FIV 92

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Dragele mele,

Intr-adevar n-am mai scris de ceva vreme... m-am simtit obosita psihic. Simteam ca nu mai fac nimic, ca timpul trece iar eu stau pe loc. Asta nu inseamna ca nu v-am citit in fiecare zi, ca nu m-am bucurat de reusite, ca nu am suferit pentru nereusite. Am fost aici, m-a dat pe spate super productia lui Lachi careia ii tin pumnii stransi pentru ET. N-as vrea sa va enumar dar sa stiti ca am fost cu gandul la voi, la problemele fiecareia, la evolutia tratamentului si la micile bucurii.
Eu inca nu ma simt multumita, sunt in Z2 de menogon si inca mai sunt urme de menstra, dupa 23 injectii de diphereline. Ma inviorasem eu zilele trecute cand credeam ca o sa se termine menstra inaintea programarii dar se pare ca mi-a jucat feste.

Stiu ca mai demult am citit ca fetele, ca sa obtina o concentratie mai mare de menogon, nu folosesc toate fiolele de solvent. Mi s-a explicat zilele trecute ca, pentru a avea o reactie chimica corecta, trebuie amestecata toata cantitatea de praf cu toata cantitatea de solvent...nu e vorba de concentratie pentru ca oricum praful diluat intra tot in organsim dar important este sa fie diluat in cantitatea prescrisa. Mi se pare logic, asadar am procedat in consecinta. Am 3 fiole de menogon care intra usor, fara durere.

Va doresc multa, multa bafta pe mai departe si fie ca gandurile mele bune sa va insoteasca pe fiecare in parte.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Dasha mersi frumos! Sper sa-ti gasesti puterea pentru o noua batalie!
Teodoran faci exact aceeasi schema de tratament ca si mine, tot 4 Menogon/zi si 1/2 fiola de Diphereline/zi. Analiza de sange ( estradiolul ) am facut-o tot la Bios Diagnostic ( str. Roma nr. 39 - www.bios-diagnostic.ro ), cu taxa de urgenta si ai rezultatul in maxim 3 ore. Si eu am programare la eco tot pe 8 decembrie.
Mult, mult succes!
Mary_lou Ai avut dreptate ... nu stiu ce sa zic cu val. b hcg: sunt un pic nelamurita - aceasta trebuie sa se dubleze de la o zi la alta sau la 2 zile?!
Kla eu zic ca semnele sunt incurajatoare! Te astept cu vesti bune!

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

ZisaCami, pe 8 dec cand vii la echo, sa aduci o sticla cu apa din care sa bei, sa beau si eu dupa tine...poate se ia. O sa fiu si eu acolo, pt echo de 10 zile de menogon.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krauss spune:

Andreea nu fi trista, pentru ca eu cred ca e normal sa ai o menstra mai lunga. Ce n-as fi dat si eu sa am macar trei-patru zile cand am inceput tratamentul. Dar la mine s-a oprit dupa 1 zi si am tot sperat ca o sa mai vina. Nu ti-a zis dr.Cocei ca o sa fie mai lunga menstra?
Sa stii ca eram un pic ingrijorata pt.ca nu ai mai scris, pentru ca eu va urmaresc pe toate, chiar daca nu prea scriu. Ma bucur si ma intristez alaturi de voi si imi fac curaj pt. ce va urma.
Mult noroc si productie mare!
P.S. Iti sunt datoare cu un raspuns mai vechi, daca mai tii minte: da, eu am fost pe 6 nov. (cand ai inceput tu protocolul) la Giulesti(sunt creata).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

krauss, sigur ca tin minte...chiar am vazut ca nu ai mai postat demult. Tu in ce stadiu esti? Ce urmeaza acum?
Dr Cocei mi-a spus ca menstra va fi mai lunga, doar ca stiam ca trebuie sa se termine cand incep menogonul... Acum oricum nu mai dau inapoi, nu vreau sa-mi mai fac ganduri negre, o sa vad ce o fi la echo de pe 6 dec.
Multumesc de incurajari.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Andreea la ce dr. esti si la ce ora vii la eco? Eu voi fi acolo la 10,30. Am sa-ti dau un norocos, asa cum mi-a dat Lachi mie.
si sa-ti ajute Sf. Andrei sa-ti implinesti visul!
Andicu , sa fii sanatoasa si sa ai in continuare o sarcina usoara si fara probleme; Sf. Andrei sa-ti ocroteasca bb din burtica!

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

ZisaCami, eu sunt pacienta dr Niculescu, deci ora la care vin e 8.30. E posibil sa termin pana in 10.30 cand ajungi tu dar de obicei se sta destul de mult la discutii. Multumesc mult pentru urari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krauss spune:

Andreea, eu nu am facut decat diphereline si am intrerupt ca nu m-am inhibat. Acum astept sa ma reglez putin si in ian ma duc sa fac o laparoscopie sau histeroscopie sa vada dr. ce se intampla si abia apoi sa incep iar fiv. Sper ca anul care vine sa ne bucure cu cate un ingeras!
tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

CIARLI catelusa mea iti multumeste pt compliment,eu iti doresc sa rezolvi cat mai repede problema ,mai ales daca se va adeveri ca este extrauterina ar fii bine sa incerci sa o tratezi din timp.

ANDICU multumesc frumos,pai daca voi incepe si eu sa mananc mult ar insemna sa mananc de 10 ori pe zi ca acum mananc de 5 ori si tot nu ma simt satula.

DASHA sunt bine iubita,astept cu nerabdare sapt viitoare si dupa cum vezi incerc sa consult colegele simptomatice.ma bucur ca ti-ai revenit

CAMI sa te auda DD sper si eu sa maresc lista de gravidute de la odisee pt august 2007,deja ma gandesc ca daca bebe ramane cu mine voi naste in apropierea zilei mele de nastere (17.08)si va fi leu exact cum mi-am dorit mereu.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelor/red]nu mai scrieti asa de mult caci nu pot sa va citesc ca am musafiri la serviciu si acu veni de la restaurant!
[red]Bettycum merge treaba?
Fetelor nu mai e nimeni la MNL? Ce pacat ca totusi sunt fete si pe acolo dar nu si ep DC! Se pare ca numai eu am evadat de la Giuli si cu Betty78.
Va pup pe toate!

Mergi la inceput