin sarbatorile si o fii toate cabinetele inchise.

Voi, fetele din campul muncii, aveti liber si luni dupa Pasti?

Adriana si Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Adriana, o sa merg azi dupa-amiaza la medic. De fapt, ar cam trebui sa imi fac mai multe analize...o sa vad cand o sa am timp.
Da, luni, adica a doua zi de Paste, avem liber.
Voi avion aveti din Iasi? Sau trebuie sa mergeti pana in Buc.?


Lora, mami de Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Lora, succes la doct!Sa fie totul bine!
E super ca e si luni liber, e un weekend prelungit!
Da, exista avion direct Iasi-Viena. Am avut noroc, ca altfel ar fi fost tare obositor drumul. Asa dureaza 1:10.

Adriana si Lara

Mergi la inceput