Copilasi de iunie-iulie 2003 (80)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Multumesc de urari, Martta! Ieri, Maria mi-a spus: "Mami ce zi frumoasa are Stefan! Totul pare mai luminos!" Asa mult m-a bucurat. Plus ca l-a tot pupat, felicitat si i-a cantat intr-una La multi ani!

Gio, votat !



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

La multi ani pentru Stefan, Cornelia! sa creasca mare si voinic!

Magdone si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madishor spune:

Gio, daca vrei sa-ti scada pofta de dus la munca iti spun eu povesti de la servici. Am constatat ca pofta de munca dispare cu varsta. Daca la Ana la 6 luni abia asteptam sa ma intorc la lucru, la Matei m-am dus ca era musai dar fara prea mult chef, acum vorbeam cu Andrei ca daca ar fii care cumva sa ne mai apucam de editia a treia, nu m-as intoarce la munca inainte de un an. Apropo de editia a treia, aici numarul mediu de copii per familie este 2 si un pic si pe cuvantul meu ca asa mame relaxate nu vezi in Romania.

Ieri am fost sa ne dam cu "Thomas the Train" - iaca si niste poze:
http://picasaweb.google.com/andrei.dragomir/ThomasTheTrain?authkey=tmRIj-qbaG4
Sper sa mearga linkul asa pentru ca e album privat si in mod normal ar trebui sa trimit invitatie fiecaruia... paranoie mica de dupa amiaza.

Andraaaaa, te rugam frumos sa-ti iei calculator acasa!!

In materie de activitati, Matei ma dispera - nu vrea sa faca nimic din ce i se propune. De unul singur se simte bine cu puzzle-urile, cuburile si trenurile, dara daca ii propun un puzzle o sa vrea o carte, daca ii dau o carte vrea o masina etc si refuza sa faca ceva cu mine. Cu sora'sa, taica'su sau chiar strainii e mult mai cooperant - o fii buba la mine. Din pricina asta nici macar nu pot evalua ce a invatat pana acum decat indirect, cand vorbeste sau canta de unul singur prin casa. Voi cum va descurcati cu asta?

pe curand,
madishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bychi spune:

Intru scurt sa va salut si sa le tin pumnii Andrei si Alinutzei care isi vor vedea astazi (poate) bebelusii! Nasteri faine si copilasi sanatosi!

Madisor, copiii vostri s-au schimbat tare mult, frumosi si fericiti.

Va pup



Bychi, Tiberiu (28 iul 2003) si Theodor (01 oct 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Madishor, te aprob pozitiv la faza cu mamicile relaxate de aici, bai frate nu stiu cum reusesc mai sa fie asa de calme si sa nu ridice tonul, pe bune daca am vazut vreuna sa se rasteasca la copil sau se uite urat. Si ce si mai culmea, eu nu stiu doamne cum ii educa pe copiii astia ca asculta fratilor, i-a zis ma-sa stai aici linistit si asteapta sa platim la casa si apoi plecam, si ala acolo intepeneste !!! sau te rog impinge pe fratele tau (care sta in carut ) ca mami uite are 2 sacose si nu poate, si ala se executa fara comentarii !!!! era mai marisor asa la 10 ani. Ce sa va mai enumar… ca ma doare capul…

Si apoi in contrast : eram la un film pentru copii eu cu Razvan si inca o mamica romanca cu fiica-sa , din toata sala aia de copii, NUMAI EI 2 se auzeau cu mofturile de rigoare, ca vreau aia ca ailalta, ca nu se mai termina filmul ??? ca vreau suc etc. si erau si copii mai mici pana in 2 ani in sala aia, nici aia nu ziceau pas, mai frate…

