FIV 92

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

crinuta sa fii sanatoasa si sa ai parte de bb mult dorit.
Danutza
Iliuta nu te mai stresa cum vrea DD, ai incredere ca va fi bine, ai vazut la Cami, optimismul e f bun.
Lachi felicitari, o sa fie bine si in continuare.
cristinici


''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Fetelor,
Sigur ca o sa va spun valoarea b hcg maine. Delia, Danuda, Pussi
Kla de fapt eu nu dorm la pranz, m-am exprimat gresit ... seara adorm dupa 12-1 noaptea, ma trezesc pe la 4-5 dimineata si ma uit pe pereti pana pe la 7-8 dimineata, apoi adorm iar pana pe la ora 11. Apoi mai ies din casa pt. drumuri destul de scurte.
Cand incep sa citesc ce-ati mai scris ma ia somnul si obosesc brusc, ma intind in pat, dar nu pot sa dorm ... si uite asa nu apuc sa va raspund.
Spuneam ca nu am nici un simptom, dar acum realizez ca am sanii tensionati si durerosi, insomnii, obosesc mai repede si de 2 zile mi-a aparut o dunga rosie clar vizibila pe mijlocul burtii, de la buric in jos. Mi-au disparut complet bubele de pe fata, parca e chiar mai fina pielea decat inainte. Si am o liniste interioara si o siguranta ca va fi bine in continuare, cum nu pot explica. Sunt sigura ca valoarea b hcg va creste corespunzator, nu am nici un fel de emotii. Simt ca va fi ok!
Mai ai putin si sper sa vii si tu cu vestea buna.
Iliuta pana nu faci testul de sange, nu-ti pierde speranta!

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

CAMI multumesc de raspuns,si eu ma trezesc noaptea sa fac pipi cred ca de vreo 5-6 ori pe noapte dar adorm repede inapoi,si dorm aswa adanc incat nu-mi aduc aminte sa fi visat ceva,ieri cand am fost la eco am condus 200 km si cand am ajuns acasa nu-mi mai simteam picioarele de obosita ce eram,si n-am umblat pe jos decat din masina pana in clinica si intr-un magazin sa-mi iau ceva de mancare,eu ma agat mult de chestia cu somnul ca de cand ma stiu nu am putut dormi ziua iar noaptea stateam la tv pana pe la 2-3 iar acum nu mai rezist.....poate e prea devreme pt simptome dar na eu bag in seama absolut tot acumma bucur ca ai un optimism de invidiat ,as vrea sa fiu si eu asa dar dupa cate dezamagiri am avut e cam greu.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

ZisaCami,ti-am spus ca o sa reusesti,nu?FELICITARI!Sa stii ca si eu aveam la inceput aceleasi simptome,acelasi program si aceleasi stari.O sa fie ok,o sa vezi!Maine sigur ai o valoare de peste 300,iti tin pumnii,te pupic

mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Aurel cris, Cami, Cristinici multumesc de urari.
Pussi te rog fii mai optimista. Tie iti trebuie maxim doi embrioni, oricum nu iti transfera mai multi. Unul si bun trebuie sa fie. Sa stii ca te bat daca mai vorbesti asa .
Lachi e super .... ma bucur pentru tine.
Kla, Iliuta si celelalte fete care sunteti in asteptarea rezultatului, va tin pumnii.
MOana nici eu nu am renuntat la cafea dupa ET. De fapt chiar dr. cu care am facut FIV mi-a spus (prin Andicu, ca eu am uitat sa-l intreb; asa ca Andicu a mai avut niste intrebari de pus la dr. si pentru mine) ca am voie sa beau o cafea slaba pe zi, dimineata.
Va pup pe toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Astazi am fost la eco. Mi-a spus ca am endometru liniar (nu stiuce inseaman), ca ovarul stanga e de dim. normale si ovarul drept e mic.
A mai fost cineva cunoscut la Giulesti???Cred ca am fost singura...deci de maine incep sa fac menogon, 4 fiole/zi+diphereline 1/2 fiole, pe datade 8 ma duc din nou la eco. Mi-a spus sa-mi fac in dimineata de 8 si estradiolul la Bios.
Unde este Bios?
Deci daca incep stimularea pe 30 nov cand o sa ma punctia? Sunt putin in ceata...data trecuta parca facusem alt protocol, dar intr- adevar ala era la Medsana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Lachi,felicitari!!Tinem pumnii in continuare!!Sigur de data asta o sa fie bine

Bafta multa tuturor fetelor care-s in focuri

Flori
Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Kla, multumesc. Sincer eu am simtit ca sunt gravida, insa teama mea a fost ca e extrauterina. Sotul meu zice ca sunt paranoica. Din pacate nu s-a vazut nimic la echo inca. Iti multumesc pt raspuns. Super haios catelusu' tau. Am citit ce ai mai scris pe la alte subiecte cu extrauterina si ce au scris si alte fete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dasha spune:

Buna seara tuturor fivoaselor dragalase ,

Crinuta , LA MULTI ANI si sa ti se indeplineasca toate dorintele.
Iliuta,nu te mai stresa iubita , va fi totul bine!!Stai linistita ,continua tratamentul si asteapta rezultatul la BetaHCG.
Kla,tu ce mai faci?
Cami felicitari si sarcina usoara.
Puiramy,nu am facut chiuretaj pentru ca ginecologul meu a spus ca nu este nevoie.Asa ca am suferit minunatele pierderi de pe 8 noiembrie pana azi.De luni incep sa iau AC si ginecologul a spus a continui sa iau acid folic.
Andicu pupici pe burtik.
Lianapupici si tie ,iubita.

Va pup pe toate si va urez o seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Kla, eu am avut sanii durerosi dupa ET, ma simteam balonata si ma apasa undeva in zona perineala, mai ales cand mergeam la baie; din ziua a8a , a9a , am avut niste stari de greata combinate cu ameteala, care nu s-au repetat zilnic, cam la 2 zile; cam in a 10 a zi dupa ET am inceput sa simt foamea in stomac, ma rodea rau daca nu mancam ceva...cam asta a fost, dar nu puternice si nu de lunga durata, si nici macar toate simptomele la un loc; doar sanii m-au durut permanent. Sa dea Dumnezeu sa fie bine la tine!
Dasha, ! ma bucur ca esti bine!

Andreea 7+
Punctuletzul meu

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput