Ce v-ar placea sa primiti de Craciun?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela_b

On topic: Nu vreau sa primesc nimic de Craciun, sad but true. In felul acesta, indiferent ce as primi, va fi mai mult decit am asteptat...


Fara semnatura. Ma simt mai bine.


Daniela, citind subiectul asta si eu mi-am dat seama ca de fapt, nu imi doresc nimic special de Craciun. (Masina de spalat vase, poate sa vina oricand, nu e neaparat o dorinta de Craciun ) Si nu, nu e sad deloc, eu nu-mi doresc nimic ptr. ca am tot ce mi-am dorit vreodata. Atata tot. Ceea ce e happy, not sad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana l

Eu vreau un uscator de rufe. Accept si varianta cu masina de spalat 2 in 1.

Edy (5 nov 2003) si Daria (2 dec 2008)


Uscatorul de rufe e mana cereasca. Mai ales iarna si mai ales ptr. geci. In 2 ore sunt spalate si uscate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Citat:
citat din mesajul lui daniela_b

On topic: Nu vreau sa primesc nimic de Craciun, sad but true. In felul acesta, indiferent ce as primi, va fi mai mult decit am asteptat...





Daniela, citind subiectul asta si eu mi-am dat seama ca de fapt, nu imi doresc nimic special de Craciun. (Masina de spalat vase, poate sa vina oricand, nu e neaparat o dorinta de Craciun ) Si nu, nu e sad deloc, eu nu-mi doresc nimic ptr. ca am tot ce mi-am dorit vreodata. Atata tot. Ceea ce e happy, not sad.


Victoria, Mami Nadia si Daddy au invins Leucemia!

VICTORIA





ma bucur mult pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

blackule, ce sosete sunt alea de 18 RON perechea??? Io dau 4-6 lei pe sosete Ciserom, si sunt f. bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Pentru toti cei care isi doresc o masina de spalat vase, dar MAI ALES pentru toti cei care NU-SI doresc o masina de spalat vase fiindca nu-i vad utilitatea, eu doresc sincer ca Mosu' sa le-o aduca in dar. Cu sau fara voia lor. Garantat 100% ca toata lumea ii va multumi Mosului, mai devreme sau mai tarziu. Eu cred ca multumirile vor veni (foarte) devreme, nu (mai) tarziu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carra

Pentru toti cei care isi doresc o masina de spalat vase, dar MAI ALES pentru toti cei care NU-SI doresc o masina de spalat vase fiindca nu-i vad utilitatea, eu doresc sincer ca Mosu' sa le-o aduca in dar. Cu sau fara voia lor. Garantat 100% ca toata lumea ii va multumi Mosului, mai devreme sau mai tarziu. Eu cred ca multumirile vor veni (foarte) devreme, nu (mai) tarziu...


noroc ca n-am nicio sansa sa te auda Mosu' meu, ca pentru mine asta ar fi cu adevarat un blestem - n-as avea unde s-o pun (asta trecand peste faptul ca s-ar umple probabil in 2-3 luni, la cat de rar mananc acasa)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Mianna, eu pana la amiaza am deja ghiuveta plina de vase. Pana la culcare spal 2 ghiuvete pline de vase. Zilnic. Daca iti aduce Mosu una din greseala, trimite-o la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Mianna, daca-i poti gasi un loc in/langa patul tau (cu sursa de apa si evacuare), nu ezita nici o secunda!

PS: Nu astept multumiri, doar pareri dupa primele utilizari... . Acum, dupa 5 ani de cand am masina de spalat vase, nu as mai sta nici o saptamana (ca sa nu zic o zi) fara ea. Doamne, ce fericita o sa fii cand o vei avea! Deja ma bucur pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Victoria, sper ca Mosu' mai are urechi de auzit! Daca-l vad, ii zic de tine, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu nu vreau nimic material de Craciun. Insa am pentru mosul (anul asta sau in anii care vin) o dorinta extrem, dar extrem de importanta: sa-mi adune prietenii! Pentru ca eu asta vreau, prietenii... mi-e dor de un Craciun cu ei, de o noapte cu ei, sa-i adun pe toti ca pe vremuri, sa-i mai iau si pe cei noi, cunoscuti in ultimii ani si sa facem un chef din ala frumos, de pomina, tot ca pe vremuri. Un chef din ala adevarat, cu muzica veche, buna si grea la inceput, cu discutii serioase si filozofice despre curgerea timpului... cu muzica de zbintuiala si rupt in figur la mijloc si da-le-ncolo de discutii, de asta ne pasa noua acum?! Si cu discutii mai putin ortodoxe, purtate serios, atit cit se mai poate dupa un chef zdravan, cu muzica de petrecere, de pahar si de inima albastra (din aia adevarata, nu din asta maneleasca) la sfirsit... tot ca pe vremuri. Asta vreau, mosule, sa-mi aduci!

Mergi la inceput