Lista Gradinite - bila alba / bila negra(2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns splendorica spune:

Multumesc mult MATAHUT pentru raspuns , LA MULTI ANI !pentru pitici si mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns im_ela spune:

Buna ziua. Sunt noua pe acest forum si sunt mama unui baietel de 2 ani si 2 luni. Sunt in cautarea unei gradinite (de preferat de stat) in sectorul 3 pe langa policlinica titan. Daca exista vreun parinte care imi poate recomanda o gradinita din zona i-as fi recunoscatoare. Multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninne spune:

Am parcurs cu rabdare toate paginile scrise de voi si nu am gasit informatii despre gradi 217 din Drumul Taberei. Stiti ceva despre ea sau despre vreo alta din zona?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Buna ziua,

va rog, imi puteti recomanda o gradinita in zona Bucuresti Mall, Calea Vitan? o gradinita de stat, daca se poate!!
Am citit lista de la inceput dar nu-mi prea spune mare lucru pentru ca nu stiu unde anume sunt situate gradinitele din sectorul 3.
chiar asa, ca sugestie, nu e bine sa se puna la lista respectiva si adresa sau zona aproximativa in care se afla gradinita?



Adina & Daria Virginia (2 nov 2005)
Varsta Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankgratiela spune:

Buna ziua mamici,
Am si eu o mare rugaminte, daca stie cineva cate ceva despre gradinita 256 din Iancului mai precis pe str. Ionescu Atanasie sa imi spuna si mie.
Am schimbat serviciul si sunt foarte aproape de aceasta gradinita.

Multumim anticipat pt orice informatie
Anca Si Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:


GRADINITA DE COPII NR. 12 "ALBINUTA", sectorul 2.
Fi-miu e la grupa mica, a inceput anul trecut in septembrie.
Personal: 5 puncte. Educatoarele sunt foarte dedicate, foarte implicate in activitatile cu copiii, tin cont de opiniile parintilor, exista respect dim ambele parti.
Dotari: 5 puncte. Au cam tot ce le trebuie la clasa, e adevarat, si cu ajutorul parintilor, ca doar e gradinita de stat. Gradinita arata foarte bine, este renovata, dotata, gresie - faianta, termopane, parchet in clase, baile construite adecvat dimensiunilor copiilor, au tobogan de plastic in clasa, casuta piticilor in clasa, mobilier nou, patuturi rabatabile, caldura de sta fi-miu numai in tricou la gradi, toate arata foarte bine. Au jucarii si materiale didactice suficiente.
Curatenie 5 puncte.
Mese 5 puncte. Mancare buna, diversificata.
Activitati in gradinita: 4 puncte.
Activitati extracuriculare: 5 puncte. Fac gimnastica, muzica, engleza. Fi-miu are 3,5 ani si acum vreo 2 seri a inceput sa-mi povesteasca ce-i invata doamna de engleza: Si stie sa zica formule de salut despre care stie si ce inseamna: Good morning, Hello, how are you? si altele de care nu imi mai amintesc, dar cea mai tare a fost cand mi-a spus clar si cursiv: "We are all very happy to say Hello to you". M-a lasat cu gura cascata . Engleza abia au inceput-o.

Cam atat imi vine acum in minte. Pe ansamblu sunt foarte multumita de gradinita asta si de evolutia lui fi-miu acolo. Si lui ii place foarte mult sa mearga la gradinita.



Elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Elle, multumim pentru punctaj!

Am reusit sa gasesc o gradi potrivita pentru copilul meu: e a 2-a saptamina la Montessori. Sint foarte multumita, dar mai astept sa treaca 1-2 luni sa ii fac review-ul.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Vreau si eu o gradinita particulara buna in sectorul 3, prin zona B-dul Unirii..situatia este urgenta pentru fetita mea de 2 ani! Multumesc!

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

sa scriu si eu la subiectul asta, desi m-am indepartat de problema:

* Numele gradinitei: Little Einstein, particulara
* Grupa la care e copilul si cand a inceput sa frecventeze gradinita: grupa mica (2 ani), 1 sept. 2007
* Punctajul pentru fiecare aspect de mai jos, cu explicatii
Personal 1-5 puncte: 1
Dotari 1-5 puncte: 3
Curatenie 1-5 puncte: 4
Mese 1-5 puncte: 1
Activitati in gradinita 1-5 puncte: 2
Activitati extracuriculare 1-5 puncte: 1
* Punctaj total: 12

subiectul cred ca l-ati vazut. as fi dat un -100 la punctaj...

aici e subiectul cu pricina: http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=113164&whichpage=1

stire de ultima ora: e probabil ca gradinita sa-si fi schimbat numele in "baby einstein school"!

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Cristina, imi pare rau ca ati avut asa o experienta cu gradinita. Multumim pentru punctaj. Te rog frumos, adauga link-ul la subiectul cu detalii despre Little Einstein in mesajul tau, pentru a fi complet.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput