Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (13)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Miha, pune :-SS (nailbiting) pentru cunoscatori

Gratiela, mamica strumfilor Maria si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Adi, nu ma supar, stai linistita. Toti sintem off-topic acuma.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

va zic sincer ca eu si acum ma minunez de ce a putut sa faca hilde parca am fi la gradi iar si suntem rautaciosi unii cu altii ca ni s-au furat jucariile
am intrat si la alte subiecte de la bucatarie si ea pe unde a votat a dat doar 1 stelutza numai vorba mihaelei la subiectul ei daca putea dadea cu amandoua mainile cate 5 stelutze


edit: natalia da de unde pana la paste mama??in ianuarie nu a trecut weekend fara krem cred ca mai am de facut de 2-3 ori


INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Da ia sa va arat eu noutatea ,daca tot vb pe aici si daca tot stau in casa din cauza de virusi..la copil..placintica cu branza de vaci,facuta dupa reteta mamei celeste de pe culinar
E buna si e prima mea placinta dupa multa vreme-de fapt de la placinta cu branza a Nataliei..

Adriana si-atat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by adi69

Da ia sa va arat eu noutatea ,daca tot vb pe aici si daca tot stau in casa din cauza de virusi..la copil..placintica cu branza de vaci,facuta dupa reteta mamei celeste de pe culinar
E buna si e prima mea placinta dupa multa vreme-de fapt de la placinta cu branza a Nataliei..

Adriana si-atat...




adi poza e cu data de azi vadai grija cu placinta aia

baga si reteta macar ca poate o fac si eu dar nu in weekend ca deja e programat krem

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Adi, pare sa fie buna de tot placintica. Sanatate fetei!

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

quote:
Originally posted by nushulica

va zic sincer ca eu si acum ma minunez de ce a putut sa faca hilde parca am fi la gradi iar si suntem rautaciosi unii cu altii ca ni s-au furat jucariile
am intrat si la alte subiecte de la bucatarie si ea pe unde a votat a dat doar 1 stelutza numai vorba mihaelei la subiectul ei daca putea dadea cu amandoua mainile cate 5 stelutze

INGRID



haideti ca si la subiectul in care dadea ea reteta de tort diplomat si explicatii cum foloseste gelatina tot o steluta a dat
Prietenii stiu de ce...

nu credeti ca am tocit prea mult tastele cu subectu?
iote mai bine checul insiropat
m-am milostivit si de niste nuci ce-si asteptau cuminti sorocul langa stafide, si le-am facut surate in checulet
si bineinteles, a mancat trupaaa , multumim, Natalia!

edit: unde a aparut mesajul meu!...

Gratiela, mamica strumfilor Maria si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gratiela, frumos, frumos checuletul, si ce bine ai nimerit pozitia stafidelor, cum stau in rind, ca niste soldatei!
Si mie mi s-a parut cam putin aluat, sa stii. Ma rog, prea putin pentru forma mea, dar cred ca pentru una micuta de chec e ok.
Ziceai ca ti s-a parut cam dulce, ai vazut ca nu degeaba gresisem eu cantitatea de zahar in reteta, deci intr-adevar ar merge si mai putin.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

quote:
Originally posted by nushulica

quote:
Originally posted by adi69

Da ia sa va arat eu noutatea ,daca tot vb pe aici si daca tot stau in casa din cauza de virusi..la copil..placintica cu branza de vaci,facuta dupa reteta mamei celeste de pe culinar
E buna si e prima mea placinta dupa multa vreme-de fapt de la placinta cu branza a Nataliei..

Adriana si-atat...




adi poza e cu data de azi vadai grija cu placinta aia

baga si reteta macar ca poate o fac si eu dar nu in weekend ca deja e programat krem

INGRID



Nu stiu de ce e cu data de azi,ca e facuta de aseara si n-a ramas din ea decat o bucatica..
Iti trimit link pe msn

Adriana si-atat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali 64 spune:

V-am citit retetele si pentru ca erau atat de laudate m-am pus pe facut prajituri. Retetele voastre sunt excelente! Am facut tortul cu trufe, brownies, clatitele pufoase iar acum este la rece Lady fingers ... tare bune cred ca vor fi ...va spun maine.
Imi mai fac cu ochiul si alte retete dar nu stiu de care sa ma mai apuc ...Daca aveti timp astept sugestii

Mergi la inceput