O alta Timisoara! (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Sara buna!!!
Ne-am intors si noi acasa.Doamne ce bine e!!!
Ce sa va spun: pe soacra am sfidat-o tot timpul, daca am scos 3 vorbe cu ea si astea legate de bebe, sau ca i-am dus blidele si borcanele inapoi.
La nunta a fost dragut, ma asteptam sa fie mai pompos, ca doar socrii mici sunt cadre universitare, dar vezi de treaba.
oricum, noi am dat mult pt. nunta aia, dar daca dau ei atat la noi, poate isi acopera meniu, dar inca nu stiu sigur.
Clau al meu s-a facut manga la nunta, a facut streaptess (adica si-a dat camasa jos0la sf. era sa-i rupa camasa mirelului, daca nu fugeam sa-l opresc... ce mai... s-a facut de ras(zic eu), ca pe ceilalati ia distrat si chiar i-au zis ca a fost total. numai ca eu nu sunt obisnuita cu astfel de chestii.
Cred ca ne-am gasit si nasi. s-au oferit o fosta colega a lui Clau din Gherla cu sotul ei. au un bebe de 6 luni si sunt super ok.

Maine merg cu bebe la vaccinul de 4 luni. are 7,5 kg. e un greu, dar e frumos ca e al meu.
Azi a ras prima data in hohote. am crezut ca murim cand am auzit.
merg la un dus si in pat.
pe maine.
la toate.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

neatza fete dragutze.

m-am intors si eu la scarbici ... astept deja de 2 ore sa-mi dea si mie de lucru ... parca vad ca primesc pe la ora 4 si trebuie ieri gata.
Tampiti rau nemtii astia.

Parca Corina si ingerash ma intrebau cum vreau numele la copil.
Nu cred ca conteaza ce vreau eu din moment ce nici unul nu-i place lui Dani. Mai avem mult de vorbit si discutat ... dar vom ajunge noi la o intelegere din moment ce aflam ce va fi.
Ce doresc eu?
Razvan sau Roland - daca e baiat.
Katarina sau Karolinn daca e fetitza.

Cosmina .... mi-e dor rau de tine. Nu mai dai pe la noi?
Alina tu fusasi la Otelu?
Gio am vazut si eu in sfarsit pozele de la botez. Super tare flacau tau. Mi-a placut mult de tot ... mai ales ca a fost altfel decat un botez obisnuit ... chiar daca numai din punct de vedere al imbracamintii.
Albinutza albinutza ... ce facusi bre ieri? Cu cine te plimbasi? Cum de?
pe toate toate si ganditi-va cand tragem o intalneala ... dar de data asta cu pruncii ca mi-e un dor de smotocit la bebei ... de numa. Poate o duminica inainte de pranz? Ca sambata se pare ca voi lucra. Hai ca hotarati voi cumva.


P.S. vazura-ti chat-ul?
fain ... dar vb singura pe acolo. E nou si nu intra nima deocamdata. Pe pagina cu toate forumurile, sub fiecare sectiune exista propriul chat.



Miro13+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Buna Timisoara!!!
Pe pag. 3!!!!! RUSINE!!!!
Unde sunteti fetele??????????????????/

Noi am fost la vaccin, acum asteptam reactiile, daca exista, caci la 2 luni, n-a facut nici febra.
vreau sa ies mai incolo putin cu el pe afara.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Ceau fetelor!
Miro bine ca ati ajuns acasa....Eu am vazut chatul dar il iau la puricat acasa ca aici merge netu ca ceaiul....
Ioana....felicitari pt grasunel si tinem pumnii la vaccin....Ce fain ca a ras in hohote....Pupici la Marcolino...
Cosmina...pe unde esti?
Alina, Albi Ingerash, Diana, corinadana...pupici!



Si eu vreau inatalnire...cu prunci fara cum vreti voi...desi daca e faina vremea ar fi bine cu prunci.....

In rest sunt super deprimata...cred ca m-a ajuns oboseala de dupa saptamana de bolit a baietilor mei....Nu imi ajung nici cum banii nu stiu de unde sa mai rup la ce sa mai renunt...groaznic...Va trebui sa imi mai caut ceva de lucru extra...dar nu stiu ce ca Vasa vine la 7 zilnic si nu am cu cine sa il las pe Dejan...si nici sa il vad numa in we nu vreau....Si nici nu imi vine nimic in cap ce as putea sa fac in plus....
Scuze ca v-am indispus cu starea mea idioata dar nu stiu cum o sa o scoatem la capat in ritmul asta...
Va pup pe toate si imi pare bine ca existati si ca am cui sa ma plang...si imi cer inca o data scuze....

Simina si Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Of, of Simina, imi pare rau, chiar nu stiu ce poti sa mai faci sa castigi un ban in plus.
Vad cum se duc banii, ma ingrozesc cateodata.
Asta e Romania, frumoasa noastra tarisoara!!

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Simina - stai pe pace ca nu ne indispui.
Ar fi o solutie ... dar nu de prea mare ajutor ... depinde. Mai ales ca esti la faculta poti fi in tema mai bine decat mine.
Exista tot felul de proiecte pe care unii studenti din lene le dau la altii sa le scrie, listeze, lege. Cu asta poti face ceva bani.
De lucrat poti lucra acasa, sau si la lucru in timpul liber.

Noi faceam asta in studentie. Da si tu sfoara in tara ... poate faci rost de ceva proiecte. Te ajut si io cu cateva pagini pe zi ... cand pot si daca se poate.
Oricum asa ceva tre sa cauti ... sa poti fi si cu puiul acasa. Sau ceva de tradus, etc. Habar n-am dar vin cu idei. Ma mai gandesc.

Gio pup nazdravanu sa nu faca febra.

Am vb si cu Cosmina, e in regula, dar putin ocupata. Speram sa-si mai faca timp si pt noi.
Mi-a dat niste emotii ... joi merg la Cioata si o sa am deja 14 saptamani si 2 zile ... si-mi zice Cos ca Cioata vede deja sexul de la 12 saptamani. Pai io pana joi ce ma fac? Tremur de pe acum. Nici nu-i spun la Dani ... ca asta sigur ar face mai urat ca mine ... la cat de mult isi doreste un baiat...


Miro13+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Miro da, are dreptate. si la mine Cioata a vazut la 13 sapt. sexul, dar nu era prea sigur. asa ca nu te baza 100%.oricum iti va zice si el.

Mai gagici, chiar, cand facem o intalneala cu kinderii???
si weekendul asta daca vreti.eu sunt disponibila, caci al meu sot are de predat un proiect pana in 15 mai si baga mare non-stop.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Cioata are renume ca fiind cel mai bun ecografist! Asa ca Mirona bazeaza te pe el! Tata vrea baiat dar mama?!
Mitzuka daca tot stai cu bb al tau de ce nu mai cauti un copilas sa ai grija de el macar ptr cateva ore si cativa banuti? Zic si eu!
Ingeras tu esti studenta?
VA PUP FETE!!!

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmina2 spune:

Saluti fetele.
Am terminat in mare parte cu actele,adica actele personale sunt gata chiar si permis o sa am miercuri.Deci de miercuri o sa ies si cu masina,asa ca va rog sa nu iesiti pe strada cand ies eu.Va anunt din timp sa va ascundeti care pe unde puteti
Mai am cateva si pt.ambasada,dar alea nu sunt o problema.

Pai mai Mio vrei tu bataie?Eu ti-am spus ca vede la 12 saptamani,dar nu ca sa-ti faci pana joi griji.Ti-am spus si iti mai spun:NU conteaza ce e.Conteaza doar sa fie sanatos/sanatoasa.ATAT.Tu sti cel mai bine cat ai asteptat bb-le asta,asa ca ce conteaza?Pupa bb-le de la mine,sti tu cum.

Gio cum e Marcolino?Sa sti ca nici ai mei nu au facut niciodata febra de la vaccinuri,dar asta difera de la copil la copil.

Simina imi pare sincer rau.Ma gandesc si iti mai dau si eu idei.Nici prin cap sa nu-ti treaca ca indispui pe cineva

Ingerash si eu am trecut pe la mall,pe la caricatura aia de targMai bine te interesezi direct la faculati.Sau?

Dia multumesc de cafea.

Angy cum a fost la botez?Te-ai distrat?

SECTANTELE,pe curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

'Nseara!
Incerc sa invii,dupa atata oboseala.
Cum sa fie la botez,eu una am fost fotograf de servici,sofer de servici,gazda,cand fratello si cumnata nu erau pe faza,am racit,ca cu tot aerul conditionat,era o zapuseala....apoi ieseam in plina noapte sa aduc tortul,sa aduc Andreiul,sa duc copiii mei la culcare,sa duc nasii...
De ieri dupa masa tot incarc la poze in Y,dar merge asa de incet ca-mi vine sa arunc compu pe geam.
Azi am lucrat la greu la scoala,cantam miercuri in Club Art,la Studentfest,apoi la inceputul lui iunie cred la Mica Viena in Unirii.
Apoi am fost la Chisoda sa-l iau pe Dany,ca-l luase maica-mea de la scoala,tin sa va anunt ca azi a avut teme ca unu de liceu,am crezut ca turb!
Corina,am doi copii,botezul a fost la nepotelul meu,baiatul frate-lui meu.
Dia si Ingerash,m-am distrat la maxim de voi,parca erati la concurs cu postarile.
Miro,n-am mai fost la Otelu,cat despre eco,mi-a luat Cosmina vorbele din gura.
Giocum e Marco?Poate scapi fara febra,tinem pumnii!
Simina,nici sa nu te gandesti,eu nu ma agit,de cateva luni nici mie nu-mi ajung,am imprumutat si gata,sti tu proverbul ala,ti-l mai zic odata:Ce face banateanul cand nu mai are bani?
Schimba euro!
Si cand nu mai are euro?
Se imprumuta si nu se roaga de nima'!Ideea lui Miro mi se pare viabila si eu am facut asta,eu concepeam lucrarea de licenta,ca stiu muzica,iar sotul o scria pe comp.ca scria mai repede.
Ideea e, ca asa e cand iesi din iarna,cand te omoara cheltuielile,apoi din iunie ne mai revenim cat de cat.

Va pup,revin cand sunt gata pozele.

Mergi la inceput