Endometru,monitorizari,ovulatie,TB - 151

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Turturico, parca tot in aceeasi perioada dupa ovulatie a avut si Meda petele roz, ziua 9-10 DPO este cand se implanteaza embrionul. Ce ar fi sa fie si la tine bebe? M-as bucura din tot sufletul! Ia sa faci tu peste 2-3 zile un test, la voi se gaseste cumva 'first response', ca ala am auzit ca ar fi cel mai bun (imi zicea o fata din state ca detecteaza si la 11 zile de la conceptie).
Laparoscopia o voi face cu dr.Tutunaru, asa a deliberat juriul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

avalon, bine-ar fi de-ar fi, dar la mine e cam rosu, nu mult, dar se vede ceva pe tamponul pe care mi l-am pus. Acuma astept sa vad continuarea.
si sa stii ca adunai bob cu bob, te-am citit si la endometrioza, si la aspirantele de 35, asa ca-s la curent. Bafta cu laparoscopia de saptamina viitoare, sper sa te-auzim in curind cu vesti cit mai bune.
Mersi de raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Turturico, eu vreau ca petele sa prezica acelasi lucru ca si la Meda! Asteptam vesti cu sufletul al gura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Fetelor, am auzit ca ma strigarati asa ca dau raportul. Am vazut rosu, insa un sosu tare ciudat, in sensul ca asta e a apatra zi in care imi curge dar in felul urmator: un rosu maro, uneori spre negru, curge putin de tot pana spre vreo ora 4 dupa amiaza apoi se opreste COMPLET noaptea pana dimineata cand o iau de la capat. Si ceea ce curge pana la ora 4 sa nu va imaginati ca e ceva de genul WOW, fiindca nici macar nu pot folosi tampon decat sa imi tina de cald , imi ajunge unul din ala zilnic! Am fost la doctor (homeopat) si a fost foarte fericita ca venit totusi, zice ea ca e un semn bun ca ovarele incep sa functioneze! Dar din cat m-am documentat eu pana acum, la treaba cu cursul de sange nu au treaba domnisoarele ovare, ci uterul si endometrul. Asa ca sunt in ceata. oricum iau in continuare tratament homeopat si cred ca azi merg sa fac si un test de sracina! Pup DUAMNELE!!!!!!

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...
Marea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Salut toate duamnele mai vechi DjMama, Avalon, Noela, Flori, Turturica, Feli, Irlandeza , Angy si pe cele noi care vad ca-s bataioase rau.
Mai da aici la voi e destrabalare totala...va tineti de ...am si uitat cum e...am memoria scurta...sau mai degraba din cauza greturilor.Nu mai sant ca o floare(greturi, tremurici hormonal,ameteli), de-ale gravidutelor... da nu ma las, ii trag tare si la munca...undeva trebuie sa pierd timpul si mai bine cu folos.
Noelo cred ca nici castraveti tai nu reusesc sa-mi transforme gustul metalic din gura.

Mai fetelor mai intr-ati pe la gravidute de sept-oct si mai face-ti galerie lui Ale.E disperata , sangereaza incontinu, pierde cheaguri, tratamentul intens nu da rezultate...trece printr-un cosmar.

Tuc toate duamnele si sa auzim de cat mai multe ...Angy are mana buna







Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Roxali, eu citisem ca Ale e mai bine... E drept ca ieri si azi n-am mai intrat...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Roxali, imi pare rau sa aud ca Alé are probleme cu sarcina, ultima data cand am vorbit era bine... imi inchipui ce e in sufletul ei acum ... Sa ne rugam pentru ea sa se indrepte situatia si sa speram ca va fi bine pana la capat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

AngeliquedeS
Ma bucur ca ai rezolvat problema fara utrogestan.
Deci pulsatilla a avut efect la tine.


Eu nu am avut asa rabdare ca tine si am renuntat la pulsatilla dupa 1 luna si am reinceput utrogestanul.

Daca da rezultate la tine poate le reiau si eu.


Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Imi pare tare bine ca s-au reunit duamnele si in nesimtirea mea (pentru care cer iertare) mi-am zis sa trec si eu pe la dragele mele sa vad ce mai fac.
Vreau sa aflu vesti "medicinale" de la Noela fiindca trecu 22 martie si de la Avalon care a depasit si ea ziua de sambata.
Turturicai ii tin pumnii poate s-a luat.
Pup cu dor pe Mami si Floricica , felicit fetele care au reusit si nu pot decat sa-i transmit lui Ale sa aiba curaj fiindca Dumnezeu e mare.
Noi suntem bine, mai avem 2 zile si teminam sapt. a 23-a. Domnisoara m-a transformat in sac de box , mai toata ziua imi trimite mesaje de ma indoaie, uneori nici in picioare nici in fund nu ma lasa sa stau. La orizontala se distreaza cel mai bine si eu suport mai usor surprizele. Am mai facut pe langa eco morfologica de la Herghelegiu ( in sapt 19) inca una pe 20 martie ( la geniul local) si a fost buna ,asa ca am renuntat sa mai merg pe 23 la capitala fiindca in afara de oboseala nu ar fi adus nimic nou.
In rest nici o noutate...
,si sper sa aveti numai vesti bune.

MEDA si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

quote:
Originally posted by felicia_

Alic, chiar nu stiu ce sa zic... endometrul e f bun... nu s-o fi spart foliculul care a disparut? Desi ar fi trebuit sa vada dr la eco corpul galben... Valorile analizelor e greu sa le incadrezi in "normal" daca nu stii exact cand sau daca a avut loc ovulatia... cat are CM-ul tau?



Felicia, CM-ul meu e neregulat, ramane sa vad luna asta de cate zile o fi (pana acum am luat 3 luni AC si a fost de 28); oricum, am fost si azi(ziua 18) la monitorizare si....
  • endometru = 14.1 mm
  • folicul ovar stg = 26.6 mm
dr. zice ca e bine si ca se pare ca la mine ovulatia e mai intarziata si mi-a spus sa ma pun pe treaba azi si maine ; in privinta rezultatelor la dozari, a zis ca ovarele mele sunt nesimtit de lenese ; dar sa speram ca se va prinde ceva;
oricum,dpa controlul de azi sunt mult mai optimista; cine stie?



ALICe

Mergi la inceput