Timisoara, impreuna! (49)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Salutare Timisoara,

Bun venit fetelor noi si sedere cat mai placuta!
Noi in we am lenevit la greu, sambata doar am facut curat si mancare in rest leneveala
Acum astept sa-mi vina "colega"

Va pup pe toate si va doresc o saptamana linistita

Silvana si Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

quote:
Originally posted by XIO

La Generala , anul 3 .
Stii cumva in ce serie e?



XIO,habar n-am ,dar de nu uit am sa intreb...iti zic.

Sa nu fiu nesi...'Neata la fete...

Doris,si noi am bantuit sambata dupa-amiaza la Real,pentru de-ale gurii...Patinoarul de acolo e cam de o saptamana deschis,dar de cate ori am fost eu nu prea era lume....am fost in sensul ca intram la Real,nu pe patinoar,ca nu stiu sa ma dau...Iti dai seama ce s-ar intampla sa cad cu fundul pe gheata de la 1.74 ai mei?Ati auzi la stiri ca a fost cutremur de 8 grade pe scara Richter in Timisoara si s-ar crapa toata gheata...mi-ar cere aia la despagubiri...de n-as apuca sa platesc nici 3 generatii de acum inainte...
Crisseis,bun venit!Sa-ti traiasca gorobetii....
Gabi...nu te mai vede omu'...Ati fost la patinoar?
Ali24...bine ai venit!Arad nu-i departe...o aruncatura de batz...asa ca sedere placuta la noi...
Silvana,cum e?
Dana...the same...
Hei fete,va doresc o saptamana excelenta si o zi cat mai buna...


Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana68 spune:

Salutare gagici
Ali Sa sti ca peridurala nu da dureri de cap, este ok eu nu am avut probleme. Dureri de cap poate sa iti dea rahi anestezia daca misti capul imediat dupa operatie, eu am avut o tipa in salon care intradevar a facut cu rahi si a avut dureri de cap. In legatura cu cezariana eu sunt supe multumita si vorba lui Doris daca ar mai fi odata tot cezariana as face. Eu mi-am revenit foate repede fara nici o problema. Asa ca eu iti recomand nu neaparat cezariana dar anestezie periduala da si la nastere normala. Cam pe cind nasterea?
Noi in rest suntem bine, ieri am fist la patinoar, Robert deja merge bine, in schimb au am prins un iepure ca ma doare si acuma buca dreapta. Azi am mers prima zi la gradi dupa o saptamina de stat acasa. a fost cam greu cu trezitul dimi dar ne-am desurcat.

Va pupicesc si va doresc o sptamina placuta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

fetele va multumesc mult ptr primirea in clubul vostru si ptr sfaturi.si sa stiti ca imi place foarte mult orasu vostru.daca ar fi dupa mine m as muta acolo.dar sotuuuuuuuuuu ......dar oricum este destul de aproape si merg destul de des.pana nu am fost gravida mergeam in fiecare sambata si duminica acolo in piata la flavia.dar acum sotul nu ma mai lasa sa merg cu el.ma protejeaza pe mine si pe bebesa nu ne trezim devreme si sa stam in frig.dar eu oricum ma plictisesc tare rau acasa si mi ar fi placut sa merg sa mai vad si eu fete noi.
in 27 mai ar trebui sa nasc dar nu stiu sigur daca o sa pot sa duc sarcina pana atunci ca am colul deschis.dar sper sa pot sa il duc(pe baietel)cat mai aproape de termen
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

'Neata,gagicele?
Vreme faina,nu ? Canta pasarelele mai ceva ca in primavara!!!
Voi ce mai face-ti,cu trebi? ? ? ?
Pe noi ne asteapta azi vaccinul.Am niste emotii!!!
Doris iti scriu aici ca,pe mesenger nu pot inca. Nu la instalat Clau,poate diseara??
Vreau sa intreb ceva.De ce nu imi apare poza cu Maya la concurs,ca am bagat-o de sapt trecuta,a bagat-o Clau? Oare nu era,buna era prea mare?
Daca poti raspunde-mi tot aici ca nici mailul nu il pot citi deocamdata.
Ines e mai bine de cand cu infectia aia?
Crisseis bine ai venit? Si eu sunt adoptata nu demult
Ana,Luana e mai bine? Mai luati antibiotic?

Fetele n-a ca v-am plictisit c-am mult,merg sa ma pregatesc de plecare la doctor

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciocolata cu piper spune:

Ceau fetelor,

Bun venit celor noi si sedere cat mai lunga.
Am reusit si eu sa intru scurt si sa va salut.Eu sunt vesnic in criza de timp. Abia acum am reusit sa termin sa-mi pregatesc materialele pentru maine.
Doris am incercat sa te sun vineri pentru ca a trebuit sa plec urgent vineri dimineata intr-o delegatie la Cluj si chiar imi era imposibil sa ajung pana seara sa ne intalnim.O lasam pe alta data,oricum in urmatoarele 3 saptamani sunt foarte ocupata si cu siguranta nu pot, dar apoi promit sa te sun si stabilim o intalnire.Ana draga ce mai faci?Alex, Luana sunt bine? Merge Toyota?
Intr-o seara cand ajung mai devreme acasa promit sa te sun acasa.
Ai auzit noutatile? S-ar putea sa scoata avansul la creditul imobiliar? Deocamdata este doar in faza de proiect, dar se spera ca in 6-7 luni sa se puna in practica.

Va pup pe toate si va spun noapte buna!Este cam tarziu........Cioco!

www.theromanians.ca/managerfinanciar


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana68 spune:

Ciao gagici,
Noi iarasi dupa 2 zile de gradi iarasi Robert este cu puroi si rosu in git. Duminica dimineata i-am dat ultima data ospamex, de ieri am inceput cu Ospenul , acuma are numai cu gitul, data trecuta a avut si cu bronhiile putin probleme, acuma l-a sculatat dr. si acolo este ok. Ieri cind am ajuns acasa mi-a zis ca il doare gitul, ceea ce el de cite ori a fost bolnav cu febra si avea rosu in git nu a zis nicioadat ca il doare. Eu chiar m-am mirat ca de cite ori imi zicea dr. ca rae rosu in git pe el nu il doare si poate sa manince. Eu nu stiu ce virusi bintuie ca m-ma saturat. Bineinteles ca primul lucru el mi-a zis ca miine nu merge la gradi. Sunt rupta de oboseala ca anitibioticul trebeuie sa il dau la 6 ore si zi nopatel-am pindit sa nu mai faca febra si sa ii dau pe la ora 2 azi noapte. Dupa aia nu am mai putu adormi...........
va doresc o zi placuta si va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Am putin acces la net!!! Asa ca trec sa vad ce faceti..si sa va mai dau vesti despre mine. Dupa cum unele dintre voi ati remarcat parca sunt un alt om. Deocamdata nu e deloc mult de lucru, am un program foarte flexibil si ma simt minunat. Ma inteleg perfect cu sefii si mi-am primit si functia oficiala in firma: project manager. Sunt odihnita si bine dispusa si, ce-i mai important, nu am regrete...

Ana, am trecut pe la consultatie. Slava tie, cel mai mare psihanalist in viata (asta pentru cine nu s-a prins de unde era faimosul citat)
Diana, imi pare tare rau de bolile ce va lovesc ... dar toata lumea se plange ca asta-i treaba cu gradinitele. Ceva tratament de imunizare ai incercat, eventual pe la un homeopat?
Cioco, nu stiu, din pacate nimic de faza cu avansul ... din fericire noi am trecut de etapa asta...
Gonghy spor la treaba si sper ca a trecut vaccinul usor...
ali24vezi ca la bega sunt niste saloane super misto, proaspat renovate, unde se plateste cazarea dar parca nu-i o avere. Intreaba-l pe dr. trebuie sa stie. A, si trebuie facuta rezervare din timp ... Si eu am nascut cu cezariana, stiam ca epidurala nu are riscuri, durerile sunt poibile la rahi ... si oricum e mai umana decat aia generala. In plus se poate aplica si la nasterile normale cu toate ca anestezistii nu-s prea curiosi la faza asta ca trebuie sa te asiste tot travaliul... Oricum de peridurala nu ai de ce sa te temi. Eu nici nu am simtit intepatura, doare mai putin decat una in popou, in schimb ai o senzatie de curent electic pe picior (cam ca atunci cand te lovesti in cot) cica asta ar fi semnul ca a prins. Nu militez pentru cezariana dar sa stii ca nu mi s-a parut chiar atat de groaznic precum imi imaginam... bafta multa!
Gabi, Xio suntem in tabere opuse in privinta cezarienei asa ca no comment!
crisseis bine ai venit! depinde ce intelegi prin distractie ... eu merg cu Spiridusul la patinoar, ala de pe Parvan ca-i mai aproape de casa, in centru la porumbei cu cate o oprire la Mc Donalds, prin parc unde adunam te miri ce - azi de exemplu, conuri - asta acum, iarna. vara e mai simplu....
Silva sper ca ti-ai mai revenit!!!! A, si la Disneyland vreau si eu...

No, gata, ca m-am intins... va doresc tuturor o saptamana cat mai placuta!!!!

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Salutare Timisoara,

Am aparut si eu dupa cateva zile de absenta. De luni mi-a venit colega, e tare greu cu ea pentru ca niciodata nu a lucrat in secretariat plus ca nu stie nimic, da' nimic la calculator. Asa ca am niste zile cumplite, dar in momentele cand ma enervez pe ea, imi aduc aminte de cum eram eu la inceput. Asta e va invata pana la urma.
In rest toate vechi, copilu e bine ...
Dani, am deja o lista intreaga cu persoanele care trebuie sa le iau la Disneyland. Zilele astea au aflat cam toti de plecarea mea, asa ca lista e cam lunga, dar cum voi imi sunteti mai aproape, voi veti fi primele. Asa ca cine se mai inscrie pe lista???

Va pupa
Silvana si Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata!

silvana, si io, si io!!!!

fetel, n-am mai intrat ca sunt singura toata ziua cu amindoi, de cind e vacanta la gradi si nu mai am timp nici sa merg la wc dar mai sa si scriu ceva!

danitin, felicitari!!! sa fie intr-un ceas bun!!!

buna venit fetelor noi!

ali, io am nascut la bega in vara. sunt deja vreo 5-6 saloane renovate, am inteles ca costa cam 1 mil pe zi, am vazut si eu, sunt f. faine, cu wc si dus in camera. despre dr. budau stiu numai ca e f. bun ecografist, eu la el am fost la eco cu ambii copii. eu am mers pe mina lui si nu mi-am facut alte analize ciudate (triplu test, amniocenteza etc...). si bine am facut. nu stiu cum e la nasteri sau la alte pb.

diana, multa sanatate puiutzului! off-off, nu se mai termina cu virozele astea odata!

ana cum e luana? am vazut ca si voi vi-s cu antibiotice. si noi tocmai le-am terminat (robi a avut bronsita). multa sanatate!

laura, cum a fost la vaccin? un pupik pe bulanas sa treaca repede!

va pupez pe toate ca ma cheama datoria!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=/7c3ere2

Mergi la inceput