FIV la Clinica Promed System(2)

FIV la Clinica Promed System(2) | Autor: cris8

Link direct la acest mesaj

<<<Topic precedent



Fetelor eu azi declar ziua 1 a lunii in care voi ramane insarcinata . A venit CM, joi merg la eco si incep si stimularea.
Va pup pe toate, Doamne ajuta!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluca0108

buna fetelor... am vesti noi am fost la doamna doctor si am stabilit tratamentul, voi face fiv pe protocol scurt cu gonal f si cetrotide, dar pana atunci pe 29 voi merge sa fac o histeroscopie sa vedem daca totul este in ordine. fertilizarea o voi incepe pe 15 16 iunie, din ziua a 2 de ciclu. a mai stabilit cineva ceva?? multa bafta tuturor. va pupacesc pe toate


Raluca Bafta multa la histero si la Fiv!
Cris asemenea iti doresc si tie, multa bafta si sa ne ti la curent!
fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

fetele ce recomandari aveti vis-a-vis de embriologii de la promed?
din cate am inteles au un rol f. mare in succesul FIV-ului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

Miky multumesc

Annika, eu am foarte mare incredere in embriologii de la Promed, si da, stiu ca au un rol extrem de important...
Dna dr Andreea Mustata cu care am facut eu inseminarile este printre cei mai buni embriologi din tara, iar acum a venit la Promed si dna dr Lacramioara Sandu, amandoua au fost la Medlife, ele erau baza acolo..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

mercic cris .... multa bafta in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca0108 spune:

cris multa bafta. iti tin pumni. tinene la curent. va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

Annika, Raluca, multumesc fetelor
am fost azi la eco (sunt in ziua 2 si mi-au zis sa vin azi, nu maine cum credeam eu), am destui foliculi, cam 6-7 pe fiecare ovar. De azi incep stimularea, depinde cum voi raspunde la tratament...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

bafta cris,Doamne ajuta! sa fie cu ochisori!
fetelor stiti cumva ce inseamna polip endometrial fibro-grandular( rezultatul de la biopsie -histeroscopie)?oare o fii ceva grav?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

Lumynyta, multumesc !
stai linistita cu polipul, e bine ca ai facut histeroscopie si l-au scos. Ideea e ca polipii endometriali impiedica dezvoltarea endometrului si implantarea embrionului. Am avut si eu un polip endometrial sesil (nu stiu care e diferenta intre ei) si inainte de histeroscopie aveam endometrul ff subtire, mi-a zis dr ca nu as fi putut ramane insarcinata niciodata cu asa endometru..de cand a fost scos polipul am un endometru de toata frumusetea. Deci felicitari, ai mai eliminat o piedica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

mersi cris! totusi ma nelinisteste diagnosticul biopsiei: polip endometrial fibro-grandular,oare nu am scapat de el! oricum o sa vad maine la eco,sper sa fie bn.Acum astept sa se aprobe dosarul,oare s-or intruni luna aceasta?
Fetelor va intreb pe voi: inainte de a vi-se aproba dosarul aveati analizele facute pt FIV? eu inca nu am facut nici o analiza,eu sunt mai pesimista,daca nu mi-se aproba dosarul! am sotul cam si nu as vrea sa dau bani degeaba!pot sa le fac si dupa? am timp sa le fac si dupa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

bafta multa cris!! tinem pumnii stransi

Mergi la inceput