Fluturasi de martie-aprilie 2011 (147)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello gagici!

wow de cand nu am mai dat pe aici , dar vad ca multe ati lipsit si am doar putin de recuperat din urma.
Noi am fost la botez, dar nu a fost cum ma asteptam...pitziponceala si "domni" care au facut urat la bautura...nu-mi pare rau ca am mers pt colega mea, dar imi pare bine ca a trecut

strumph, cum mai e gatul? Si eu m-am trezit cu el stramb si ma cam doare, iar barbata-miu a carat azi niste cutii si si-a sucit ceva la mijloc de abia se misca. Zici ca suntem niste hodorogi amandoi
Si eu o indiviez pe soacra ta pentru vizitele care le are in plan. Voi cand plecati unde veti merge?

ally, sanatate maxima lui Edy . Voi cand mai veniti in Ro?

delia, cum te mai simti? sper ca esti ok

ina, nu ti-am sters noi albumul. Este una care nu are ce face si sterge prin picasa albume sau poze. Sunt multe fete carora li s-au sters albumele... legat de raul de masina..si eu am zis la fel, daca m-am simtit vre-odata ametita a fost cand am stat cu capul in jos, dar nasa spune ca fetita are rau de masina atunci cand priveste pe geam; pt ca ea sta pe loc, dar ochii vad miscare

yvy, sanatate multa micutei! Rubeola, wow, ai idee de unde a luat? din parcuri?

simo, bulanasele cavalerilor. Noi am scapat mai usor nu a fost asa umflat piciorusul dupa vaccin

somleac, pt cartite sunt niste aparate cu baterii care se infig in pamant..arata ca niste felinare si fac un zgomot din cand in cand. Ai mei le folosesc mereu. Ti-am trimis Pm cu parola

alexina, noi slava Domnului nu avem rau de masina, dar stiu ca fetitele nasilor au. Nu le dau sa manance inainte de drum, stau de vorba cu ele ca sa nu priveasca pe geam ca atunci li se face rau si le mai dau si niste pastilute inainte de plecare la drum, dar nu stiu daca sunt recomandate la copilasi asa mici. mergi la farmacie si intreaba daca ii poti da ceva pt greata.

miki, stau de multe ori si ma gandesc de ce e Vlad al tau asa "razvratit" si cred ca gradinita asta care ai ales-o pt el il va ajuta sa se exprime mai mult. Chiar daca acum este mai tupeist cu tine, cred ca-i va prinde bine pe viitor Cand faceti pasaport la copii, vezi ca tb sa fiti si tu si sotul prezenti..tb sa semnati ca sunteti amandoi de acord. Si noi tb sa-i refacem pasaportul lui Cristi ca expira chiar inainte sa plecam la mare...

lalely, sper sa nu tb sa mergi prea des departe de casa. a mea spune "coco" la gaini

pana la urma a sters cineva pozele de pe picasa? Ca nu a fost nimeni impotriva, nu?

eu ma bag sa fac capitolul nou de la noua casuta si la 12 noaptea ii dau drumul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

rhynna, delicata situatie...nu stiu multe despre autism, dar daca vrei sa spui ceva tb sa fi fff diplomata. Dr lor pediatru nu a observat nimic? La 1 an si jumatate ar tb sa treaca pe la dr sa faca un vaccin. Cred ca ar tb sa-i sfatuiesti sa intrebe dr de ce nu vb inca, dar sa nu le spui concluzia ta. Acum, tu ii cunosti mai bine, si sti cum ar tb abordati, dar nu lasa sa treaca timpul fara sa le zici nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Madutza_bra Sunt niste oameni dificili...nu prea accepta sa li se spuna nimic ...ei sunt destepti si stiu tot ..cred ca intelegi ce gen de oameni sunt ....de aceea este dificil....

Eu am cautat despre autism din intamplare pentru ca am auzit o reclama la radio care spunea ca daca,copilul nu spune nimic pana la 1 an jumatate sa il duca parintii la dr ca poate fi autist...si automat m-am gandit la copilul lor...

Cred ca doctorul e dificil sa observe...trebuie sa stai mai mult timp cu,copilul sa vezi ce face ca sa-ti dai seama ...

Ce vaccin se face la un an jumatate ?!Ca eu nu m-am mai uitat pe carnetul de vaccinuri ptr.ca mi-a zis dr de familie la care am fost ca pana la 3 ani gata cu vaccinurile...si eu am luat-o de buna si nu m-am mai uitat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello! Intru si eu repede pe aici sa imi iau "la revedere" de la vechea casuta!
De regula eu sunt o persoana destul de conservatoare si nu prea imi plac schimbarile si parca simt o parere de rau ca "ne mutam". Plus despartirea de un spatiu unde am trait momente unice... In schimb cand ne-am mutat de la Odisee la Bebelusi nu am simtit asta. Atunci m-am bucurat :)

Noi ne-am intors de la munte a fost superb. Cine esta iubitor dr liniste ar putea incerca pensiunea asta. Este in zona Fundata (Moeciu). www.facebook.com/PensiuneaAlinei. Nu e nevoie de cont de fb

Fetita mea e rasfatata familiei. Aaaa... suntem la tara la bunici. Ramanem aici toata saptamana ca tataia a insistat sa mai raman cu printesa. Si nu am putut sa-l refuz :)

Nu am reusit sa-i fac vaccinul. Nici priorix, nici Infanrix . Rusinea mea. Acum suntem programate pe 7 mai. Oare e ok dc il facem mai tarziu (la1an si1luna)?

