Cum se pot elimina ridurile?(2)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Sapand eu dupa autobronzante, mi-a mai incoltit o nedumerire: autobronzantele astea se iau pe haine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Sapand eu dupa autobronzante, mi-a mai incoltit o nedumerire: autobronzantele astea se iau pe haine?


Cam da. Teoretic daca le aplici corect (adica pe pielea perfect uscata si insisti pana intra bine de tot in piele) iar apoi nu te imbraci 30 min ar trebui sa fie relativ ok. Din experienta trecuta se iau totusi pe articolele de lenjerie si coloreaza usor si imbracamintea mai ales in zonele unde transpiri.
Nu stiu cum e cu asta de la gerovital pt ca momentan am folosit-o doar pe fata-gat ca sa ma colorez un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

De ce tineti neaparat sa folositi autobronzant? Doar ca sa fiti in ton cu anotimpul? Eu am folosit in urma cu cativa ani pe picioare si eram vesnic mazgalita...Am cedat dupa 2,3 aplicari.
Sunt foarte incantata ca am descoperit o crema de de fata cu minerale avand factor de protectie 50.E de la avene si arata in tubulet ca un fond de ten.Cand o pun pe piele da o tenta de rozaliu....a piele prospata. Ca pret la 50 ml e aprox 50 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Mie mi se par mult mai bune si parca nici nu pateaza asa, autobronzantele cu colorare treptata.
Eu mai nou folosesc doar pt corp, pe fata e f simplu sa pari bronzata cu putina pudra bronzanta si tan glow gel.
Ali, poti sa-mi spui ce scrie exact pe crema aia? are spf si pt uva si pt uvb? eu nu stiu ce sa mai fac, de la orice crema cu spf imi apar niste cosuri gigantice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali


Sunt foarte incantata ca am descoperit o crema de de fata cu minerale avand factor de protectie 50.E de la avene si arata in tubulet ca un fond de ten.Cand o pun pe piele da o tenta de rozaliu....a piele prospata. Ca pret la 50 ml e aprox 50 lei.

ali
Mama fericita de Andrei (20.06.2008)

Crema aceasta am folosit-o si eu anii trecuti, dar mi se parea ca nu intra bine in piele si imi lucea fata.
Cu autobronzant nu am reusit decat sa ma colorez "nenatural".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

dar dc dai cu creme de protectie care e ordinea?

de ex
cremea de zi normala
creme de protectie (50+, folosesc de la copil)
fon de ten + putina pudra
fard /ruj mascara

e ok?

nu vreau auobonzant ca ar fi mult prea mare diferenta fata de maini si picioare (sunt "branza" )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

Mie mi se par mult mai bune si parca nici nu pateaza asa, autobronzantele cu colorare treptata.
Eu mai nou folosesc doar pt corp, pe fata e f simplu sa pari bronzata cu putina pudra bronzanta si tan glow gel.
Ali, poti sa-mi spui ce scrie exact pe crema aia? are spf si pt uva si pt uvb? eu nu stiu ce sa mai fac, de la orice crema cu spf imi apar niste cosuri gigantice.

Pai are protectie si pentru UVA si pt UVB si e rezistenta la apa.

Griguta oare nu puneai prea multa pe fata?Mie nu pot sa zic ca-mi luceste fata de la ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Am inceput cu GlycoA. Nu simt nimic, nu ma inteapa, nu m-am inrosit, asa ca am zis ca n-o fi nevoie sa fac pauza de o zi. Sunt grabita . A mai avut cineva lipsa de reactie sau sunt eu mai nesimtita?

Mirela, daca nu ma ustura poci pentru ca sa incep cu peeling mai repede sau musai sa astept 6 saptamini?

ps. A aparut si la noi soarele si stau acum cu spf 50 pe fatza, ca mi-e frica sa nu ma patez cu 30 cit are crema mea de zi, asa ca am dat iama in crema copiilor de plaja si acum imi luceste fata de parca sunt data cu ulei, asa ca pentru prima oara in viata am inceput sa dau cu pudra. Uff ... Sufera baba ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Nici eu nu am avut reactii deosebite la GlycoA.

Eu vreau sa intreb pe cele ce stiu mai multe despre protectia solara daca acele creme de protectie mai au efect daca se mai da un strat de altceva peste ea (pudra, gel hidratant matifiant etc).




>>>Continuare

Mergi la inceput