Viata in Germania (40)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

acum sunt stirile pe ZDF si ..e nasol!Au zis ca fuge repede spre sud furtuna si maine scapam de belea!
Dupa harta lor sunt doua zone:cu rosu-unde e rau,dar nu extrem si cu lila unde e de groaza.La mine e rosu...dar tot n-as iesi din casa sub nici o forma.S-a inrautatit de cand am postat ultima data dar inca nu a zburat nimic..
Papadic,te-ai dus la shopping?

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by mamica dulce

acum sunt stirile pe ZDF si ..e nasol!Au zis ca fuge repede spre sud furtuna si maine scapam de belea!
Dupa harta lor sunt doua zone:cu rosu-unde e rau,dar nu extrem si cu lila unde e de groaza.La mine e rosu...dar tot n-as iesi din casa sub nici o forma.S-a inrautatit de cand am postat ultima data dar inca nu a zburat nimic..
Papadic,te-ai dus la shopping?

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.



nu ca suntem pe lila in tot landu numai io is pe rosu:-)))



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

anuntau acuma ca la Muenchen o sa ajunga la 200km/h.
succes!
ohhh vazui un Mertz d-ala sport cu doo lokuri nenorocit sub un copac.grrr. daca scapa propretaru de Kyrill moare de inima rea.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by papadie

anuntau acuma ca la Muenchen o sa ajunga la 200km/h.
succes!
ohhh vazui un Mertz d-ala sport cu doo lokuri nenorocit sub un copac.grrr. daca scapa propretaru de Kyrill moare de inima rea.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush



Eu acum am ajuns acasa si nu e chiar asa groaznic.Vintul vine in rafale si am avut noroc sa fie liniste si caaaallld.E neobisnuit de cald!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:


brr, ce zici tu papa acolo?
eu am venit acum de afara.e cald, nu pot spune,dar trage cate o rafala, de te ia pe sus.era sa ma ia vantu si sa dau peste una pe trecerea de pietoni.
Si pe mine ma doare capul rau de tot,zici ca acum face bum.
tb sa ai rabdare cu wetter-ul asta, ca greu merge, da erori si pe mien deja ma apuca toate cele.Al meu s-a intors la munca, uf, iar eu iara singurica in casa.

quote:
Originally posted by papadie

anuntau acuma ca la Muenchen o sa ajunga la 200km/h.
succes!
ohhh vazui un Mertz d-ala sport cu doo lokuri nenorocit sub un copac.grrr. daca scapa propretaru de Kyrill moare de inima rea.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush



"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Dana, felicitari pentru bebelush !


Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Dana, felicitari!! Multa sanatate si numai bine!

La noi e jale, era sa mi-l zboare pe pitic din mana. Gradinita s-a inchis ls 2 iar maine scolile si gradi sunt inchise.

Cristina
-----------------------------------------------
www.esel-initiative.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peca spune:

aici s-au inchis la 11 gradinite/scoli...iar acum m-a sunat vecina-mea a spus ca cei din schimbul 2 au fost trimsi acasa si cei din schimbul de nopate sa nu merga la munca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Fetele,
Unde scrie ca miine is scolile si gradinitele inkise?
Noua nu ne-a zis nimeni nimic...

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Doamne, asa ceva nu am mai vazut...
...nu mi-am imaginat ca va fi asa de rau asa ca de la ora 6 m-am dus la ora de germana...prima data vantul mi-a rupt pur si simplu umbrela pe care o aveam
.... iar cand m-am intors acasa cand stateam la stop intr-o intersectie a trebuit sa ma tin de stalpul pe care era pus stopul ca alfel ma duce vantul !!!
...si maine dimineata la 7,25 am avionul spre casa...cred ca innebunesc daca nu plec!


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput