Mamici de noiembrie - decembrie 2006(51)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

dianocica,eu zic ca medicul te.ar fi oprit la spital ,daca vedea ca e f f dilatat .cum au oprit-o pe Ralu.
stai linistita in pat,sigur nu nasti azi,fara sotul tau.nu fa nici un efort.
sa mai stea mititelul la caldurica,ca inca nu e vremea lui,uite ce frig e afara
cheama pe cineva la tine,sau tine telefonul aproape,vorbeste cu cineva sa fie pregatit cu masina.daca simti ceva ,fuga la spital.
pitikot,lasa,cadoul pt tati e bebelusul,anul asta!
sa fie cuminte buburelul si sa mai stea acolo la caldurica,da?
Donia,"Danita, ce ii tot dai inainte cu nasterea? Stai la rand, unde te bagi in fata?"asa asa
hehe,bamboletta,tu vrei asa toata ziua toata ziua bebelusi?si eu ma gandeam
carla,nu te mai ingrijora de pe acum pt ce ar putea fi ! ai sa evzi la momentul ala.daca medicul isilasa rezidentul ,atunciemrgi pe mana lui,ca doar nu te lasa pe mana veterinarului,stie el sa te lase pe maini bune.oricui i se poate intampla sa nasca atunci cand medicul sau nu e in oras,sau e bolnav,sau mai stiu eu ce,astea sunt lucruri care se pot intampla,si nu trebuie sa dispere nimeni pt asta,cu cineva va trebui sa nasti,si cum toate dati bani,tot aia va fi cu oricare!
madaluta,si tu te-nvatzasi cu bebei zilnic??
marinela,ai timp sa le faci pana vine bebe,ai sa vezi!
Dbunny
,deci cordonul,pana la nastere,bebe il poate pune si da jos de la gat de multe ori?
cred ca singurul meu gand negru,din cand in cand,e asta,cu circulara...singura mea frica,dar nu asa cat sa intru in panica,doar ma mai gandesc din cand in cand ,e ca medicii poate nu vad daca are cordonul.
obiceiul o fi sa pui ceva pe masa,Dbunny,dar ar mai fi sa si aduca ceva la vizita,daca tot vin cu duiumul la tine.si obiceiul e sa pui pe masa,daca te mai simti si bine.daca oi fi la pat,doar nu stai sa ii mai si servesti!
sau tu sa stai in pat si sotul sa ii serveasca si ei sa chefuiasca pe seama ta!
vin 5 minute,vad copilul,si valea,daca nu te simti bine.
cand te vei simti in stare,atunci,da.
uite ce zice si bebyta,care vine,nu vine cu mana goala!
ia uite si la jojo miha,vrea si ea bebelusi in fiecare zi
pai ce credeti,fetelor,ca a venit Mos Craciun?
atudor,mai ai putin
tinem pum,nii pt DiA,SA FIE BINE SI EA SI FETITZA!
A DEJU de ce nu iti da voie medicul sa te epilezi??
eu chiar ieri m-am facut,cu ceara,singura,peste tot,nu am lasat nici un fir.inca pot singura,poate data viitoare merg la cosmetica.eu nu vreau sa ajung la lama .
dandusa,de ce nu or fi urcat de la bun inceput cu alunele si alte alea si au facut-o cand au vazut ca nu scoti nimic?mai bine o lasau asa..
le spui de la inceput ca dormi langa bebe,ca noaptea nu prea poti,si sa yte scuteasca de vizite pana cand iti intri in normal.
sau ca stai in pat,si nu e normal ca ei sa chefuiasaca in sufragerie in timp ce tu stai cu bebe in brate,in dormitor.
ii anunti de la inceput,din spital,sa nu vina niciunul fara sa sune inainte,pot ca tu DORMI,zi si noapte,DORMI,cand dfoarme bebe,dormi si tu,sa apuci,asa ca sa se anunte.
dianocica,cu infasatul,nu stiu prin toata lumea cum e,dar eu pana acum am vazut doar in Romania copii infasati.poate sopun fetele daca mai e pe undeva,eu pe unde am vazut,si din poze si real,nu se infasa,si daca ceilalti sunt foarte comozi neinfasati,eu zic ca la noi tot un babism a ramas.numai cand imi amintesc cum ii aducea pe chestiile alea metalice,pe roti,zeci de bebelusi,de parca erau paini la fabrica de paine.ca bradosii eraua,saracutii.si veneau asistentele cu ei pe mana,cate doi trei,ca ospatarul cu farfuriile.
ei or fi ei stransi in burta,dar stau cu cracii pe pereti,pe unde vor ei,cu mainile indoite,cu piciorusele indoite,cracanate asa cum le place lor,ca niste broscute.se misca in disperare acum in burta,in locosrul ala,si noi sa ii infasam si sa ii tinem cu mainile si picioarele dreptepe langa corp?? vai de ei,saracii.am vazut multi cum se misc aprecum omizile,infasati,pt ca ei au nevoie de miscare,asa cum 9 luni misca intruna,cum sa ii imobilizam in halul asta?
asa ca lasa-l liber pe bebe al tau,o sa se simta mai bine,in largul lui.
Alexandra,felicitari pt casa! sa fie intr-un ceas bun!
Laura
,ai grija de tine!
chris,tot aidat tu de net si pe acolo!
ia si distreaza-te!
ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee??? ce vaaaaaaaaaaaad????????????
A NASCUT KOKORINA..."LA 15:35 A SOSIT PE LUME PASCAL SI ARE 2580 KG SI LA 15:36 SOPHIA CU 1.700 KG....SUNT SANATOSI,GRASI SI FRUMOSI "
kokorinuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu URAAAAAAAAAAAAAAAAA si eu care ziceam,fetelor,ca vreti mereu bebelusi! ca eu citeesc la rand,si raspund pe alta pagina..
kokorinuuuuuuuuuuuuuuuu,s-au anscut gemeneii mei iubiti??? de cand ii astept !!! manca-i-as eu pe ei de grasunei !sa pup eu minunile lu´mama! abia astept sa vii acasa sa ne povestesti,sa vad poze!!! sa ii pui in camera aia minunata care ii asteapta!! kokoreluuuuuuuuuuu !!!!!!!




30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

cate saptamani avea kokorina??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

BRAVO KOKORINA!!!! mamica fericita

merci Alex - pentru vestea buna - sa traiasca micutii PASCAL si SOPHIA. Sa aduca numai bucurii parintilor. Felicitari si taticului emotionat.

Alex- nu dispera - eu nu am cunostiinte care sa locuiasca mai jos de etajul IV. Asa ca - e misto - iti zic eu. Imi iau avant (acum cu burtok cu tot) si urc vitejeste pana la etajul 2. De la 2 la 3 scot limba de-un cot - la 3 fac pauza ... dupa care la IV ajung fericita si-mi spun ca nu mai ies cel putin 3 zile.

Hai pupici si nu dispera - important e ca aveti casuta voastra.


Miro38+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebyta spune:

FELICITARI KOKORINO SA-TI TRAIASCA PUIUTII SA FIE SANATOSI SI NOROCOSI!!!! SA TE REFACI CAT MAI REPEDE SANATATE MULTA!
iar m-au napadit emotiile
oare cine urmeaza.......???????

*bya*37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Doamne au inceput sa apara bebeii nostri, FELICITARI MAMICILOR! Bine au venit PASCAL si SOPHIA!
Asteptam mamicile sa ne povesteasca cum a fost!
Carla2005 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

mie mi-a dat sa fac b-ul inainte de prima vizita din trimestrul 3, iar acum nu mi-a mai cerut nimic pana data viitoare

[quote]Originally posted by Dbunny

[quote]Originally posted by adinazot
Acum cateva zile mi-am facut exudatul faringian,pt ca simnt tot mereu ca e gatul tare incarcat,dar spre bucuria mea a iesit negativ,nici candida.E ok.M-am linistit pe deplin.
Va pup pe toate burticile!!!

Adina 37+Alessia
[

chris 34+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

acum am vazut-[red]bravo kokorina[/red] sa fie sanatosi si aiba parte numai de bucurii!! bravooooo!!!!!!


chris 34+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

nu stiu daca ati observat, dar pana acum numai prin cezariana s-a nascut...asteptam impresii, si daca intre timp avem si nasteri vaginale, cu atat mai mult, nu ne lasati si impartasiti-ne si noua din experientele voastre!

chris 34+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

OOOOOOO,CE FRUMOSSSSS!!!

S-AU NASCUT GEMENII LUI KOKORINA!!!!

SANATATE MULTA,SA DEA DOMNUL SA CREASCA MARI SI FRUMOSI!!!

Parca mi-am pierdut cuvintele,mai bine bag de-astea...



Ce fericta sint!!!Cum o fi ?Emotii si fericire duble de cit la noi,nu?

dandusa 39 + si
printesa mea, Crinuta
poze de dandusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

pup solul care a adus vestea cu harbujeii!!!
KOKORINELU sa traiti si sa fiti sanatosi toti toti toti !!

D 34+

BeBelusca

Mergi la inceput