Ce v-ar placea sa primiti de Craciun?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

10 ani de viata sanatoasa in plus!!
Da stiu am vise nerealizabile:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui _Ralu_

De vreo 2 ani imi doresc un aparat de cafea din ala cu capsule..Dolce Gusto, Tassimo etc. Eu nu sunt bautoare de cafea, beau doar de placere rar, si cand beau vreau sa fie o cafea care sa-mi placa cu adevarat, deosebita...poate anul asta....

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

asta?
http://www.youtube.com/watch?v=Jg6ZOZSIBr4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carra

Mianna, daca-i poti gasi un loc in/langa patul tau (cu sursa de apa si evacuare), nu ezita nici o secunda!



asta ar cam fi singura varianta si daca partea electronica ar permite s-o setez sa piuie la o anumita ora, as folosi-o pe post de ceas desteptator iar cu apa, cine stie, poate rezolv macar sa-i fac o derivatie, sa ma spal pe dinti acolo, eventual si un dus mic, ca lenea dimineata-i mare si cei cativa pasi pana la baie par mult mai multi decat in realitate

ontopic, nu-mi doresc ceva anume, dar orice-ar fi, sa fie surpriza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Citat:
citat din mesajul lui boticelina

Eu recunosc ca-mi doresc si o treaba scumpa rau si foarte draga, un iMac de 27', dar asta zau ca nici nu indraznesc sa-l trec pe vreo lista a mosului.


Tu esti cumva sora cu barbatu-meu? El i-a scris Mosului ca daca ii aduce anul asta un iMac d'ala, nu mai vrea nimic de ziua lui (tot in decembrie) si de Craciun 3 ani de aici inainte... Asa ca Mosu' se gandeste serios la asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Devi, la noi masina aia de spalat vase e un fel de calcai al lui Ahille. Nu exagerez cand spun ca mi s-a oferit pe tava TOT ce am cerut si ce nu am cerut in 9 ani jumate. In afara de masina de spalat vase. Sincer, eu as fi putut sa o cumpar, nu una, ci vreo 3-4/an, doar ca... atunci batalia ar fi incheiata! Si daca tot terminam razboiul masinii de spalat, trebuie sa am victoria de partea mea.


Sa fiu sincera eu nu inteleg chestia asta... Dar fiecare cu ale lui la el acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu imi doresc de Craciun sa pot face cat mai multe cadouri altora!

Concret pt mine nu vreau ceva anume, spre disperarea Mosului, caruia ii e mai greu asa, evident!

Ar fi frumos totusi sa primesc sub pom o surpriza care sa-mi placa

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Citat:
citat din mesajul lui boticelina

Eu recunosc ca-mi doresc si o treaba scumpa rau si foarte draga, un iMac de 27', dar asta zau ca nici nu indraznesc sa-l trec pe vreo lista a mosului.


Tu esti cumva sora cu barbatu-meu? El i-a scris Mosului ca daca ii aduce anul asta un iMac d'ala, nu mai vrea nimic de ziua lui (tot in decembrie) si de Craciun 3 ani de aici inainte... Asa ca Mosu' se gandeste serios la asta

Caro


Nu, sunt doar un Mac lover, si voi repurta victoria vietii mele cand imi voi convinge fratele sa-si ia unul . Deja alte iStuff-uri are dar mereu a zis ca-s io ciudata pentru ca iubesc Mac-urile. Mai vedem...

Chestia e ca trebuie sa fac cumva sa iau unul, ma multumesc si cu unul de 21", Mac-ul de acasa (foarte) vechi si-a dat obstescul sfarsit, mai am un PC obosit, primit moca si in care nu doresc sa bag 1 leu, copilului ii va trebui curand calculator, e stangace si un mighty mouse ne-ar ajuta pe amandoua (io-s dreptace).

Dar l-am trecut pe lista mosului la serviciu. Fingers crossed!

Si eu imi doresc o masina de spalat vase, mica, table top, deja i-am gasit loc, trebuie doar racordata la apa dar evident, si achizitionata, si zau daca nu voi relua obiceiul cu lista motivationala pe frigider! Am avut asa o lista acum vreo 2 ani si chiar am reusit sa fac cumva sa bifez obiectele de acolo. Un fel de "the secret" pus la treaba, "doreste-ti cu adevarat si se va implini"...

On topic, dorinta mea de Craciun cu integrala Star Wars e pe jumatate realizata, trebuie doar sa-mi mai fac coperte+carcase si sa mi le impachetez cu fundita. Cost 0 lei, wish fulfilled!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Mosul ar trebui sa ne aduca un set de canapele pt sufragerie (cea extensibila a decedat si nu se mai poate face pat). Sotul ar vrea sa schimbe aragazul (desi e f bun asta), eu vreau masina de spalat (care bineinteles ca n-are loc cu mobila actuala) si toata tevatura ar insemna o alta mobila de bucatarie. In plus, sotul vrea tableta "I", copilul mai mare vrea si el tableta iar cel mic (care are tableta) vrea pinguini . Cel mai tare e ca eu vreau sa ma plimb. Mie mi-ar trebui niste bani de plecat ori si unde in lumea asta.
In concluzie, ar trebui sa facem o excursie la polul sud (sa se sature de pinguini) iar la intoarcere sa gasim o vila cu mobila noua si cateva tablete prin toata casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

dar astea sunt dorinte de craciun?
adica chestii care sa se impacheteze si puna sub brad?

oricat de mult mi-as dori un electrocasnic, nu mi-l imaginez in ruptul capului drept cadou de craciun.
mai bine iau obiectul, il pun in bucatarie si sub brad o carte sau ceva personal oricat de ieftin.

Mergi la inceput