Bebei cu alergii (2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gama spune:

NATASIKA,eu zic sa incerci un tel.si sa mergi la cam de garda, sunt numai pneumologi,poate dai de un doctor bun:
SPITALUL DE PNEUMOFIZIOLOGIE
din Bucuresti,
Sos. Stefan cel Mare 11

Tel: 210.39.36


si Matei(2.aug2004)
matei mai mic
octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

neata!

Nastasika si eu zic sa te duci la spital,sa te internezi daca este nevoie.Poti incerca si la Alexandrescu,putin mai sus de la Victoriei,pe Iancu de Hunedoara,ca este cel mai bun spital de copii si au si sectie de pneumologie.Multa sanatate va doresc din suflet

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

quote:
Originally posted by gama

NATASIKA,eu zic sa incerci un tel.si sa mergi la cam de garda, sunt numai pneumologi,poate dai de un doctor bun:
SPITALUL DE PNEUMOFIZIOLOGIE
din Bucuresti,
Sos. Stefan cel Mare 11

Tel: 210.39.36


Magda si Matei(2.aug2004)
matei mai mic
octombrie 2006





...Si daca mergi acolo, ai grija, il tii pe Tavi in curte undeva, sa nu astepti laolalta cu restul lumii...
Sanatate!!!
Oricum si eu cred ca ar trebui totusi sa mergi la un dr. Ma gindesc ca desi are alergie, nu toate simptomele sunt neaparat de la alergie, poate e intr-adevar racit sau are vreo infectie....adica ce vreau sa spun eu e sa nu punem totul pe seama alergiei...ceva in genul asta mi-a spus mie dr. Bisca...daca nu merge tratamentul cu pufuri si antialergice, trecem pe antibiotic...

Simona si David (10 nov)

Daviduchele meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gama spune:

exact cum spune si simona, cand e o infectie, cauza conteaza mai putin, trebuie tratata cu antib.si-o sa scape mai repede.Din pacate, noi punem totul pe seama alergiilor.Mai incearca la un spit.eventual de copii cel mai apropiat de voi, sau cel de care apartine sectorul.

si Matei(2.aug2004)
matei mai mic
octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

La un copil alergic citeodata e greu sa-ti dai seama daca e vorba de o exacerbare a simptomelor alergice sau daca e o infectie. Si la noi era destul de greu, fiul meu nu prea facea febra la infectie. Dar faptul ca are mucutii verzisori de atita timp si nu raspunde la tratamentul antialergic inseamna ca e vorba de altceva.
Mergeti neaparat la medic.
La orice infectie noi am primit si tratament anitalergic (doza minima) pentru a preveni complicatiile.
Multa sanatate, sa ne scrii ce ati mai facut.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasika spune:

Simona, Gama, Ramona va multumesc din suflet pentru raspunsurile prompte si imi cer scuze ca nu am reusit sa va raspund mai repede, dar ieri nazdravanul meu nu a avut chef de dormit si a fost plin de energie.

Starea lui Tavi s-a ameliorat de miercuri subit...pur si simplu au disparur secretiile alea urate...mai tuseste, putin, la trezire e infundat, dar nu-l mai gasesc cu fetisoara plina de muci verzi cum se intampla cel putin in ultimele 2 saptamani, iar cand il aspir ii ies mucisori mai albi, usor vascosi.Si ceracanele s-au ameliorat vizibil. Asa ca tind sa cred ca tratamentul isi face in sfarsit efectul...probabil deasta mi-a si dat tratament de 2 saptamani.Oricum luni mergem la control...va tin la curent.

Nu puteti sa va imaginati ce bine imi pare cand vad in sfarsit o ameliorare...sunt asa de incantata!!!!Acum ma simt usor stanjenita de disperarea mea, dar sper sa ma intelegeti...

Sa va mai zic ceva...am fost la noul hipermarket ( Auchan) si l-am luat, desigur, pe Tavi cu noi...ca nu avem cu cine sa-l lasam. Fiind deschis recent si inca nefinisat in totalitate era foarte mult praf in aer si predomina inca mirosul acela de nou, de vopsea(sper ca intelegeti la ce ma refer), iar dupa 10 minute dupa ce am intratn Tavi s-a inrosit foarte tare in jurul ochilor si a inceput sa-si frece ochisorii si a devenit foarte agitat...nu stiam cum sa iesim mai repede...si-a revenit insa la scurt timp dupa ce am iesit. Uite asa am mai facut o prostioara, dar si o constatare...alergie la praf(?)

Copilasii vostrii ce mai fac? Sper din suflet sa fie bine

Gama, i-a trecut raceala lui Matei?

Nastasika, mamica de doi nazdravani:Ana (29.11.2003) si Tavi(21.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

nastasika, bravo...ce veste imbucuratoare!!!!!!!
deci ati scapat fara anibiotic...si sunteti si spre vindecare. Nu-ti face probleme...care mamica nu e disperata cind vine vorba de sanatatea puiului ei?...ar fi aiurea sa fie invers...asa ca iti intelegem cu toatele starea de spirit.

gama, matei s-a vindecat? ati scapat si voi fara antibiotic?
Multa sanatate!!!!!!

Simona si David (10 nov)

Daviduchele meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gama spune:

Pupam copilasii dragalasi !
Natasika, Doamne ajuta sa fi gasit tratamentul potrivit si implicit medicul!E clar ca e o alergie la praf sau chiar din cauza vopselurilor, apropo de Auchan, mi-a povestit un coleg ca e dezastruos, invechit si nefinisat.
Va multumesc de intrabare, Matei a scapat de antib.acum 10 zile, a scapat si de acea viroza cu muci, in schimb azi noapte a facut 39 febra, si-mi plange seara la culcare, si-mi zice ca-l doare gulita, m-am uitat cant m-am priceput eu in gatul lui azi dim.si nu e inflamat, i-am pipait gingiile in spate unde ar tr.sa mai apara un rand de masele, nu se simte nimic, m-am chinuit sa vad daca are cumva vreo afta si n-am vazut, asa ca solutia este sa-l duc la dr.sa-l caute inca o data.Febra a fost un puseu, pe la ora 3, i-am administrat intr-un minut de sperietura un novocalmin, intr-o ora i-a scazut la 37 , a transpirat, iar dim.s-a trezit ca si cum nu s-a intamplat nimic.Culmea e ca mie seara imi spune ca nu manaca ca-l doare gurita, iar azi dim a baut suc de portocale, facut de bona.Ce sa mai cred, daca era afta nu cred ca-l bea,nu?

si Matei(2.aug2004)
matei mai mic
octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gama spune:

LA MULTI ANI , DAVID !!!! SA FII SANATOS, SA CRESTI MARE SI SA MAI CERI UN FRATIOR!!

si Matei(2.aug2004)
matei mai mic
octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasika spune:

LA MULTI ANI, DAVID!!!!


Simona, sa-ti traiasca baietelul, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!!!!....pe cand un fratior sau o surioara????


David, din partea lui Tavi

Mergi la inceput