Mamici de noiembrie - decembrie 2006(51)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Se pare ca au aparut si la mine in album oricum in albumul cu toate pozele apar de 2 ori aceleasi poze eu nu stiu cum sa le sterg cine stie poate sterge din ele

Bamboletta 37+ bebelina Antonia
"poze"
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">"video bebelina"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panaa spune:


URAAAAAAAA!!!!!!! FELICITARI, SUPER-MAMICO!!!!! FELICITARI KOKORINA!!!! SA-TI TRAIASCA BEBELUSII!!!!!! BINE ATI VENIT PE LUME SOPHIA SI PASCAL!!!!!!!!!

Mirela 36+ Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Miro multumesc ! Mai pun si stafide si ceva nuca daca nu uit maine sa iau. Cand vin de la servici o fac si va spun cum a iesit.

Bamboletta te-as ajuta cu placere dar io-s si mai pe din afara decat tine .

Roxana36+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Heeei! Inca o veste buna!!!

Felicitari Kokorina!!!
Refacere rapida si fara probleme, sa vii acasa repede sa va incepeti viata fericita in patru!

Sophia si Pascal sa cresteti mari, sa fiti cuminti si sa papati bine si sa fiti bucuria parintilor!

Ei, aelita, vezi ca se poate? Vine la noi mos Craciun cu bebei, ca am fost cuminti si am tot clocit in ultimele 9 luni.

Alexandra, felicitari pentru locuinta! O sa fie cuibusorul vostru, o sa fiti fericiti acolo, nu conteaza ca e la etajul 4. Si e chiar important sa nu ai pe nimeni sa iti bata in cap, plus ca urcand pana la 4 este ca si cum iti faci un cadou sanatos, e ca un fitness zilnic.

asiza, da, vine soacra si o sa ne fie de mare ajutor, tinand cont ca nasc prin cezariana. Daca ar fi vorba doar de mine si de bebe ar mai fi cum ar mai fi, dar cineva trebuie sa o duca pe Roxana la scoala, si la asta chiar nu pot face fata. Plus ca daca trebuie sa fug la spital noaptea sa nasc, cine ar sta cu Roxana?
Si o sa ne si rasfete cu tot felul de mancaruri bune, visez de pe acum cu ochii deschisi!

dandusa, si eu am nascut fetita tot la 42 de saptamani, ba chiar si atunci mi-au provocat nasterea. Deci nu e regula, daca fetita ta sta bine inauntru nu te panica.

danita, aproape ca m-ai provocat sa ma cantaresc... dar nu cedez ispitei, stau pe fundul meu si bag in mine, ca se vor duce ele kilogramele dupa ce nasc.
Sunt cantarita mereu cand merg la control si pana acum nu s-a panicat nimeni, asa ca nu-mi fac nici eu griji, ce-i drept nici n-am facut efortul sa calculez cat am pus de la inceputul sarcinii (dar am eu o presimtire...). Plus ca aici mi se spune cat am in livre... e mult prea greu sa calculez de fiecare data.
Asa ca let's enjoy together! Si uite ca tocmai ce mi se facu o pofta de ciocolata, ma duc sa-mi iau o bucatoaie.

Mmmmm... Ritter cu alune intregi! Preferata mea!
De ce am cumparat eu doar 4? Ca trei s-au dus deja!

Danita, citeam pe undeva ca o sa fie Baby Expo in Brasov, parca in 1,2,3 noiembrie. Asa o fi?

Dbunny, apropos de afisul de pus la poarta, sa stii ca am avut aici doi pacienti din familii olandeze, iar familiile lor au pus afise de genul asta pe usa. Scriau: "Tata e foarte bolnav, de abia s-a externat, va rugam sa nu sunati nici la usa, nici la telefon, ci sa contactati fiul/fiica la numarul..."
M-am mirat la inceput, dar apoi m-am gandit ca au dreptate sa isi protejeze intimitatea.
Oricum, civilizat ar fi ca prietenii/rudele sa sune inainte. Si apoi sa fie decizia voastra daca ii puteti primi sau nu, sau la ce ora. Daca ar aparea la usa, netam, nesam, cred ca i-as da afara!


Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

KOKORINA,sa iti traiasca copilasii,ce fain,ma bucur pt voi,refacere rapida!!!ALEX,multumim de veste!!!
DBUNNY,eu stiam de exudat vaginal si anal doar din carti,dar aici nu am auzit pe nimeni sa te indrume sa-l faci...din pacate.
DANDUSICA,mersi,esti o scumpica!!!
va pup

Adina 37+Alessia

poze
Adina 35 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

wow... KOKORINA felicitari pentru dubla ta bucurie
SOPHIA SI PASCAL sa fie sanatosi si sa va aduca multe bucurii
Refacere rapida, laptic la discretie si tot ce va doriti sa aveti pentru harbujei.

Fetelor eu inca sunt in forma 2 in 1 si vad ca nu am nici un semn ca Rares ar vrea sa ne cunoasca mai repede. Va pe toate...


Ramona 38s2z Rares

Ramona
www.dropshots.com/ramsan" target="_blank">Filmuletze cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

felicitari KOKORINA sa fiti fericiti si sanatositoti 3 si te asteptam cu vesti si poze...te pupam

alex multumim pentru vesti si felicitari pentru cuibushor..sa fie intr-un ceas bun

dolores 34+David Cristian
poze
poze dolores

"Cel mai bun mod de a ne folosi viata este sa iubim. Cea mai buna expresie a dragostei este timpul. Cel mai bun timp pentru a iubi este acum."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Dbunny-ce tare ai fost cu afisul de pus la poarta l-as pune si eu cu mare placere ca sigur nu o sa am chef de vizite dar sigur nu scap de ei

Tema zilei-eu nu o sa ma agit prea mult,daca vor sa vina,sa vina si cu sacosica ca tot ei le mananca si le beau pana la urma

Roxana_c-mersi oricum au aparut pozele si in albumul meu am rezolvat-o eu cumva (si pe mine ma cheama Roxana )

Gabitza_max-am vazut pozele sunt faine

Lavinia_p-ai primit parola de la e-mailul comun?

Laura13-ce bataita meriti tu tot la servici erai azi nastere usoara daca se gandeste bebe sa vina

Ramsan,Lory-

ciocolata de casa vreau si eu



Bamboletta 37+ bebelina Antonia
"poze"
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">"video bebelina"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

felicitari kokorina !!!
sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei


mamaana 31+ Stephanie si Isabelle si cu Tudor (12.12.96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Ura inca un bebelus(doi de fapt) !.Sa-ti traiasca , sa te bucuri de ei si refacere rapida.
Amalia mea se pare ca vrea sa mai stea la caldurica,ne-a gasit mai mici cu o saptamana.Acum ne-a zis data nasterii 20 noiembrie,eu sunt nascuta pe 24 pana atunci sper sa fim acasa.
Noapte buna!

Mihaela si bebita Amalia

Mergi la inceput