Sunt cam nemultumita de mesele ei. De fapt de mine cum ii organizez mesele. Mananca fructe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Astept sa vina Madutza cu casuta noua si voi continua, probabil maine.
Ca oricum am trimis mesajul antetior incomplet :)
Acum m-a lovit cheful de vorba
Sa ne vedem cu bine in Club. Al scutecelor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

rhynna da e adevarat ca e o problema pe cat de serioasa pe atat de dificil de identificat la varste atat de mici
dar copilul executa ceea ce ii cere mama lui?
adica daca ii cere telecomanda o aduce?
asta e cel mai important
de ce zic asta?
noi am citit mult despre autism pt ca antonia noastra nu a vorbit pana la 2 ani si 10 luni
nu a facut papa decat f tarziu
nu stia sa faca anumite desene pe o hartie care se cereau specificde varstei
se juca singura multttttttttttttttttt
da a fost un copil cuminte
dar nu unul autist
desi noi cred ca vreo jumate de an ne-am tot pus intrebari de genul
dar noua mereu ne executa comenzile
nu le intelegea mereu pe toate
nu era mereu receptiva
dar nu ne-a dat impresia in totalitate de autism
desi ca parinte e intr-adevar greuuuuuuu sa accepti
o boala grea
acum antonia e f bine
a evoluat f mult dupa ce a inceput sa vb
comparativ
petra face chestii acum la 1 an pe care antonia le-a facut la 2 ani
deci e o diferentaaaaaaaaaaaa enorma
da asta e
sunt copii si copii
dar e greu de pus acest diagnostic
stiu asta si de la cineva care a fost cu copilul la un astfel de cenntru
si mi-a zis ce teste i-au facut
i le-am facut si eu antoniei
si nu facea mai nimic din ce cereau ei pt varsta lor
pt ca ea a evoluat f lenttttttttttt
iar acum a explodat dintr-o data
fara sa facem noi ceva
pur si simplu
acu a reactionat creierul ei
spre fericirea noastra ca e bine
acu daca poti [prin alti prieteni
sau prin prieteni de-ai parintilor sa ii pui macar in garda
ar fi ceva
desi stii cum e
ei poate chair se gandesc
da le e rusine sa recunoascaaaaaaaaaaaa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada tu faci casuta cea noua???????
abia astepttttt

strumph ai o fetita minunata foc
ultima poza m-a dat pe spate
e super expresivaaaaaa
si eu va trimit de la noi niste grade
desi aici nu a fost chiar superrrrrrrrrr caldddddd

alehiam sper sa am timp sa iti trimit un PM maine daca nu poimaine sigur
ca vreau neaparat sa fac treaba promisaaaaaaa
mercic mult de ajutorrrrrrrr

lalely LA MULTI ANI SOTULUI

yvy si a mai crescut febra fetei?
sau doar in prima zi a avut 39 cu 5
brrrrrrrrrrr
mi se face rau cand aud de astfel detemperaturi
de unde a luat-o?????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Bebelusia a fost o perioada minunata din viata mea si a printesei mele. O perioada de care imi voi aduce mereu aminte cu dor si cu nostalgie. A fost o perioada de descoperiri si de cunoastere in care multe dintre noi am invatat sa fim mame perioada care urmeaza va fi una cu mari bucurii si realizari ale puilor nostrii pe care le vom impartasii, normal, cu bune prietene . Asadar va invit cu mic, cu mare, in noua noastra casuta de la Clubul scutecelor !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Am incheiat 1an si aproape 2 luni din viata mea alaturi de persoane dragi . Va multumesc frumos ptr. incurajari ,sfaturi sustinere! Ati capatat un loc bun in sufletul meu si cu drag si nostalgie am sa-mi amintesc mereu de prima zi in care v-am descoperit la odisee.
dar toate astea nu s-ar fi intamplat daca Doamne Doemne nu ar fi ales ca eu sa mai traiesc inca odata bucuria de a fi mama.A sa ca ii multumesc pentru minunea din viata mea . o minune zic mereu ca e ,caci a venit cand nici nu mai credeam....ii multumesc ca mi-a dat sansa sa traiesc clipe fericite de mamica mult mai relaxata..sa privesc dincolo de temerile si stresul de la prima fetita. sa vad doar bucuria si fericirea ce o poate aduce un bb mic.
iti multumesc, Doamne, ca ai facut-o fericita si pe Stefy!i-ai implinit cea mai mare dorinta a ei
iti multumesc pentru amandoua fete ce mi le -ai dat!

si nu in ultimul rand ii multumesc si lui Madutza_bra pentru construirea noii casute...dar si pt ca este unul din cei 4 stalpi de rezistenta ai casutelor nostre

LA REVEDERE BEBELUSHAREALA DRAGA!!!!!!
regret ca nu am sa mai traiesc aceste 356de zile niciodata....a ,ba da vrobesc prostii...cand o sa fiu bunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

BUna fetelor!
Vad ca nu s-a inchis subiectul, asa ca scriu aici:
si pentru mine a fost un an minunat, cel mai greu si cel mai frumos din viata mea.
Pentru mine, Luca e inca un bebelus, si cred ca o sa-l mai vad asa ceva timp. Iar cand va creste, sigur o sa-mi fie dor de el, asa bebe, cum e acum. Si o sa-mi fie dor si de subiectul acesta si de diminetile si serile cand va citeam ca sa recuperez.
Dar nu-i nimic, s-a deschis un nou subiect si sper sa fim la fel si acolo.
Multumim madutza!
Va pup pe toate!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 24+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput