Fiv la Sibiu (41)

Fiv la Sibiu (41) | Autor: Fiv_Sb

Link direct la acest mesaj

“Dumnezeule Atotputernic, Care ne-ai poruncit dintru inceput sa ne inmultim si sa umplem pamantul, cel ce ai facut sa rodeasca pantecele Sarrei, Rahilei si Elisabetei, Cel ce imparti viata si o binecuvantezi, Cel ce te-ai pogorat din ceruri si te-ai intrupat de la Duhul Sfant si din Fecioara Maria si Te-ai facut om, Caruia nimic nu-Ti este cu neputinta, primeste glasul rugaciunii noastre si indura-te de noi, daruindu-ne prunc de care sa ne bucuram si pe care sa-l inchinam Tie, ca noi in Tine ne punem toata nadejdea noastra si Tie slava inaltam: Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin”

Dumnezeu asculta toate rugaciunile doar ca le implineste la momentul potrivit. Nu trebuie pierduta speranta niciodata!




Clinica de fertilizare Polisano-Sibiu



cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13 cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24 cap.25 cap.26 cap.27 cap.28
cap.29
cap.30 cap.31 cap.32 cap.33 cap.34 cap.35 cap.36 cap.37 cap.38 cap.39



http://fertilizare-polisano.ro/
http://www.clinicapolisano.ro/fertilizare



www.turistinfo.ro/sibiu/cazare-hoteluri-vile-pensiuni-sibiu.html" target="_blank">Cazare in Sibiu

Farmacia Profarcom (de langa Polisano), la tel. 0269 433 924 :

date de contact:
-telefon 0269-224482
-fax-0269224482
-E-mail: fertilitate@polisano.ro

adresa:
str Constitutiei,bl24
550253 Sibiu
Romania

echipa de medici:
www.clinicapolisano.eu/fertilizare/ro/echipa_noastra.html" target="_blank">aici

preturi proceduri:
(preturile nu includ medicatia si analizele necesare)
-prima intalnire 100 lei
-spermograma 120 lei
-FIV z1-3 - 8.165 lei
-FIV z4-5 - 9.195 lei
-ICSI z1-3 - 9.705 lei
-ICSI z4-5 - 10.735 lei
-ET dupa dezghetare 1.540 lei
-inghetare embrioni si conservare pt fiecare an 1.150 lei
-inghetare sperma si conservare pt fiecare an 1.540 lei
-inseminare intrauterina 1.270 lei
-inseminare cu proba donator 2.300 lei
- biopsie testiculara 1500 ron(include prelevarea si analiza biopsiei, spitalizarea de pe o zi pe cealalta)
- consultatie in vederea biopsiei testiculare 70 ron
- optional assisted hatching 770 ron

A doua procedura FIV efectuata in centrul nostru scade cu 10%
Crioconservarea embrionilor este oferita gratuit in primul an

Pentru cei interesati cu diagnostic de infertilitate masculina ,clinica Polisano lucreaza cu banca de sperma Cryos din Danemarca ,mai multe aici:
- www.cryos.dk
- http://dk.cryosinternational.com/donor-semen/reservation/english-version.aspx

Lista de analize pt FIV :
Analize pt doamna:
1.Analize generale
grup sangvin,RH,glicemie,TGP,TGO,Hemoleucograma,TQ,APTT,INR
2.Analize obligatorii in primele 3 zile de menstruatie:
Estradiol,FSH,LH,Prolactina,TSH
3.Analize vaginale(in afara menstruatiei)
-Examen secretie vaginala
-Examen cito-tumoral Babes-Papanicolau
-Culturi cervicale
Testare Chlamydia,Mycoplasma,Ureaplasma
Analize pt sot/partener:
-Spermograma
-Spermocultura
Analize pt ambii parteneri:
-VDRL
-Serologie HIV
-Atg HBs
-Atc anti-VHC

Lista de analize pt. inseminare:
1.Dozari hormonale in z2-3 de menstruatie:
-FSH,LH,Estradiol,Prolactina,TSH
2.Analize vaginale(in afara menstruatiei)
-Examen secretie vaginala
-Examen cito-tumoral Babes-Papanicolau
-Culturi cervicale
Testare Chlamydia,Mycoplasma,Ureaplasma
3.Histerosalpingografie(HSG)


link-uri utile:

www.youtube.com/watch?v=Cg0CG8jF78Y&feature=related" target="_blank">IVF(In Vitro Fertilization Infertility Treatment)
www.youtube.com/watch?v=fM2Vyy6LmOo&feature=related" target="_blank">ICSI(Intracytoplasmic Sperm Injection )
www.youtube.com/watch?v=6351uZSwDps&mode=related&search=" target="_blank">TESE(Testicular Sperm Extraction-testicular biopsy)
www.mediakompass.ro/medical/2009/04/obstetrica-ginecologia-nr4-octombrie-decembrie-2008-pag219-223.pdf br / " target="_blank">Studiul blastocistilor Polisano Sibiu
www.youtube.com/watch?v=IxB8CIhAJx4&feature=related" target="_blank">Film cum se administreaza gonal pen
www.advancedfertility.com/ivfstim.htm" target="_blank">Totul despre FIV, protocoale in FIV,nivelurile hormonale in fiv....
www.marilynglenville.com/infertility.htm" target="_blank">Cum pregatim organismul inainte de FIV
www.jurnaldesarcina.com/category/saptamana-1-de-sarcina.aspx" target="_blank">Jurnal de sarcina,alimentatia in timpul sarcinii
www.ms-preturi.ro/msf-dgf19/dencom.asp" target="_blank">Lista preturi medicamente(de la ministerul sanatatii)
Site cu farmacii din Ro


www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">Calculator sarcina FIV




Aspirante



Anelize,27 ani,sotul astenoteratospermie,eu-fara probleme.Datorita numeroaselor recomandari,schimb medicul meu din Bucuresti cu Dr.Chicea,Polisano.
simonete,39 ani,acu'2 ani,fix in timpul asta ,in aprilie ,FSH=8...acu' spre menopauza cu pasi repezi , FSH=19, Hashimoto , probleme cu coagularea ,4 IA nereusite din care 2 IA cu dr Ispasoiu,urmeaza FIV .
Mocanitza,40 ani, sot astenospermie, oligospermia, teratospermia, eu laparo 11.2009 hidrosalpinx stang, s-a scos lichidul, 1 FIV feb 2010 ,nereusit,punctie pt hidrosalpinx in mai 2010,FET nereusit,toate cu dr Ispasoiu.
rodicutza32,1IA cu dr Chicea ,nereusita.
llary, 4IA nereusite ,2 cu dr Chicea ,2 cu dr Ispasoiu,urmeaza FIV..
gabi ducu,1 FIV nereusit 2010,dr Chicea.
dordemunte,37 ani,FSH=16,6,prolactina marita,uter arcuat,dr Ispasoiu.
anda15,32ani,2IA nereusite,sarcina naturala dar din pacate oprita din evolutie la 7 sapt,a-2-a sarcina naturala ,dar din pacate oprita din evolutie...urmeaza FIV cu dr Ispasoiu.
daria08,FIV intrerupt, dr Chicea.
ciuripica, sindrom de ovare micropolichistice, anul trecut in aprilie am facut o laparoscopie pt drilling ovarian, 2 IA nereusite cu dr Chicea , IA 3 cu dr Ispasoiu nereusita, FIV 1 + FET 2010 cu dr Ispasoiu,nereusite.. .
may06,urmeaza FIV+ICSI,dr Mutuliga.
Michelle99,FIV 1 cu dr Chicea,nereusit.
ionecoman,sterilitate primara de cauza tubulara,m-am operat- practic mi-a legat o trompa, iar pe cealalta mi-a facut salpingotomie larga, urmeaza FIV cu dr Ispasoiu.
Ivanovamma,dr Ispasoiu
MariaIrina28,FIV 1 cu dr Chicea,nereusit,urmeaza FET.
MYHAT,FIV 1 nereusit,FET reusit cu dr Chicea(dar din pacate oprita din evolutie...)
deeva73,3IA nereusite, FIV1 cu dr Ispasoiu,nereusit!
lola77, FIV1 cu dr Ispasoiu,nereusit.
miki_74,FIV 1 cu dr Ispasoiu,nereusit,in derulare FIV 2!
nichi,FIV 1 cu dr Ispasoiu,nereusit.
ysa26,urmeaza Fiv dr Ispasoiu
lemurica,FIV 1 cu dr Ispasoiu(reusit -bhcg in scadere...)
anca_alin,2 IA nereusite cu dr Ispasoiu.
adinutapop urmeaza IA, dr. Ispasoiu care va fi reusit...
adijo sindrom de ovare polichistice , anovulatie cronica, disfunctie a suprarenalei care a generat un hiperandrogenism ( acest ultim diagnostic a fost pus la indoiala de anumiti medici).3IA Deberecen,ultima IA transformata in FIV reusit ,cu sarcina oprita din evolutie,FIV 2 nereusit Debrecen,FIV 3+FET nereusite Viena,urmeaza o vizita la dr Chicea care speram sa duca la FIV 4 reusit!
Simonnaz34 ani-ok,sotul-oligoastenoteratospermie severa-fara nicio sansa data la Giulesti,FIV 1 nereusit la Viena,FIV 2 reusit cu dr Chicea ,sarcina oprita din evolutie
popif endometrioza, 1 inseminare+1 Fiv + 1Fet la Bucuresti-nereusite. Fiv 2 in derulare Dr.Ispasoiu.
marcimova
Mariss
printe Fiv 1 nereusit, hotarata sa adopte
adya
maria81
gabriela_tutuianu ciclu anovulator , trompa dreapta infundata , sotul azo .
ray80 Fiv 1 nereusit Dr.Ispasoiu, urmeaza FET Doamne ajuta !!!
carla_cluj 3 ani de incercari, 7 IA nereusite - nici o sarcina,FIV1 la Polisano Sibiu cu dr. Ispasoiu - oprit din cauza raspunsului slab la stimulare, urmeaza FIV2
marie_83 29 de ani,3 ani de incercari,1 IUI nereusita martie 2012,urmeaza Fiv la dr I prin subprogram
cata25radu 35 ani, tiroidita hashimoto, MTHFR C677T - homozigot, 2 sarcini extrauterine, 2 sarcini oprite in evolutie 8s-9s, 4 IA nereusite, FIV1 aprilie 2011 Istanbul nereusit, FIV2 dosar aprobat Polisano Sb Dr. I Septembrie 2012 nereusit, avem 2 blasto la crio

Gravidutze si mamici
Cele care nu au renuntat,si au invins,si pe care le vom urma si noi, aspirantele

your_dora - fiv cu dr ispasoiu - gravidutza
iuca,34 ani,1IA cu dr Miciner,IA 2 dr Chicea reusita august 2008,acum mamica fericita de Bianca si Bogdanel.
diana 77,FIV cu dr Ispasoiu august 2008,reusit.
Bubu30,30 ani,3 IA si 1ICSI Cluj ,nereusite,ICSI nr 2 reusit cu gemenasi,dr Ispasoiu Polisano Sibiu,acum mamica de Alexandra si Alexandru.
danaisa20,32ani, 7 IA nereusite (cu Moisa la Giulesti) FIV 1 nereusit cu dr Ispasoiu, FET cu dr Ispasoiu, reusit!acum mamica de Mara Alexa!
yarrina, 27 ani, 4 IA-nereusite cu dr Ispasoiu, FIV 1- 2010 cu dr Ispasoiu , reusit!acum mamica de gemenasi!
Johanes,30 ani,2006-chist hematic ovarian rupt operat;2007 IA dr Chicea-nereusit;2009-sindrom aderential major,sindrom algic pelvin,operate laparoscopic;analizele hormonale fsh 4,74; FIV 1 -2010cu dr Chicea,reusit!
Cristina 12,FIV 1 cu dr Ispasoiu,reusit!
florentina_a,FIV 1 cu dr Ispasoiu,reusit!
persi, 26 de ani,trei extauterine,FIV 1 reusit cu dr Chicea!
alessia29,FIV1 cu dr Ispasoiu,reusit!
alina06st,34 ani,sotul 32ani-fara probleme, eu endometrioza, laparoscopie iulie 09, o trompa nepermeabila, cealalta greu permeabila, prolactina marita, FIV 1 cu dr. Ispasoiu,reusit,acum mamica fericita de Luca!
liana_stoia, 36 de ani,infertilitate inexplicabila,2IA la Cluj cu dr. Micu-nereusite,1IA la Sibiu cu dr Ispasoiu-nereusita,sarcina naturala,acum mamica .
oria77,hidrosalpinx bilateral, 2 neosalpingostomii, FSH mare, un ovar functional, FIV 1 cu dr Ispasoiu,reusit cu gemeni!
bonsai, IA 1 cu dr Chicea,reusita!
oana cnt,FIV 1 + FET cu dr. Chicea nereusite, FIV2 cu dr. Ispasoiu si dr. Chicea (embriotransferul) reusit!
misspii/maria, endometrioza(6injectii dipherelin)ovar dreapta 25%, uter mic,sotul ok,FIV 1 cu dr Ispasoiu,reusit!.
essperantza,FIV 1 cu dr Ispasoiu,reusit cu gemeni!
gabri-ela,5IA din care 1 cu dr Ispasoiu,FIV 1 cu dr Ispasoiu,nereusit,FET reusit!
hypnotic1978,32ani, infertilitatea inexplicabila,4 IA nereusite, Fiv 1 cu dr Ispasoiu,nereusit, FET reusit!
crudiutalida, FIV 1 cu dr Ispasoiu,nereusit,FET reusit!
ramo_29,FIV 1 cu dr Ispasoiu reusit!
monaramona,29 ani,un baietel ,2 extrauterine (nu am trompe) FIV 1 cu dr Ispasoiu,nereusit,FET nereusit,FET 2 reusit!
uratica,32 ani,diagnostic-trompe obturate,sindrom aderential pelvin-laparoscopie noiembrie 2008-soldata cu hemoragie ceea ce a dus in decembrie 2008 la o operatie clasica unde s-au curatat aderentele,in 2010 diagnostic-trompe obturate cu hidrosalpinx bilateral,polip endometrial,prolactina si tsh marite,in decembrie 2010 histeroscopie ptr indepartare polip,in ianuarie 2011 laparoscopie ptr clipsare trompe,iar in februarie virus hepatita b-pozitiv-din cauza ca am fost la stomatolog-atentie mare!!si tot in februarie fiv 1 cu dr ispasoiu reusit cu gemeni!
leonardo2007,Fiv 1 cu dr Ispasoiu,reusit!
emilyjeuly,Fiv 1 reusit!
Alecori , 25 ani, in 2007 o extrauterina pe dreapta iar pe stinga un chist care a trebuit scos cu o parte din ovar! Am încercat cu stimulare, dar fara raspuns...Fiv 1 cu dr Mutuliga,nereusit,FIV 2 cu dr Chicea ,reusit!
andrreea25 ani,2 IA nereusite , FIV 1 cu dr Ispasoiu,reusit!!!
adnana80,5 IA nereusite,FIV 1 cu dr Ispasoiu,reusit cu gemeni!
angimiha,41 ani,FSH peste 15,2IA nereusite la Iasi,FIV 1 reusit cu dr Ispasoiu!
iaura 21,37 ani,6 IA,din care 1IA cu dr Ispasoiu, FIV 1 cu dr Ispasoiu,nereusit in 2010,FET reusit in aprilie 2011.
Lyette,IA cu dr Chicea,nereusita,FIV 1 reusit cu dr Chicea!
SimonneL,FiV 1 nereusit ,Fiv 2 reusit ,ambele cu dr Chicea
adriana_1978,3 CM stimulare cu closty ,dr Ispasoiu REUSIT !!! (dupa 3 luni de stimulari cu clostylbegyt)
daria76,1FIV 2009+ 2 FET 2010 nereusite cu dr Ispasoiu,FIV 2 in august 2011 reusit cu dr Ispasoiu!
raisa75,4IA nereusite,1 FIV + 1 FET cu dr Ispasoiu,nereusite, FET 2 cu dr Ispasoiu reusit!
lelu, diagnostic - 2 operatii laparo, endometrioza gradul 3-4, tratamentul cu diphe 6 luni, trompe nefunctionale, AMH-ul de 0,4 FIV 1 intrerupt , FIV 2 reusit cu dr Ispasoiu! FELICITARI !!!
tamys,2FIV +1 FET la Bucuresti- nereusite, FIV 3 cu dr Chicea,nereusit , FIV 4 la dr Chicea nereusit FIV 5 in Turcia REUSIT cu gemeni!!!!!!
evanescence,sotul cu OATS severa,
2 IA nereusite,una la polisano ,urmeaza fiv in Oct. cu Dr Mutuliga Greti, REUSIT!
lorelei78 34 ani,hidrosalpinx bilateral operat laparoscopic in iulie 2010 dr Ispasoiu,FIV 1 cu scoaterea lichidului la punctie in martie 2011 cu dr Ispasoiu,nereusit,FET 1 dr Ispasoiu +FET 2 dr Chicea dupa scoaterea trompelor nereusite ,FIV 2 reusit in Istanbul,Acibadem,dr Tayfun - bebe clara sofia bine ai venit !
cati_puck,FIV 1 la Budapesta(reusit,bhcg in scadere),FIV 2 cu dr Ispasoiu(reusit ,bhcg in scadere),FIV 3 reusit la Medlife-Dr Albu,mamica fericita a lui Stefan Matei!
crismoni 36 ani, 3 IUI nereusite la Cluj-Gynia, FIV 1 reusit cu dr.Ispasoiu
nokianne,FIV nereusit ,FET cu dr Chicea reusit(din pacate oprit din evolutie....),FIV 2 reusit,acum mamica!

pt parola trimiteti PM

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fiv_Sb spune:

mult succes . sa avem un capitol plin de surprize cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

fetelor stiu ca sunteti in focuri . nu mai spuneti nimic ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Fetelor, eu sunt tot cu tratamentul de stimulare, azi e ziua 12 de tratament. Maine merg iarasi la eco si sper ca foliculii o sa fie in sfarsit suficienti de mari si sa putem programa punctia.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

oau . te asteptam cu vesti bune si sa fie cu lipici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia1984 spune:

Salut, va citesc de mult dar pana acum nu am avut am avut curaj sa scriu. La fel ca voi toate aspir si eu sa-mi tin urmasii in brate, dar acest lucru intarzie. Sunt si eu pacienta Dr. Ispasoiu si dupa mai multe incercari de a face un FIV (4) cand in sfarsit am reusit sa reactionez tratament am facut hiperstimulare si nu am reusit sa fac tranfer cu embrioni proaspeti ca am facut hiperstimulare severa, asa ca am 21 de "fulgisori" la pastrare. Sper din tot sufletul sa reusesc in ianuarie sa fac un FET. Am sindromul ovarelor micropolichistice sever si de aici multe dezamagiri, urmeaza sa incep cu Medrol din 23 dec si asta inseamna regim strict fara sare. multa bafta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

bia , orice efort merita pentru bebeii de la frigider .

nu te mai gandi la sare . nu renunti la ceva vital . eu sunt fara sare de 4 luni si este atat de ok ( din cauza unei probleme cu inima ) . este un pic aiurea la inceput . si supa ti se pare dulce . pe mine m-a ajutat ca am mancat mai putine dulciuri .

sa fie cu succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia1984 spune:

Ai dreptate, intradevar bebei merita orice efort, dar cateodata parca nu mai am rabdare si acest vis mi se pare tot mai indepartat. Doar voi ma intelegiti prin ce trec, mai ales ca in jurul nostru sunt foarte putini cei care stiu ca noi am facut FIV, nu am vrut sa spunem si tot dam explicatii. Totusi am speranta ca din acei 21 de "fulgisori" macar 1 se va prinde, visul suprem ar fi o pereche de gemeni (fetita-baietel), dar sa ne multumim si cu 1, sanatos sa fie si sa urle cat il tin plamanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:

Buna fetelor! Va urmaresc de vreo 2 ani si, in sfarsit, m-am hotarat sa scriu si eu. Doresc sa felicit toate fetele care au reusit si sa le urez celor in focuri multi.Noi incercam de 6 ani, insa fara succes. Am la activ 2 IA Cu dr. Anastasiu, urmeaza sa fac luna viitoare histeroscopie. Daca totul decurge bine doresc sa ma merg la Sibiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:

Carla, ce ai facut azi? Te asteptam cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:


In primul rand vreau sa le urez fetelor nou venite sedere placuta, dar cat mai scurta la noi, sa treceti repede la gravidute!
Bia, sunt convinsa ca hiperstimularea e groaznica si imi pare rau ca treci prin asta, dar gandeste-te ca aveti asa sanse bune cu atatia embrioni. Trebuie sa reusiti
Eu am in sfarsit foliculii suficient de mari si am programat punctia pe vineri la amiaza. Sper sa decurga totul bine si sa am cat mai multe ovocite iubarete.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput