Endometru, monitorizari, ovulatie,TB,gravidute 138

Endometru, monitorizari, ovulatie,TB,gravidute 138 | Autor: Avalon

Link direct la acest mesaj

Bine ati venit! Sa fie cu noroc! Continuare de la Cap.137

Decembrie 2005
Martha78 - cap. 97



Ianuarie 2006
floricika - cap. 98, anangel_lexi - cap.98, ionica - cap.99, Princess - cap.103, Adriana mica - cap.103, mexxa-cap.103

Februarie 2006
MamiFlori - cap 104, Mirona - cap 109

Martie 2006
Danita - cap 116
Catrinel 17 (cap. 49), 23 martie - Oana Carina

Aprilie 2006
ingeras26a - cap121, Madana - cap.122, Catalina - cap. 124

Mai 2006
Cristinna- cap. 125, Kateryna - cap. 126, Oana Bucur - cap. 128, Megbeng - cap 129
CamiM (cap.58), 8 mai - Sofia-Alexandra; Virgi (cap.61), 17 mai - Luana Claudia; Shoricutza (cap.62), 26 mai - Ana

Iulie 2006
monica b - cap. 131, Karra80 - cap. 132, Alionushca - cap. 133
Alexia27 (cap.83), 18 iulie - Eileen Nicole

August 2006
claubd - cap. 135, ellamiss - cap. 135, oana- dana - cap. 136, vas - cap. 137, Amely - cap. 138, Gabiu - cap. 138
Iube2001 (cap.83), 3 august - Ana- Daria


Lista ramane deschisa!!! Urmam noi, cat de curand!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetelor, am vazut ca intrebati cum se administreaza maca: din prima zi a c.m., nu din a 3-a sau cum zicea cineva ca a luat. Se iau 3 tablete pe zi. Pot lua si barbatii. Face pofta de mancare si de alte placeri lumesti.

Inca ceva: pentru cele din Bucuresti, nu inteleg DE CE faceti comanda pe net cand se gaseste aproape in ORICE FARMACIE. Maca de la Innovatics vad pe toate rafturile

"Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT"
Tablitele de smarald ale lui Toth

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Avalon
Multumim de un nou capitol!
Felicitari din tot sufletul pt. vas : sarcina usoara si sanatos!
Miramar imi pare tare rau...si eu am trecut peste primul esec de IA...dar urmeaza al doilea...care va fi cel norocos! Fruntea sus!

pt. toate fetele in asteptare de albush/ de raspuns pozitiv .Presimt eu ca sezonul s-a deschis si ca veti da cam muulte de baut!
Eu...Z 27...de maine incepand...ii astept...ii simt ca ma inconjoara... asa ca scot armamentul din dotare:,, siiiii...! Sa-i vad daca mai au curaj!
Avalon: eu atat de chioara sunt ca am cautat prin muulte farmacii si nu am gasit( vb. de acum 3 luni) si am facut comanda pe net... se poate ca acum sa fie...nu m-am mai uitat ...mi-e mai comod asa...sunt promti..m-au invatat...caci cumpar la dublu si pt. sotzul din dotare!... am impresia ca e nitzel mai ieftin on line: 56 ron 2 flacoane!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

pai si eu am patzit la fel in urma cu 2 luni, am cautat tot centrul si la toate farmaciile cu motz si fara motz dar INNOVATICS nu era pe nicaieri; cum mai am si acum destule, nu m-am mai uitat prin farmacii dar fetele ca si mine, probabil ca au ramas fixate pe ideea ca nu se gasesc in farma.;

cat despre efecte, .... din cauza efectului de foame, pe al doilea mentionat de Avalon, nu l-am prea simtit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Avalon: eu eram cea care a luat din Z3 dar nu pentru ca asa am vrut ci pt ca de-abia in Z3 am cumparat-o
si tu iei, nu? cum se comporta la tine? s-a intamplat sa-ti intarzie CM cand luai maca? la mine e prima luna de maca si prima data cand imi intarzie CM...uuufff...

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Bubule, eu nu mai iau acum nimic, decat diphereline... in burtica... m-am apucat de FIV! Intr-o luna de zile voi avea rezultatul

"Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT"
Tablitele de smarald ale lui Toth

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetelor , cine-mi spune si mie cum sta treaba ? Va pun aici ce am scris la capitolul de-abia incheiat.



Da, secretia = mucus.
De abia luna asta am inceput cu testele de ovulatie. Si mi-am facut in Z 7, 8 ,10. In 9 am uitat sa-mi fac. Ei, si acel mucus l-am avut din Z 6 pana in Z 8, apoi a disparut, nici azi nu-l am. Iar testul cu liniuta a doua ce-a mai pronuntata e cel din Z 8.Iar noi am prestat in Z 8 si Z 10.
Azi sunt Z 11 iar testul arata naspa, abia se vede a doua liniuta.
Nu prea mai pricep , de ce se spune ca ovulatia are loc aproxim. la 14 zile de la ciclu, daca la mine din Z 9 nu mai e nici un mucus.?Mi s-a terminat ovulatia ?
OF. Sunt asa incurcata. Cand vine sotul acasa il spun sa-mi puna poza cu testele sa o vedeti si voi. Poate ma lamuriti. Plisssss.
Noi 2 singurei
Raporteaza la Moderator

irlandeza
membru junior


Membru din:27/01/2006



Ireland
dublin
705 Mesaje
Trimise - 13/09/2006 : 20:44:24
--------------------------------------------------------------------------------

Meda , ma crezi ca n-am avut timp sa-mi iau un termometru? Cand ajung acasa farmaciile sunt inchise. Lucrez 10 ore pana se intoarce colega mea din vacanta , si deabia apoi voi iesi mai repede si o sa-mi iau unul. Cel pe care-l am in casa e medical ( tipul vechi din Ro.)si trebuie sa astept 10 min. pt. a vedea temp.
Iar despre teste am scris mai sus. Sunt total nelamurita.Noi 2 singurei


Mersi mult fetelor.


Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

avalon: wow!!! sunt cu sufletul alaturi de tine si sper sa ai un rezultat pozitiv intr-o luna! Ai grija de tine, fii relaxata si optimista!! Iti tin pumnii cu ambele maini si cu toata inima!!

irlandeza: draguta, mucusul precede ovulatia, apare cu cateva zile (2-5) inainte de ovulatie

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela achim spune:

Avalon sa dea Dumnezeu sa ai mana buna si sa fie o luna plina de ....iar peste o luna sa ne anunti ca esti ,noi iti tinem pumnii....

Miramar o noua luna o noua sansa....

Bubu bine ai venit,si cu forte noi....

ADELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Bubuleana , de 2 zile nu mai am mucus , deci inca mai am ovulatie. Chiar daca testul meu arata a doua liniuta stearsa?

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Avalon iti tin pumnii sa ti se indeplineasca dorinta.

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput