Timisoara, impreuna! (49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Deya, ti-am trimis PM.

DORIS siINES

Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Doris esti aici pe forum?
Nu pot intra pe mesenger pt ca nu e instalat,si-a luat Clau vista si acum instaleaza.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna timisoara.eu sunt din arad si vreau sa nasc in timisoara.spuneti mi a nascut cineva cu dr budau?ca eu sunt pacienta lui si am auzit ca la eco e foarte bun dar despre nasterea cu el nu stiu nimic.si daca stiti spuneti mi si despre spitalul bega.va rog ajutati ma dc puteti cu raspunsuri.ca sunt foarte curiosa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

doris multumesc de raspuns cred ca se amana vizita pentru saptaman cealalta.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana68 spune:

Salutare gagici
Ali Dr, Budau am auzit ca este un medic bun, eu am nascut la Bega dar acuma 5 ani am auzit ca s-a mai renovat. Cum o sa nasti eu am nascut cu cezariana ca asa ma vrut. MI-A FOST FRICA SA NASC NORMAL . Cu anestezie peridurala. Se poate si la nastere normala. Iti doresc nastere usoara.
Xio bine ai venit printre noi.


Cam de multisor nu am mai dat pe aici. Robert a fost si el bolnav ca si multi altii cu febra , tusa, muci...... a stat o saptamina acas de la gradi , ne-a facut capul patrat mai ales la bunicute care au stat cu el. De luni la gradi. Nu ii prea convine dar asta este,..... mai bine ar vrea sa stea casa sa sre joace a zis. Se pare ca acuma ma ia pe mine receala ca am muci si putin tusesc.
Sunt nervoasa cinsd ma uit afa si vad cum ploua, i-am promis ieri ca mergem si simbata si duminca la petinoar, dar dupa cum vedeti se pare ca si miine o sa fie tot asa......, bineinteles ca we trecut cind noi am afoet bolnavioro cu febra a fost timp fain de pati. Dar asta este.
Am avut putin timp, amterminat de aspirat si Robert dupa o saptamina de stat in casa a plecat cu Zoli putin .
Va pupicsec si va doresc un we placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

diana mersi ptr raspuns.inca nu stiu cum o sa nasc ca mi e frica si de una si de alta.si mie frica si de injectia in coloana ca am auzit ca e periculoasa.apropo nu stiti ce metode ar mai fi ptr o nastere cat mai suportabila(ca sa nu fiu rea si sa zic usoara)fara ca infectia sa fie data in coloana?eu am o cumnata care a primit injectie in coloana si de atunci are dureri mari de cap si i a spus doctorul ca s ar putea sa fie asta motivu.ce mai?sunt o fricoasa.dar imi doresc foarte mult un copil asa ca punem frica pe locul 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Saluuuuuuuuut! Ce mai ziceti?

XIO, welcome on board! Cum ai gasit DC? Ce ti-a placut la acest forum? Hai mai pove despre tine. De unde esti?

Ali, eu de dr. Budau am auzit lucruri bune, iar de peridurala (care nu se face in coloana, ci intr-o zona intre vertebre) sa nu0ti fie frica pentru ca nici nu o simti, nici cand o face, nici dupa aia si nici nu lasa vreun efect secundar. Iar cezariana la cerere din cate am auzit eu NU SE MAI FACE. Ceea ce pe mine ma bucura enorm, nu mi se parea normal si deontologic pentru un medic sa faca operatii la cererea pacientului, fara ca acest lucru sa fie motivat.

Dolores, merci ca ai deschis capitol, chiar am fost varza saptamana asta cu timpul.

Danitin, imi place atitudinea ta! Eram sigura ca va fi bine.

Hai, nu aveti chef careva sa mergem azi la patinoar?

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisseis spune:

Heloo!!!Nu ma "adoptati"si pe mine? Ca-s venita de cateva luni in Timisoara, cu cei doi nazdravani ai mei (de 9 si 6 ani)si nu prea am timp sa-mi fac prieteni .Macar aici...
Pe unde va duceti copiii la distractii? In afara de mall...
Va pupacesc, o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Epidurala poate da dureri mari de cap si in cele mai grave cazuri paralizie.

Cezariana e o operatie la urma urmei , deci nu e indicata decat in caz de urgenta de exemplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Iar luni, o noua saptamana de munca, in we m-am odihnit...
Voi ce-ati facut?

Gabi, saluti...imi pare rau ca nu am citit la timp postarea ta, ca veneam si noi la patinoar...noi am fost la cumparaturi ieri...si la plimbare...
Ali24, bun venit...la noi...
Nu stiu nimic despre Budau, dar cu siguranta fetele iti vor da sfaturi.
Eu am nascut cu cezariana si ma declar super multumita.
daca ar fi sa mai nasc o data, tot cezariana as alege, de fricoasa ce sunt!

Crisseis, te adoptam, cum sa nu?
Bun venit la noi si sedere placuta!
Sa-ti traiasca cei mici!

Diana, sanatate lui Robert...
Da... ce nasol ca a plouat...
Nu stiu de ce, dar eu simt ca parca vine primavara...voi nu?

Ana, Silva, Anda? la apel...




DORIS siINES

Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput