O alta Timisoara! (7)

O alta Timisoara! (7) | Autor: timisoara

Link direct la acest mesaj

Buna Timisoara,

De ce era nevoie de un alt topic? Si de ce O alta Timisoara? Pentru ca suntem un grup de fete din Timisoara care inca nu ne-am gasit locul aici pe la "Prieteni dintotdeauna", vrem si noi un locsor al nostru, unde sa putem scrie, nestingherite de persoane rauvoitoare.
Si rugam frumos moderatorii sa nu ne fie inchis topicul si sa primim cine stie ce trimitere.
Ne simtim bine asa, nu vrem nimic altceva decat sa fim lasate in pace.

Asadar: fetelor – poftiti la taifas!


poze

www.dropshots.com/timisoara" target="_blank">filmuletze

Taifasurile noastre:www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73628&whichpage=1" target="_blank">(1),(2),(3),(4),(5),(6),

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

era sa scriu la fostul capitol ... noroc ca l-am zarit si pe asta.

fetele - ce de motive sa bem ... YUPIIII!!! ca mie mi-e un dorrrrr.

Cosmina sarbatoreste x ani, ingerasa a intrat la faculta, Simina si ea, Gio se marita, eu voi naste, Alina si ea cu o nunta pe cap, Albi are scarbici ... mai avem?
io cred ca maine o facem lata. Diana tu nu ai nika de serbat?

hai ca abia astept sa va vad si sa va felicit pe rand.

Gio - mi-a placut enorm eticheta pusa la ultima poza ... aia cu bestia. Si DA - e superb costumul. Pe cand vedem rochia? Dupa nunta? Clau o vazut-o? sau voi nu tineti la acesta traditie?

pupici si vb maine.



Miro25+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Chiar ca avem ce bea, multe, multe motive.
Simina felicitari pt. intrarea la faculta !!!
Miro rochia mea nu a ajuns inca, nu cred ca o mai iau pe mine, doar acolo si la nunta. sau poate cand vine mama sapt. nviitoare sa ma vada. sper sa-mi fie buna. Eu nu prea tin la chestia ca mirele nu trebuie sa vada rochia.doar cu el ma duc dupa ea, iti dai seama.

fetelor asa de rau ma simt, o durere de cap ingrozitoare. oare ca nu prea mananc? si caldura?
pe maine sper sa fiu ok.

azi am venit cu masina si cu marco din centru pana acasa. Clau e la munca. mi-a fost frica, ca eram cu bebu, dar slava domnului am ajuns cu bine. si am copil cuminte, n-a scos niciun sunet.

va si abia astept sa ne vedem maine.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

FETELOR...am intrat a doua....intram prima ca am luat numai 10 la toate probele dar s-a calculat si cu media de bac care la mine e cam mica..numa 8,44...oricum e super bine....

Ioana..se poate sa fie durerea de cap si de la faptul ca nu mananci destul...uite un ca sa iti treaca ....Cum te mai simti azi? Vi diseara, nu?

Miro..chiar asa...avem de sarbatorit...numa motive fericite....


Pusi si ne vedem...

Simina si Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Gagix, am vb aseara cu tiza si a zis ca incearca sa ajunga dupa 9 la intalneala. Eu sper sa ajung la 8, daca nu, la 8:30 (azi stau pana cel putin la 6:30 la lucru ). Tot ea m-a intrebat daca am rezervat masa si.. unde vrem sa stam? Sus pe terasa? Eu as zice ca sus sigur e fain Da' nu stiam ca tre' rezervare.. cum facem?

Va tzuc din fugaaaaaaa..
Ne vedem deseara!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Simina FELICITARI!!! le-ai tras-o la pustani.

ce a zis decanu?

phuai ... ce mai bem deseara ....


Miro25+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Simina !!! Felicitari!!!!
Vin deseara, cu toate ca si azi ma mai doare putin.
Abia astept sa ne vedem, ca avem de ce bea. Mergem acasa in coma alcoolica.
Miro la Karinuta. Bafta la eco.
Albi poate gasim o masa, eu nu stiam de rezervare.N-am niciun numar sa sun.te asteptam cat mai repede.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

buna fetelor

Ajung si eu sper dar numai pe la 9,10 ...la casa cu flori e terasa suuuus ...s-a deschis recent ....e super .
o sa sun eu la albi sa vad unde sunteti .....


diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Fetele imi pare nespus de rau ca nu am ajuns,nici nu credeam ca o sa am asa o zi nashpa,abia astept sa va pove ce patanii am avut.
Deci:de dimineata l-am dus pe Dany la inot,cu toate ca nu aveam chef de nici o culoare sa ies din casa,am ajuns inapoi,ma suna cumnata ca nu are ce sa faca cu fata si sa ma duc sa o iau la noi.
Bey,copiii mei is ingerasi cat is de cuminti,urma sa o tin pana seara,cand o lasam pe ea intai si urma sa vin direct la intalneala.
Pe la 18 ma suna iar cumnata sa ma duc sa o duc la sala,la fostul Motel,ca tre sa dea avansul si inainte tre sa schimbe E....etc,am facut o ora pana la Baile Neptun sa o iau,apoi inapoi in Complex sa schimbe banii,apoi la sala.
Nesimtita aia de patroana s-a grabit sa o cheme,dar ea nu era,am asteptat-o 2 ore,pana a catadicsit sa vina,de fapt cred ca nu voia sa mai vina,doar insistenta mea a obligat-o.Ca cumnata-mea voia sa lasae banii la un chelner oarecare
Cand a venit m-am luat cu ea in clontz,pai 820 mii meniu de persoana,doar mancare,fara strop de bautura,fara prajituri,fara .....
deci hrana de baza(cum scrie pe factura Selgros),era ok daca era doar aia si era file de Somon,etc...dar e mancare obisnuita,din experienta,e un meniu care il mananci la restaurant cu 3-400 mii.
Si acum is furioasa pe aia.
A pus-o sa aduca din Italia un kg. de Lavazza boabe,iar pe langa ii mai taxeaza 2 cafele de la ei(probail Elite la pret de Lavazza),pai cine bea atata cafea?
Eu poate o sa beau 3,dar frate-miu stiu sigur ca nu bea cafea deloc,iar eu pe ale lui nu le pot bea,ca fac infarct.
Ce sa mai zic,lista poate continua,e furaciune la drumu mare,doar ca asta vine din Italia...
in afara de asta nepoata-mea o batea pe Angy,cu toate ca e mai mica cu 2 ani,asta se miorlaia nonstop,cumnata-mea i-a dat 2 la fund la fiica-sa ca a batut-o pe Angy,a inceput si aia sa urle,eu conduceam,aia mica s-a gandit...stai un pic ca asta(eu),n-a participat la bataie,ia sa io trag eu si m-am trezit ca am luat o umbrela in cap,noroc ca nu eram in intersectie.

Na ca m-am descarcat...chiar imi pare rau de tot ca nu am ajuns,aveam ceva pregatit sa va arat,Simina felicitari,sa ma laud si eu si elevul meu a intrat super bine la Conservator!

Va pup! Abia astept pozele!



Cosmi mersi de telefon,cand m-ai sunat tu nu mai stiam cum ma cheama de obosealasi nervi,sper ca v-ati distar fain,de fapt sunt sigura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Alina imi pare rau de ziua ta de tot rahatul.
Noi in schimb ne-am distrat super bine si ne-am intins pana pe la 11 si ceva. am si papat, buna mancarica.
Mie cel putin mi-a prins super bine o astfel de iesire.

Clau s-a descurcat de minune cu cupilul. cand am ajuns acasa dormeau amandoi. Marco a baut tot lapticul, azi dim. la fel si sper sa o tina tot asa.

pun pozele mai tarziu putin. le astept pe cele facute de Miro.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

salut gagici,
eu una am ajuns home dupa 12 ... asa ca Gio nu o mai scalda mama ... ca tot denaturate suntem.
Am descarcat pozele si le-am vizionat - mama ... ii una de GAZETA DE PERETE. Ce-ar fi sa facem un album cu asa ceva - poze de coma - dar sa fie privat.
Deci - daca va pun acea poza ... va spargeti de ras. Deci?
Se poate? SEFA TIMISOARA - ne dai voie sa punem un astfel de album?
Ca poze de coma... sa tot fie - are si Gio de data trecuta cateva.

fu foarte fain aseara - bestia .. a vorbit iara mult mult mult ... dar la ce dor mi-era de voi ... sa stiti ca data viitoare tre sa fac lista cu inscrierea la vorba ...ca io iar nu v-am pove de norishorii mei.
Hai ca va pun cateva poze:

burtoc si , Miro in câmpu muncii si unul din norishori si alt norishor.

Urmeaza sa mai pun stelutzele si cometele, apoi figurinele pe pereti. Dar vorba Dianei - daca si asa pica dupa trei luni .... n-are rost sa le pun de pe acum - sau? Am incercat si cu aracet si nu stau draga pe pereti - nu se lipeste aracetul de plastic - credc ca o saiau perlandez - cum a zis si Alina.

imi pare rau ca nu au venit Alina, Gianina, ingerasa si prietena lui Gio ... dar data viitoare poate.
Imi pare bine de cunostiinta Ingrid, ma bucur ca in sfarsit am elucidat misterul Mariei - in sfarsit a devenit Diana in creierashul meu obosit.
Gio poti pune pozele ... ca io pana ajung home la 5 ... v-am zis ca nu mai plec de la birou in pauza ... ca mi-e tare greu cu caldura asta. Stau aici la aer.

Ieri la eco - super OK. Bebelina mea are draga crecii lungi, noi avem 25 de saptamani si ea are femurul dezvoltat cat pentru 26 - o fac fotomodel.
Capshorul e micutz inca ... cat pentru 24 - dar cica nu e motiv de ingrijorare ... fetitzele au capshor mai mic. Pe mine m-ar interesa nasul - sa nu-l aibe pe al mamei ... ca m-am ras.
Si io si sora-mea am mostenit nasu de la tata - si atat e de frumos ... .
Si va dati seama ce frumos i-ar sta cu capshor mic si cu nasu lu ma-sa.

Buey - fetelor ... mai opriti-ma ca am dat in logoree.

Hai ca mi-am scos parleala pentru cateva luni bune.
pupici la toate si mai vb.


Miro25+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput