Endometru, monitorizari, ovulatie,TB,gravidute 138

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Bubule, am eu impresii sau tie ti-a intarziat? Ia vezi tu ce surpriza ne pregatesti! De la maca nu e sigur, mie mi-a grabit ovulatia si drept urmare c.m. a fost mai scurt! Tinem pumnii sa vezi II sau II (cum poftesti)!
Shehe, imi pare rau sa aud ca ai probleme cu scurgerea aceea... eu cred ca e un deficit de progesteron la tine. Ai luat decizia corecta sa faci stimulare, sa vezi tu ca ai sa reusesti din prima, am eu asa un feeling!
DJ Mama, acum eu nu bag mana in foc ca apetitul meu a fost de la maca , dar asa s-au asociat ele... e posibil sa fi fost o pura coincidenta.
Irlandeza, e normal ca glera sa apara cu 3-4 zile inainte de ovulatie, stai linistita! Si eu imi faceam griji din cauza asta pana mi-a zis un dr ca la toate femeile este asa.
Adela, merci




"Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT"
Tablitele de smarald ale lui Toth

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

avalon: ai dreptate, azi e prima zi de intarziere nu cred ca e bebe pt ca testele sunt negative, da de obicei. Credeam ca de la maca/zmeur o fi intarziat, dar se pare ca nu dau intarzieri...om vedea...poate vine maine...

adela achim:

irlandeza: nu te mai gandi la mucus, continua cu testele de ovulatie in fiecare zi, la aceeasi ora, respecta indicatiile din prospect si poti considera testul pozitiv doar cand a doua liniuta e la fel sau chiar mai intensa decat prima. iti tin pumnii

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Ma aflu in z21,si incepind de ieri am usoare intepaturi in partea ovarului sting;nu e ceva constant dar e..A-ti avea vreo explicatie?
Nu stiu daca e semnificativ sau nu,dimineata aveam TB 36,5.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Pai eu imi fac testele cand am timp , nici intr-o zi nu-i la aceeasi ora. Habar n-aveam ca trebuie la aceeasi ora facut.
Doar in Z 8 s-a vazut liniuta aproape la fel ca cea de control.
Incepem sa muncim in fiecare zi deacum. Sper sa nu fie prea tarziu.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Irlandeza,pt a fi concludente testele de ovulatie se fac in fiecare zi ,la aceeasi ora,in nici un caz dimineata la prima ora si nici din prima urina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Navalesc si eu peste voi, e prima mea postare dar poate nu va suparati. Intreba cineva de duphaston. Am ovare polichistice si uter retrovers. Nu am ciclu. Am inceput sa iau pilule anticonceptionale la 20 de ani pentru ca si pana atunci aveam probleme, in sensul ca imi venea odata la 6 luni sau alteori de 2-3 ori intr-o luna.

Dupa ce am renuntat la pilule ca sa fac bebe, ciclul nu mi+a mai venit 3 luni deloc. Mi-au dat duphaston. Il iau din a 16 zi a ciclului menstrual care este de 26-28 de zile in felul acesta. Totusi de doua luni din ziua a patra de duphaston, asadar ar veni ziua 20 a CM, incep sa imi apara pete bejulii si pe urma o scurgere maro nu foarte multa cantitativ dar cat sa nu stii daca e ciclu sau nu si pe urma din a 9 sau a 10-a zi de duphaston vine CM propriu-zis.

In schimb si luna asta am inceput tot asa, din a 4 zi de duphaston cu pete bejulii dar nu a venit normal nici in a 10-a zi sau dupa aceea ci a fost tot ff putin cantitativ si ff inchis la culoare, aproape negru. Nu stiu daca ati inteles ceva din ce v-am spus eu aici. I-am spus doctorului dar nu a fost deloc impresionat si mi-a spus sa iau din a 5-a zi clostilbegyt. Problema e ca nu am luat luna asta clostilbegyt pentru ca pur si simplu nu am stiut care e a cincea zi, daca sa pun ziua cand au aparut petele bejulii, sau... ce, pt ca CM normal, mai voluminos cantitativ nu a venit deloc. Am facut si doua teste de sarcina, unul chiar ieri si nimic, bineinteles...

Ca un comentariu off topic, nu vi se pare ca prietenul nostru pune ketchup pe un carnat? Oricum eu nu am toate tiglele pe casa, asa ca...

Pupici,
Angelique

pozele mele
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48808&whichpage=7" target="_blank">povestea nuntii
luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Salutare ;

Am pus pozici cu pitica mea Sophia, care s-a nascut pe data de 06 septembrie !

Pupici

+38SOPHIA
http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica/pictures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

ionica
F.f. frumoasa bebelina!
Bine ai venit pe lume Sophia!
Sa fiti sanatoase si fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Ionica,ce veste!
Sa va traiasca papusica si sa va bucurati de ea! Bravo tie,ai reusit!

Ina
Haideti sa o ajutam pe Barbye! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Putem ,deci www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82950&whichpage=1" target="_blank">trebuie sa o facem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

fetelor, este incredibil, dar azi Z30 inca n-au aparut rushii!!! deci a 2-a zi de intarziere Este prima data in tot anul acesta cand se intampla asa ceva! In schimb am dureri de CM la greu...iau No Spa...

ionica: sa-ti traiasca! meritati din plin!

Angelique: nu stiu ce sa-ti spun, poate ar fi bine sa faci un Beta-Hcg sa fii sigura...intreaba dr mai cu perseverenta ce se intampla

bubuleana

Mergi la inceput