O alta Timisoara! (3)

O alta Timisoara! (3) | Autor: timisoara

Link direct la acest mesaj

Buna Timisoara,

De ce era nevoie de un alt topic? Si de ce O alta Timisoara? Pentru ca suntem un grup de fete din Timisoara care inca nu ne-am gasit locul aici pe la "Prieteni dintotdeauna", vrem si noi un locsor al nostru, unde sa putem scrie, nestingherite de persoane rauvoitoare.
Si rugam frumos moderatorii sa nu ne fie inchis topicul si sa primim cine stie ce trimitere.
Ne simtim bine asa, nu vrem nimic altceva decat sa fim lasate in pace.

Asadar: fetelor – poftiti la taifas!




poze

Taifasurile noastre:www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73628&whichpage=1" target="_blank">(1),(2),



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

iar eu noaptea
Giova, distractie placuta la nunta ;)
Albi, o sa iti trimit un pm
Mitzuka, merg maine, defapt azi :) la mall si vad eu ce e pe acolo
eu m-am uitat la Dansez pt. tine & acum stau si descarc tot felu' de prostii de pe DC++ si ascult muzica, vai ce bine e in weekend :)
va pup, merg sa vad ce mai e interesant de luat de pe net :)




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Haideti sa incep eu noul capitol

Giova distractie la nunta. Ehe,tot din capitolul mama denaturata, eu cind era mica Caroline o duceam in port bebe cu mine la facultate in orele ei de somn si o puneam sa doarma pe un birou.Care brate ca daca o tineam in brate nu puteam scrie la calculator

Angy distactie si tie la botez

Albi zici ca mai dai si tu pe la Temesvar te-ai plictisit de Brasov?

diana1971 esti si astazi sau nu mai tirzie decit mine?

Dia

Printesele lu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

ingerash mi-ai luat-o inainte Cind m-am pus sa scriu eram prima dar pina sa termin...

Dia

Printesele lu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

Dia,




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Buna dimineata fetelor. Poftiti la cafea

ingerash nu te-ai trezit inca?



Dia

Printesele lu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

neatza fetelor, gat cafa? Ati baut-o?
am primit si eu una mica mica, slaba si am halit-o repede pana nu se razgandeau.

asta noapte am dormit mai bine, se pare ca raceala mea da semne cum ca s-a saturat de mine ... YUPIIIIII!!!
azi mai avem de mers pana in 30 km de Otelu la niste veri unde a dat sora-mea patutzul de bebe ... acum il luam noi ... hi hi hi au crescut deja 3 copii in el. Hop si eu. Il luam de acum poate mai are nevoie de ceva retusuri.
Am mai primit pentru bebe un set de manichiura (pila, clestishor si forfecutza) si un alt set de par (perie si piaptan).
Incepe deja sa se contureze pe langa mine sentimentul de asteptare a lui bebe. Ce fain e ....
La Ploiesti, la prietene mea, am primit un fel de scolarizare de alaptat, de schimbat bebelu, de diversificat papa lui bebe dupa o anumita varsta ... mai multe retzete, etc.

Gio parca ma intreba ... am fost la Ploiesti la o prietena buna. ne stim si suntem prietene din clasa a doua, intr-a 9-a a plecat in Germania, dar noi am pastrat legatura. La una din vizitele in tara si-a cunoscut sotul ... s-a indragostit si dupa ani de suferinta la distanta s-a intors in tara. Acum stau in Ploiesti si sunt foarte fericiti impreuna.
Cea mai fericita sunt eu ca e cat de cat mai aproape de mine si macar putem vb la telefon de cate ori avem chef.

Cam atata ... fug sa mai fac ceva prin casa si poate mai revin.
Pa pa.


Miro13+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Ciao fetelor,intru scurt,asa intre doua drumuri.
Am fost la biserica,la Mastirea de la Sag.
Andrei a plans intr-una,iar botezul a tinut destul,cu toate etapele,cum vazusem in pozele Giovei
Acum am reusit sa-mi adorm copiii sa resiste macar un pic deseara,iar eu ma duc sa-mi refac machiajul,sa mai calc niste toale si apoi plecam la sala.
Miro,chit ca iara ma grabesc,nu pot sa nu-ti spun ce mult mi-a placut povestirea ta,insotita de poze.
bine-ai revenit acasa!
Fetelor,restul,va pup si va iau pe rand cand se termina toata nebunia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Mirona dar la nume te ai gandit? Unde anume mergi in Ploiesti? Eu de copil mergeam in fiecare vara n Ploiesti la rude. Tare mi place orasul asta.Un sfat! Sa nu cumperi ptr bebe tot felul de chestii pe care apoi n o sa le folosesti. Asa m am aruncat eu si numa' am dat banii degeaba.
Dia pai ce faci?! Ne chemi la cafea?! Si n a doua parte a lui DC fetele se chinuie sa nu mai bea cafea!
Angy cati copii ai? Sa ti traiasca!Tu erai in poze cu cei doi copilasi?
M am uitat si eu pe poze. Ce frumoase.

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

feteleeeeeeeeeeeee (echo) feteleeeeeeeeeeeeeeeeeee
nimeni p'aici :( stiu! va faceti de cap ca e we si maine o luam de la capat eu am fost ieri la mall la targu' de facultati si a fost o mare abureala.contradictie totala de info . dupa targ am cautat rochie de banchet da' ce imi place e scump si ce e ieftin e naspa
Dia, nu ma convingi cu cafea ca nu-mi place
Miro, sa ne zici la ce nume te-ai gandit pentru bebe
pup toata gasca & va astept sa va intoarceti ;)
eu trec la teme






Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

ingerash se pare ca numai nou doua bintuim pe forum azi.

Celelalte fete... pauza!

Dia

Printesele lu mama

Mergi la inceput