Piatra Neamt - Perla Moldovei (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Lora deci tu erai! Mi-ai parut cunoscuta din fotografiile pe care le-am vazut! Multa sanatate!
Adriana sper sa ma alatur voua la urmatoarea intalnire! E bine ca ati facut o alegere si ca sunteti multumiti. In functie de cum ai orientat balconul ne putem face cu mana suntem oarecum vecine. Tu esti din Iasi? Te intreb pentru ca eu sunt ieseanca si mi-e foarte dor de orasul meu...
Lunna fii mai vesela un pic, mai e o saptamana pana la Paste! Eu, una, de abia astept sa mai iesim un pic, m-am saturat de atata stat in casa!

Cand ma gandesc ce o sa fie saptamana asta prin magazine ma apuca durerea de cap. Imi povestea bona mea, referitor la Plus - ca tot vorbeati mai devreme- ca a fost in ziua de deschidere dar n-a apucat sa ia nimic ptr ca nu a mai gasit carucioare mari sa-l poata pune pe Stefan, iar seara cand s-a dus singurica a zis ca erau goaele rafturile de parca trecusera termitele pe acolo...

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasacarmen spune:

TOT LA PAHARNICU L-AM DUS
nu am unde deocamdata
din toamna il dau la oatu
am intelesc de fapt nu e asa scump cum spun prima data 100euro- ci max 60 euro



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Carmen, ce nu e asa scump? (60 euro in loc de 100 - despre ce vorbesti, ca eu am pierdut firul).

Ellinia, eu sunt din Bucuresti, am locuit in Viena 4 ani, sotul a primit un job in Iasi, d.aia am ajuns sa locuim aici.
Sper sa ne vedem la petrecere. E bine weekendul 5-6 MAI pt. tine?

Adriana si Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Adriana eu am stat oricum acasa pana s-a trezit fata,pe la 16 am plecat de acasa!Si eu am crezut ca voi chiar ati plecat spre Piatra

Andreutza era aglomerat in Metro?Noi vrem sa mergem miercuri seara,avem mai multe de cumparat!Stiti unde as putea gasi un scaun fain de birou reglabil??I-am dat comanda lui Paul de birou si ne treb si scaunul Ce mi-ar place sa ies si eu...dar numai cu barbatu' .....insa nu prea gasim momente !

Carmen,m-ai pus si pe mine pe ganduri cu Ouatu!Nu ar fi asa de scump,esti sigura ca asta e pretul??

Lora ma bucur ca esti ok,e bine sa-ti faci si niste analize,si eu ar trebui sa le fac dar nu am nici asigurare ,nika E bine ca-i place in aer liber lui Iustina,tu unde ai zis ca o dai la gradi??

Elinia toti cred ca trecem la un mom dat prin momente nasoale,la mine is mai nashpa din mai multe motive,dar poate din toamna se va rezolva!



Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana1980 spune:

In sfarsit sciu si eu...pana acum n-am avut net

Adriana deci sa intzeleg ca in primul week de mai ramane intalneala? mey, dar tu chiar ai fost pusa pe glume ieri

Dana cum e cu amandoi? Fiecare cu treaba lui si tu printre ei?

Lora e bine ca esti mai bine. Joaca el ceva pe acolo, nu stiu daca fotbal, dar il simt ca si cum ar da din picioruse. Dupa Paste trebuie sa ma duc iar la dr ginec si poate imi spune si ce este. Eu abia astept sa aflu...

Am terminat cu curatenia asta, dar presimt ca voi mai avea de calcat. Sper sa treaca repede sapt asta, ca sigur va fi obositoare...Si cand ma mai gandesc ca ma voi enerva numai cat ma voi apropia de magazine...imi vine sa ma duc in padure...

Ana si Casandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Dana, pe Iustina o dau la gradi la nr. 9, intre Pam Gaz si Tribunalul comercial. Am avut si eu intentia sa o dau la ouatu, dar fiind aici langa serviciul meu mi-e mult mai comod si am auzit ca gradinita asta e ok. Daca nu o sa mearga bine, ouatu e o alternativa. Oricum, o tinem in continuare si pe d-na, ca in zilele cand nu o sa mearga la gradi n-are cine sta cu ea...


Lora, mami de Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Ana......tu si cu fiica-mea...cu padurea...
Oare kaufland-ul n-o fi deschis pana mai tarziu saptamana asta?


Lora, mami de Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Salutare!
Hai sa va zic ce am facut eu ieri pana la urma, ca daca va spuneam ieri ziceati ca e pacaleala de 1 aprilie, dar e pe bune!
Deci, eram cu toate pregatite sapelcam la Cut, o sun pe cumatra mea sa vad daca sa mai iau ceva si imi zice ca mai bine nu venim, ca de sambata noapte si ea si fata ei sunt racite, tusesc, le curge nasul si se simt f. rau amandoua. Logic ca nu am mai plecat, ca nu am vrut sa risc sa ia si shtrumhpii raceala. Nu termin bine conversatia, ca imi suna mobilul. Seful de la GrupSoft. Ca daca pot, sa vin pana la sediu, sa stam un pic de vorba. Am lasat copii cu Sebi si am plecat. Dupa o conversatie de 2 ore, am cazut de acord sa ma intorc la ei. Am obtinut promisiunea sa am program de 8 ore si salar mai mare decat imi dadeau astia de la UltraTech. Asa ca azi am mai fost la astia cu firma cu atmosfera naspa si de maine ma intorc la GS. Ma bucur mult ca o sa fac ce-mi place, o sa revin "in top" cu cunostintele, nu ma plafonez facand chestii de 2 lei. Sunt mai multumita si mai linistita acum. Aici o sa am si net, asa ca chiar daca nu o sa am timp sa scriu de la servici, macar o sa citesc acolo si acasa intru numai sa va raspund .

Hai ca trag vizigotii de mine, sper sa mai pot intra dupa ce adorm. Va pupacesc.

Lora ati fost cumva duminica pe la 14 in parc la Aurora? Ca parca v-am vazut ...

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianusca spune:

Salut!

lipsesc si eu o saptamana si scrieti romane intregi!Ma ustura ochii de cand citesc.

Noi suntem bine, dar am avut o saptamana foarte grea!Tatal meu s-a internat in spital.De la o viroza a surzit de o ureche. A fost destul de rau . Stiti si voi cum sunt barbatii la boala. Din fericire sunt semne ca si-ar reveni, nu in totalitate, dar in timp.

Mie mi-a fost mai greu , pt ca mama nu a mai putut sa ma mai ajute cu Ian, iar de soacra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianusca spune:

Trebuie sa va spun ceva si voua.

Ian a zis mama!!!!!!!!


Iar la meci 10 minute in continuu a strigat goooooo fara l!

A fost un pic racit, ii ies maselele, nu mananca...

Eu sunt racita, pt ca la servici s-a stricat centrala si sunt18 grade.



Mergi la inceput