Alta faza eram la un magazin de haine ieri (singura, ca altfel degeaba ma duc) si tot ma uitam ce sa iau, parintii cu copii o gramada, mamele alegeau haine, pantofi etc, AIA SMIRNA nu se miscau de langa ele, mai ziceau ei asa ca mami hai mai repede, dar f incet si nu convingator, ele ii rugau relax ca termin imediat !!!! si cand se aude asa strigand cand tata, cand mama : Anaaa !! de vreo 3 ori, aia nimic, ridica ma-sa tonul: Ana raspunde unde esti ? si aia mica in sfrasit raspunde cu niste mofturi pe capul ei de te doare capul… si tot asau au tinut-o vreo ora cat am stat in magazin…

Pe mine ma depaseste complet, eu nu stiu ce metode sa mai aplic cu Razvan, tot zic ca o creasca ca o sa inteleaga mai multe etc, da de unde, parca si mai rau .
Poate la urmatorul daca il nasc aici ma relaxez si eu si ma transform cine stie si


Madi sa nu uit, am vazut pozele f misto, oare o fi Thomas si la noi in Toronto, voi unde ati fost, era un loc special cu Thomas, sau la un parc de joaca ceva ?

Andra si Alinuta, va tin pumnii !!!

Va pup si o saptamana cat mai buna !


Magdone si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madishor spune:

Thomas the Train e itinerant - la noi a fost in Heritage Park - un soi de Muzeul Satului. Googleste dupa el sa vezi daca si cand vine si in Toronto - vara'mea l-a vazut in state anul trecut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Madishor: Privind pozele m-a apucat o nostaligie... imi doresc sa fiu iar copil si sa traiesc intr-un oras cu aer curat. Bucurestiul e groaznic de poluat, iar acolo la voi si in poze se simte un aer proaspat.

Magdone: Daca afli secretul canadiencelor, adica modul in care-si educa copiii sa fie ascultatori sa ne spui si noua. Mai nou Cristi e foarte rebel. A pus stapinire pe telecomanda si toata ziua stam pe eurosport la snooker ( sau cum so fi scrrind). Nici macar Alin nu e fericit ca nu mai vede desene. Normal daca e a mia oara racit, Cristi iar nu merge la gradi asa ca ... , iar din copilul cuminte de acum doi ani s-a facut un copil cu care nu te mai intelegi decit atunci cind e in toane bune si poate nici atunci.
Sa nu uit. Felicitari pentru casa, sa fiti sanatosi si sa o platiti cit mai repede.


Cornelia: La multi ani lui Stefan.


Bibi si Alinuta : Nastere usoara si sa va refaceti rapid. Sa ne dati de veste.

Pufulet: Bine ca ne mai dai vesti. Deci nu are astm? SI atunci ce e?

Va pup pe toate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudya spune:

Azi dupa amiaza,la ora 13:33(sper ca am retinut bine),a venit pe lume micuta Anna Issabel,o comoara de 3,600kg,sanatoasa si frumoasa,"exact ca Alex cand s-a nascut".
Mamica Alinuta e bine si m-a intrebat daca a nascut si Andra.
Bine ai venit pe lume,puiuta mica!!!
Felicitari tie,voua parintilor si nu in ultimul rand un pupic Alexandrei
Abia asteptam sa ne scrii tu cu manutele tale despre intalnirea cu a doua pereche de ochi albastri.
(Trebuie sa fac o paranteza si sa va spun ceva ce mi-a placut tare mult.Ieri,in ultima zi dinainte de nastere,Alina mi-a spus ca abia asteapta s-o vada pe bebelina,ca "e ca o surpriza de Craciun.Stii ca e sub pom,dar nu poti inca s-o deschizi")



Claudia si Emma
Realizez ca la data mesajului trimis apare data de 8 deja,din cauza decalajului de fus orar,insa evenimentul a avut loc pe data de 7 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Anna Issabel, bine-ai venit pe lume! Sa o viata superba intr-o familie minunata si sa traiesti intr-o continua stare de fericire!
Felicitari, Alinuta! Refacere rapida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Anna Issabel, bine ai venit pe lume si intr-o familie asa de frumoasa! Alinuta, refacere rapida! Abia astept sa ne scrii!

Claudya, multumim pt. veste !

Andra???

Madishor, ce schimbat imi pare Matei! Cat a crescut!




Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput