Mamici de noiembrie - decembrie 2006(51)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:



FELICITARI KOKORINA !!!

SA-TI TRAIASCA SA FIE SANATOSI SI MANCACIOSI,REFACERE RAPIDA

ALEXANDRA25-MULTUMIM PT VESTE MULTI MULTI

Bamboletta 37+ bebelina Antonia
"poze"
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">"video bebelina"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:

[size=4]bravo kokorina, felitari, sa iti trisa plozii mici, superrr[/size=4 fetelor nu functioneaza tastatura si ma chinui cu tastatura din computer. va pup pe toate

Cleo 36+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:

vai ce nervi am cu tastatura asta

Cleo 36+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

KOKORINA, sa-ti traiasca bebelusii, sa creasca mari si frumosi iar tu sa te refaci iute, iute.

Vad ca nu-i gluma, in fiecare zi apare cate un bebel? De fapt cate 2

In legatura cu tema zilei, va spun ca-i foarte aiurea cand te pomenesti cu musafiri pe cap imediat cand iesi din spital, dar parca nici afara nu-i poti da. Nu-i rea ideea ta, Dbunni, cu afisul pe usa. Oricum, un suc si ceva uscaturi cred ca ajung, atunci nu voi avea nici timp si nici chef de mese intinse.

Laura scuze, n-am zis cu rautate , am spus ptr ca mie una imi este frica sa nu m-apuce nascarea pe drum, si-s abia in sapt 36. Si asa este, decat sa stai in casa si sa te gandesti la alte aiureli, mai bine la servici, ca trece timpul mai repede, cel putin in cazul meu asa este. Oricum, inca o data scuze, nastere usoara, si curaj!

Si tin sa va spun ca maine-i ultima zi de servici, ma voi mai duce si luni dimineata, dar numai ptr o ora, dupa care vin acasa. Deci de luni sunt cu ochii pe voi non stop!

Acum sa va spun si oful meu: pe o parte ma bucur ca intru in concediu, dar pe alta parte parca am asa, o strangere de inima, asa a fost si la voi? Sunt si cam suparata ca am depus actele ptr un imprumut la banca si luni sunt 2 sapt si n-am primit niciun raspuns, v-am mai spus ca vreau sa schimb mobila in dormitor, plus termopan la bucatarie ca acolo n-am, plus mobila in bucatarie, ca am schimbat o parte si mai am ceva, am gasit ce-mi place, am dat aconturi, dar banii nu i-am primit. Si nu de altceva, dar vreau sa termin de aranjat cand intru in maternitate, este si mama care poate sa aranjeze ea , dar vreau sa o fac eu cu manutele mele. M-am descarcat si eu, ma rog, asta este! Vad ca deocamdata nu m-a apucat teama de nastere, dar are timp sa vina

Fatima, pe unde locuiesti in Ploiesti, am vrut sa te intreb mai de mult dar am tot uitat. Eu in Piata Mihai Viteazul, poate ne intalnim in parc cu bebeii.

Va , mai intru maine.



Roxana35+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

FELICITARI KOKORINA PENTRU HARBUJEII DRAGI! SA NE TRAIASCA GEMENII!


ALEXANDRA, MULTUMIM PENTRU VESTE!

ROXANA 33+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Danita........si solul pe tine.........si sa stii ca am scos toate diplomele ce ni le-ai facut si vreau sa le inramez...
Roxanica...ce coincidenta....exact acelasi etaj si numar de apartament...ai dreptate ca nu asta ne face fericiti...si poate e mai bine...nu imi bate nimeni in cap...
otikerekes..........
Miraco...nici nu aveam cum...ca jos se fac magazine......
Dandusa...nu am lift si asa cum zici....o sa ma ajute sa dau jos ce am pus in plus....
Asiza........si multumesc...nu stiu aveam eu ceva cu etajul 4....
Chris...n-ai plecat la munte??????....si acum a venit raspunsul la intrebare...mai scrie cat mai poti ca sotul tau o sa te certe...si poate si pe noi...numai sa nu-ti arunce "lipitopul"......
Adinutza...ma bucur ca au iesit ok analizele...si multumesc de felicitari...
Saryta.....multumesc...........eu nu fac decat sa imparatsesc bucuria ei cu voi...!
Aelita........si mutumesc
Kokorina...avea 35 de saptamani...
Asiza....daca te rog ii pui tu in listuza pe harbujeii...?
Mirona.......fetelor m-ati facut pana la urma sa ador etajul 4...
Bamboletta......





alexandra 36 + cu Mark Andrei
poze

"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Mi-am adus aminte: am pofta sa fac ciocolata de casa, am luat ce trebuie, dar nu mai stiu cantitatile si nici cum se face, am eu asa idee, dar poate stiti si voi vreo reteta. Ma duc sa caut si pe forum .

Alexandra, felicitari ptr casa, nu conteaza la ce etaj este, conteaza ca-i a voastra.

Roxana35+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

FELICITARI PENTRU KOKORINA!!!!!!!!!!!!!!


LA MULTI ANI PENTRU PASCAL SI PENTRU SOPHIA!
SA CREASCA MARI SI SANATOSI,SI SA-SI BUCURE PARINTII NON STOP, TOATA VIATA LOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fetelor, oare care e la rand?
Mie mi-a cam trecut cheful sa nasc, am multa treaba, si as vrea sa o termin mai intai .......
Deja avem cinci bebelushi......minunat!!!!!!
pupici multi Alexandrei,pentru veste.
Sa stii ca poate sa fie si etajul 20,atata timp cat e locul tau.


36+,Iasmina Timeea si bebe Georgia Helia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Roxana for you:

Ciocolata de casa:
500 g zahar se pune la fiert cu 150 g apa, se lasa sa clocoteasca 3 min. dupa care se adauga 50 g cacao si se mai lasa sa fiarba 1 1/2 minute. Se ia de pe foc si se adauga 100 g unt si 300 g lapte praf. Dupa ce se amesteca bine si se omogenizeaza se toarna intr-o tava/platou si se pune la rece.




Miro38+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Ce fericire nu-mi vine sa cred ca au venit harbujeii pe lume cred ca kokorina e foarte fericita

Eu azi m-am plimbarit si am facut si niste poze ca tot ramasesem datoare la voi

nu reusesc sa pun pozele in albumul meu imi intra in "all my photos" doar am selectat "upload photos bamboletta" si le-am mai pus si de doua ori nu stiu unde am gresit ce nervi imi face acum nici nu mai stiu cum sa le sterg din album ca eu vreau sa le pun in albumul meu

Bamboletta 37+ bebelina Antonia
"poze"
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">"video bebelina"

Mergi la inceput