Endometru,monitorizari,ovulatie,TB, gravidute 139

Endometru,monitorizari,ovulatie,TB, gravidute 139 | Autor: Alé

Link direct la acest mesaj

Bine ati venit! Sa fie cu noroc! Continuare de la Cap.138

Decembrie 2005
Martha78 - cap. 97



Ianuarie 2006
floricika - cap. 98, anangel_lexi - cap.98, ionica - cap.99, Princess - cap.103, Adriana mica - cap.103, mexxa-cap.103

Februarie 2006
MamiFlori - cap 104, Mirona - cap 109

Martie 2006
Danita - cap 116
Catrinel 17 (cap. 49), 23 martie - Oana Carina

Aprilie 2006
ingeras26a - cap121, Madana - cap.122, Catalina - cap. 124

Mai 2006
Cristinna- cap. 125, Kateryna - cap. 126, Oana Bucur - cap. 128, Megbeng - cap 129
CamiM (cap.58), 8 mai - Sofia-Alexandra; Virgi (cap.61), 17 mai - Luana Claudia; Shoricutza (cap.62), 26 mai - Ana

Iulie 2006
monica b - cap. 131, Karra80 - cap. 132, Alionushca - cap. 133
Alexia27 (cap.83), 18 iulie - Eileen Nicole

August 2006
claubd - cap. 135, ellamiss - cap. 135, oana- dana - cap. 136, vas - cap. 137, Amely - cap. 138, Gabiu - cap. 138
Iube2001 (cap.83), 3 august - Ana- Daria


Lista ramane deschisa!!! Urmam noi, cat de curand!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Bubu, hai nu ne parasi... si aici nu e o cerere egoista... pentru tine nu ne parasi...

Eu trec prin ce treci tu acum in fiecare luna... Pling, mor de ciuda si imi jur ca nu mai scriu nimic pe DC (ca nu poci sa zic ca nu mai intru, ca am si alte indatoriri)... prea multa dezamagire si in sufletul meu si in al fetelor care ma sustin... Le dezamagesc de fiecare data si mi-e si rusine de ele cind dau gres. Asta bonus la suferinta mea.

Imi jur ca nu mai fac nimic, ca arunc termomterul, ca imi inchid contul pe fertility, ca nu inghit nimic, ca in viata mea nu mai fac teste de ovulatie, ce mai, ca nu ma mai intereseaza de nimic...

Trebuie sa recunosc ca aceasta depresie, zisa si butoi , tine doar citeva zile, pina trece efectul PMS-ului. Cind vad si simt ca ccc corpul meu "misca", se indreapta spre ovulatie, spre o noua sansa, imi revin brusc si ma las prada optimismului...

Nu te detasa de DC, e mult mai greu de indurat nefercirea de unul singur... chiar daca multe dintre incurajari trec pe linga tine si simti ca nu te ating, noi sintem aici si ne gindim la tine si la sufletelul tau amarit.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Revenishi Ale in Romanica? ....... ca sa stiu ce prestez p'aci !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

ale adevarat graiesti...si sa dea DD sa fie cu multe vesti bune cap deschis de tine!
angelique dupa ce am citi ce ai scris tu am ramas paf.si oricat am vrea sa nu anuntam pe nimeni pana la 2-3 luni de sarcina cand e treaba sigura,nu stiu cum ne-am putea abtine....
of of of
bubu hai ca o sa treaca,nu pleca de pe aici ca esti doxa de teorie si e pacat de fetele care mai intreaba una alta sa ramana fara sfaturi pretioasa......vine si la noi...eu asa am fost de sigura luna asta ca o fi cu ochi dar...tare mie ca-mi fac sperante desarte...parca ma vad peste o saptamana.dar ce sa facem asta e viata,unii plang altii rad,toate la timpul lor.
asa ca va pe toate si sa dea DD sa fim sanatoase ca aste e tot ce conteaza!

alina
sa o ajutam pe barbye!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Bubu, toate simtim asa la ciclu, dar cum bine zicea Ale, cand incepe o noua luna, incolteste speranta si o luam de la capat, si e mult mai usor decat singure...

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:

si apoi Dzeu o sa ne dea un bebe exact la momentul in care considera ca suntem pregatite pt asta.
poate acum el a crezut pt un motiv sau altul ca nu esti total pregatita...
dar bebele o sa vina , stai linistita.

pupici



Incercarile mele pt

Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:

azi Z25 si TB a mai scazut de la 36.9 azi era 36.6...
ce inseamna asta? temp trebuie sa ramana constanta ridicata ca sa fii insarcinata?



Incercarile mele pt

Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Fetele, eu cred ca am ovulat ieri, am avut superi dureri de ovar,azi nu mai am nimic. O sa mai fac un test (in sfarsit am nimerit o varianta noua de dr sigur cu pahar, care se fleoscaie instant)si mai vad. Deja sotul e secat, oi mai vedea...

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Angelique, ingrozitor!
Bubule, hai, curaj. Am trecut si eu prin asta, am urlat, mi se sfisia sufletul de durere, voiam sa pun punct si sa nu mai vad pe nimeni. Acum sunt alaturi de fetele de la vine barza, ma doare sufletul pentru ele, pt. ca stiu ca aproape in toate cazurile simptomele sunt inchipuite sau induse. Stiu acum (desi teoretic stiam si inainte) ca abia dupa o sapt. sau 10 zile de intirziere poti sa speri. Am patit exact ca tine: in luna cind aveam cele mai mari sanse, 2 fol. st, 1 dreapta, endo super, mucus, temp, totul ca la carte, intirziere 5 zile, ¨simptome de bb¨, dupa care a venit infernul. Asta e. M-am mai detasat, nu de tot, cred ca e imposibil, dar m-am intrebat atunci ca ce-i cu incrincenarea asta? M-am intrebat daca vreau intr-adevar atit de mult un bb sau a devenit o obsesie.
Hai sa vedem jumatatea plina: sa ne bucuram de ceea ce avem, sint multe persoane care si-ar dori putinul (sau multul) pe care-l avem fiecare dintre noi. Macar un sot intelegator. Eu am credinta ca vom avea fiecare ceea ce ne dorim, atunci cind trebuie sa se intimple.
Chow, felicitari! Sa fiti sanatosi si fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

turturica, chivuta, dj mama, Ale, alina, chiqui, rox dox, nucutza: fetelor, nu va faceti griji...o voi lasa mai moale dar voi ramane alaturi de voi si nici sa nu va treaca prin cap ca nu-mi ajunge la inimioara tot ce-mi scrieti voi hai la treaba cu voi ca vreau si eu niste vesti bune luna asta ca am pofta de tras o betie

eu ma simt mai bine, m-a tinut sotiorul in brate incontinuu aseara, am dat apa la soareci pana n-am mai putut, am baut doua beri sa-mi inec amarul, am facut planuri de viitor, am fost la film dupa care am adormit ca un prunc (ironie!)
nu spun ca ma voi lasa de ...Doamne fereste! doar ca voi renunta la numarat zile, urmarit mucus, ovulatie, teste sarcina...nu mai vreau sa stiu nimic de genul asta, nu mai vreau stres...si va tin pumnii din tot sufletul ca peste cateva zile sa ma anuntati ca ati avut cele doua liniute la testul de sarcina!!! va iubeeee mult!

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Am intrat si aici ca sa ma lamuriti , ca in alta parte nu m-i s-a raspuns .

Testul de ovul. a fost pozitiv in Z 14 , temp. 36.6
Z 15 temp. a fost 36.1 (prea mica ?)
Z 16 , 36.3
Z 17 , 36.4

Ce e cu temp. astea , sunt bune , rele.......


Noi 2 singurei

Mergi la inceput