Endometru,monitorizari,ovulatie,TB - 151

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Alice ma bucur mult ca esti mai optimista. Nu te lasa, ai sa vezi ca o sa fie bine.
Pup de la GUGU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Alice, daca ciclul tau e neregulat, nu prea au relevanta decat dozarile hormonale din z2-3. Rezultatele de sapt trecuta vor trebui raportate probabil la faza foliculara, daca inca nu a avut loc ovulatia. Parerea mea: daca mergi la monitorizare si poti sti exact in ce zi a avut loc ovulatia, pot face progesteronul la 7 zile dupa ziua respectiva. Valorile sunt f bune, probabil foliculul se va sparge azi!Sper ca ati aseara, daca nu, deseara aveti "program fix"!
Meda, ma bucur ca esti bine!
Angi, bine ca macar a venit fara "ajutor"!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Mie mi-au venit rushii , fara ajutor, in Z50 .acum iau AC si dupa Pasti incep stimularea pentru FIV.pupicesc fetele si Doamne ajuta-ne sa ne indeplinim dorintele anul asta.

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Fetelor voi ce teste de ovulatie folositi??

Nu stiu de care sa iau - tot citesc pe net si nu ma hotarasc test.ov.LH.DIPSTIC, test.ov.M.BANDA, test.ov ONE STEP ....

Toate sunt la fel?

Care sunt cele mai bune??

Sunt in Z6 si din Z8 m-am hotarat sa folosesc testele sa nu ma mai chinui cu TB- ma derutez mai rau cu TB.

Multumesc pentru ajutor.


Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Buna fetelor...am si eu o intrebare: de azi dimineata am o durere de burta ca acea dinaintea menstrelor...poate fi semn de ovulatie? mentionez ca ultima menstra a inceput pe 19 martie...
merci anticipat de raspunsuri
Lumi (nou venita!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Elly, eu folosesc teste dr. Sigur de la sensiblu si sunt multumita de ele, sunt si ieftine.

GUGUSTIUCII mari asteapta sosirea GUGULUI mic.
poze de la nunta lu' GUGU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

LUMINEL in mod sigur. De cate zile e ciclul tau?

GUGUSTIUCII mari asteapta sosirea GUGULUI mic.
poze de la nunta lu' GUGU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

turturico: ia, eu fac ce fac demult, ovulatia fuse si se duse, sunt Z33 si Z13 DPO, astept "tovarasii"
la tine cum e? ai facut test? ceva simptome?

mami:

feli: suna foarte bine stimularea aia cu IA pe dreapta, am o presimtire foarte buna c-o sa iasa cum vrei tu

floricico: ceva semne??

Avalon: cum a iesit histeroscopia? bafta la laparo!!!

Angi: tare ciudat ciclonul tau...ai facut testul?

Ali, meda: sa va traiasca bebeii din burtik

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Aaaa, Meda deci nu ai mai venit (am tooot asteptat un semn de la tine)... inteleapta decizie sa renunti la trambalarea asta cu trenul sau cu masina, nu cred ca i-ar fi placut domnisoarei un drum lung, vezi ca deja e rasfatata pustoaica! Cica eu trebuia sa fac laparoscopia sambata asta pe 31 martie, dar avand in vedere ca mie numarul 31 imi aduce ghinion... voi vedea ce fac, mai am timp sa ma decid pana atunci.

Elly me, eu folosesc teste dr.Sigur dar acum am gasit un doctor mai sigur decat Dr.Sigur Ecograful!

Bubule, poate nu mai vin uratii aia la tine! Prin histeroscopie un dr. priceput mi-a depistat o sinechie cervicala si mi-a rezolvat-o. Cica acum drumul e liber!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Avalon: deci esti pe val!!! super
la mine vin mereu "tovarasii" deja aceasta zi a inceput sa se transforme in Z1...se pare ca s-a dus vestea ca fac cinste cu vodka, altfel nu inteleg de ce tot trag la mine rusii astia, or fi ramas fara beutaura la ei in tara??!

bubuleana

Mergi la inceput