Ce v-ar placea sa primiti de Craciun?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

dar astea sunt dorinte de craciun?
adica chestii care sa se impacheteze si puna sub brad?

oricat de mult mi-as dori un electrocasnic, nu mi-l imaginez in ruptul capului drept cadou de craciun.
mai bine iau obiectul, il pun in bucatarie si sub brad o carte sau ceva personal oricat de ieftin.




Hai, mai Buli, poti sa pui sub brad orice frumos ambalat, daca nu te unge la suflet nu face 2 bani. Eu am primit ditamai bijuteria, scumpa rau, dar daca de banii aia mi i-ar fi adus Mosul pe parintii mei mergeam fericita si fara bijuuri... Chestie de perceptie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

mai adaug la lista mea de dorinte ...poate niste bani in plus drept premiu sa-i dea sotului
sau cadori pentru copii din partea sefului

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
http://s878.photobucket.com/albums/ab348/oanap85/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

un cec gras ar fi binevenit

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Imi doresc doar sanatate pentru mine si familia mea...ca restul le facem pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

S-ar inrosi tastatura daca as zice ce mi-as dori de la Mos...ei mai bine sanatate,parfumuri si tzoale....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

E o conspiratie a sosetelor. Niciodata nu le mai gasesc perechea. Sau cand o gasesc, mai bine nu o gaseam, e de obicei in masina de spalat, e musai albastra sau neagra si s-a strecurat ca un sarpe veninos in cosul meu cu rufe albe. Care devin invariabil bleu sau gri :(

-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...

Ina se gasesc niste clipsuri cu care potzi imperechea sosetele!Asa cu clipsul ala le bagi in maisna de spalat!

Va intzeleg foarte bine,eu am doi barbatzi ,cu soseste asemanatoare,ma apuca gaia pina le imperechez ca nici eu nu le-am achizitzionat(clipsurile)!Si eu spal doar cind se umple masina!

Pentru rufe albe,sunt servetzele ce absorb culorile,se gasesc in dm!

La subiect,eu nu-mi mai doresc nimic...am primit deja,cadou' de familie!

Dana


Sau exista saculeti din-aia de plasa, nu stiu cum sa explic, in care se spala lenjeria intima. Poate merge si la sosete? Sincer, nu stiu daca va ajuta mesajul meu, eu nu le pierd! Foarte, foarte rar cand mi se intampla sa pierd cate una si nici atunci nu e de-a dreptul pierduta, ci doar nu am vazut-o in uscator, dar o gasesc negresit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui asteryaro

Altfel - orice cadou primit, e bine venit .






Buflea, vezi cum faci la Secret Santa, poate o nimeresc eu pe Asteryaro Eu recunosc ca pe cat de mult ador sa fac cadouri, nu prea stiu ce sa ofer, asa ca Asteryaro e perfecta! Nu e mofturoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

legat de sosete - noi ne luam multe perechi identice


Sa va spun cum fac eu cu sosetele mele si ale sotului: iau cate o punga de 6-8 perechi de sosete albe si cate o punga de 6-8 perechi de sosete negre. Cand alea albe nu le mai scot albe sau alea negre par vechi, le arunc toate si mai cumpar cate o punga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Intr-o vreme aveam de imperecheat sosete de la 4 barbati. Ca sa impartim in 4 maldarul, de fiecare data cand se cumparau sosete se cosea un punct pe soseta intr-un loc care nu era vizibil din pantof (pe lateralul cusaturii de la varf). Fiecare barbat avea alocata cate o culoare.
Cred ca trebuie sa reiau metoda pt ca vad ca mama a inceput sa puna sosetele sotului meu in sertarul copilului mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Cat despre chestii personale sub brad...poate sa puna Mosul vila sub un brad - nu ma supar de loc.

Mergi la inceput