Mamici si Gravidute Italia (100)

Mamici si Gravidute Italia (100) | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

Gabriele, vei ramane mereu in sufletele noastre!
Odihneste-te in pace, Ingerasule drag!
N:02/01/2011-D:16/01/2011


Grupul nostru
Asa am inceput: cap. de la 1-99


MAMICI din ITALIAsi copilasii


Roxali-mami de Enricosi-Sonia
Berarpiri-mami de Ambrasi-Giorgio
Abramburika-mami de Silviasi-ingerasulGabriele
Georgyiuli-mami de Giulia Alexandra si- Sebastian Andrei
Yoanag-mami de Giulia
Slimatei-mami de Stefania
Daraban-mami de Delia
Neliacris-mami de Cristian
Monica-mami de Denis Stefan
Kemsy-mami de Loris Stefan
LAlexandra-mami de Alessandro
Nafi-mami de Riccardo
Ginger-mami de A.Mihaisi-C.Grigoriu
Daviduca-mami de Davide Nicola
Camicreata-mami de Sebastian
Raluk-mami de Anais Iasmina si-Maeva Caterina
Snowbunny-mami de Alexandru
Irina-mami de Fabian
Pisellino-mami de Roberto Gabriele
Danangie-mami deAlessio Michellesi-Mattia Gabriel si Marco Andrei
Laura-Luiza-mami de Eduard Daniel
Cris85-mami deGiuliasi-Simone
AllyLaur-mami deEduard Andrei
Anne45-mami de Giuliano
Brocolina-mami de Rebecca





GRAVIDUTE





Annare
Ely si mami de Marina Denise




prietene dragi Lilianafi, Dianag , Serendi


SARBATORITII ANULUI


IANUARIE______________________________________FEBRUARIE
-13/01/2010-GIORGIO(BERARPIRI)__________________-08/02/1977-DANANGIE
-17/01/1985-CRIS85_______________________________-10/02/2011-EDUARD DANIEL(LAURA)
-19/01/1984-BERARPIRI___________________________-11/02/2011-MARCO ANDREI (DANANGIE)
-23/01/2009-DAVIDE NICOLA(DAVIDUCA)____________-21/02/1986-SNOWBUNNY
-26/01/2000-ENRICO(ROXALI)




MARTIE__________________________________________APRILIE

-11/03/2007-DELIA(DARABAN)______________________-02/04/1976-GINGER
-12/03/2009-GIULIA ALEXANDRA(GEORGYIULI)_______-15/04/2010-ALESSANDRO(LALEXANDRA)
-14/03/2008-CRISTIAN(NELIACRIS)__________________-19/04/2010-RICCARDO(NAFI)
-19/03/1976-NAFI________________________________
-23/03/2008-ANAIS IASMINA(RALUK)________________




MAI_____________________________________________IUNIE

-03/05/2009-MARINA DENISE(ELY)_________________-07/06/2008-ALESSIO MICHELLE(DANANGIE)
-14/05/2008-FABIAN(IRINA)_______________________-20/06/2007-GIULIA(YOANAG)
-26/05/1981-DARABAN
-28/05/1977-YOANAG




IULIE___________________________________________AUGUST

-02/07/1981-GEORGYIULY_________________________-13/08/2010-MAEVA CATERINA(RALUK)
-02/07/1976-ROXALI______________________________-11/08/1986-NELIACRIS
-07/07/2010GIULIANO(ANNE45)
-08/07/2009-(MONICA)DENIS STEFAN
-13/07/2007-ALEXANDRU(SNOWBUNNY)
-15/07/1983-ELY




SEPTEMBRIE______________________________________OCTOMBRIE

-14/09/1978-DAVIDUCA____________________________-02/10/2009-LORIS STEFAN(KEMSY)
-21/09/2007-GIULIA(CRIS85)________________________-14/10/1985-LAURA_LUIZA
-24/09/1978-MARIA_SCU___________________________-18/10/2008-SEBASTIAN(CAMICREATA)
-30/09/2007-AMBRA(BERARPIRI)___________________-21/10/2009-MATTIA GABRIEL(DANANGIE)
________________________________________________-22/10/2007-SONIA(ROXALI)




NOIEMBRIE_______________________________________DECEMBRIE

-08/11/2007-ROBERTO GABRIELE(PISELLINO)
-15/11/2010 REBECCA(BROCOLINA)
-21/11/1980-KEMSY_________
-24/11/1976- BROCOLINA _______________________________
________________________________________________--14/12/2007-A.MIHAI(GINGER)
14/12/2007-C.GRIGORIU(GINGER)
-16/12/1981-LALEXANDRA
________________________________________________-22/12/2007-STEFANIA(SLIMATEI)
________________________________________________-26/12/1981-SLIMATEI
________________________________________________-31/12/1977-RALUK






Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamiciitalia spune:

wow cap 100 sa fie intr-un ceas bun!!!
trebuie neaparat sa sarbatorim....
sa auzim numai de bine!!!




facem festa si sarbatorim si bineinteles multa,multa
[


va pup pe toate o zi buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

tot eu... inca n-am plecat ..in graba de'a pleca, am uitat sa fac apel la :
ANNARE
cum mai esti mamico??? mai da-ne un semn de viata!!!

numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Salut si de la mine, cum bine spunea Alexandra, ma plimb pe faleza Edu a inceput sa doarma ziua numai in reprize de cate 30 min, dar dupa stat pe plaja 2 ore doarme duuuuus Suntem bine, grasani, mancaciosi. I-am cumparat un carusel (cred ca asa se numeste, se ataseaza la patut si se invarte) si un centru de activitati, este absolut fascinat si mai "scap" de el cate o juma de ora
Duminica avea 5.250g, oare sa-mi fac griji ca ia prea mult in greutate? Mai mult de 1500g/luna a luat pana acum. Sunt mai linistita ca stiu ca-i hranit cu LM..de fapt..vreo sapt i-am dat in mijlocul noptii cate o masa de lapte praf...de 2 zile am renuntat pt ca mi-am dat seama ca ii dau de lene, nu ca ar fi nevoie...offfff!

Ally, ce pletos scump ai tu acolo? Ma bucur ca sunteti bine, si ca tu te recuperezi asa de repede. Vroiam sa te intreb si eu de ce ai luat pompa? Adica as vrea, daca-mi permiti, sa te sfatuiesc un pic din experienta mea..eu sunt exemplu de asa NU! La inceput n-am avut sfarcuri si bebe a fost f firav + icter si nu avea forta sa apuce bine sanul, asa ca de mila si dragul lui am inceput inca din maternitate sa ma mulg si sa-i dau cu biberon, apoi timp de vreo 2 sapt la fiecare masa il puneam la san, sugea cat putea, obosea, eu apoi mulgeam si ii dadeam cu bibe ce reuseam sa scot...GRESEALA! Dupa 2 sapt nici nu mai vroia sa vada sanul! Startul a fost gresit, trebuia sa insist cu tzatzi mai mult, drept dovada ca si acum vrea numai bibe, cine stie cum il mai pacalesc sa mai suga la san, dar in nici un caz nu suge sa se sature. Se pare ca avem aceleasi gusturi la haine de bebei In rest felicitarile mele

Cris, ce grasunel Nici nu vreau sa ma gandesc cat de grea a fost nasterea, ai toata aprecierea mea!

Nafi, ce spaima ati tras, numai voi stiti.. Cand ma gandesc ca o sa-mi vina si mie randul sa trec prin genul asta de experiente a ia cu transpiratii reci.. In fine..ma bucur ca n-a fost nimic grav. Felicitari pt nido, mai mult timp pt mami Am vazut pozele din vacanta, inca o data-ti spun ca arati excelent! Patratele, patratele

Abramburica, am urmarit ieri din umbra forumul toata ziua asteptand vesti proaspete Felicitari pt vestile bune. Sa dea D-zeu numai asa sa o tii toata sarcina!

Alexandra, imi pare rau de pici nemancacios, dar o sa-si revina el..

Am uitat ce vroiam sa mai spun, pupacesc toate fetele nementionate I'm uacing iu (pe facebook)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Ciao,

Dana, sa va dea D-zeu sanatate si sa ne auzim cu vesti bune!

Laura, ce sa zic cu greutatea, am mai auzit sa fie asa, chiar hraniti cu LM. Cel mai bine vorbeste cu pediatra, ea iti poate spune mai bine stiind tot istoricul vostru si al lui Edy, daca e sa fie ceva probleme.

Va las, ca scriu asa incet, ca doarme Ale.

aaaaaa, am vazut pozele toate, toata lumea superba, bebei care de care mai dragalasi

_
printisorului Alessandro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brocolina spune:

Ciao la toata lumea! Ce mai e nou pe aici? Noi suntem bine, azi am fost la control la pediatra, Rebecca e bine, creste cum trebuie, totul ok. Peste 2-3 saptamani o sa incpe sa-i dau fructe.
De Pasti mergem in Romania, o duc pe Rebecca pentru prima data si sunt emotionata..... :-) Stam doua saptamani, abea astept, ca nu am mai fost acasa de anul trecut din iulie!

Abramburika felicitari, vad ca ai un "samburel" sanatos in burtica!!!

Laura nu te ingrijora pentru greutate, mai ales daca il alaptezi la cerere, bebe stie cat are nevoie, si mananca atat cat ii trebuie! Si e normal ca in primele luni sa ia asa mult in greutate! Si Rebeca in a doua luna a luat cel mai mult, cam 1.300 kg, dupa ce in prima luna a luat putin pentru ca dupa nastere a scazut mult in greutate, si abia dupa 20 de zile a recuperat! Apoi in urmatoarele doua luni a luat serios in greutate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

ALEX iti multumesc.

BROCOLINA bine ai venit. Imi place mult numele Rebecca. Sa-ti traiasca.




Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 10 luni) , Mattia Gabriel (1 an si 5 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (11.02.2011) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brocolina spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie



BROCOLINA bine ai venit. Imi place mult numele Rebecca. Sa-ti traiasca.






Multumesc! :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna seara fetelor!

Acum am terminat si noi de cinat ( am facut pulpe de pui cu sos mexican si cartofi pai) si ne-am aciuat pe langa laptopurile noastre...

A fost o zi plina, ne-am si plimbat...am vizitat Soave si am papat cate o cupa de inghetata. 30 de grade azi la ora 17! asa caldura la inceput de aprilie!?

Kemsy - la gradinita de stat il dau pe Ricky. daca nu prindeam loc cautam la privat dar daca am gasit . Imi convine mai mult asa si ptr ca platesc mai putin dar si ptr ca e mai aproape de casa caci cele particulare sunt un pic departe de zona unde locuim noi.

Danangie - da..mi-am dat seama pe urma ca trebuia sa il luam mai usor , sa nu aprindem lumina si sa nu-l dau cu apa pe fata...dar in spaima in care eram nu mai stiam exact ce-i mai bine sa facem.

Marito il tinea in brate si incerca sa-l calmeze cu vorba buna...iar eu ma invarteam in jurul lor nestiind ce-i mai bine sa fac. Acum a trecut slava D-lui si cred ca a fost ori un vis urat ori vreo durere de burtica. asta noapte a dormit f bine, s-a trezit un pic la 5 am si pe urma la 7.30

Azi l-am tot vazut cu un degetel in gura si dand cu limba in partea de jos. E posibil sa vina un alt "val" de dintzisori! Sa vedem cum merge noaptea asta ca a adormit cam greu..Se tot invartea in pat ..ba cu fundu'n sus..ba in stanga ba in dreapta... Abia abia a reusit sa-si gaseasca locul.

In rest e simpatic tare...ii place sa se joace cu mingea si deja jucam basket ! arunca cu mingea in lighean! Arata ochii la catel si nasul la tigru dar invers nu le mai stie Isi baga bratul in cutia de pringels si se distreaza ca nu il mai vede... Prima grija cand se trezeste face ciao ciao cu ambele maini si face cu mana la jucarii cand iese din camera si le lasa acolo singure ...

Face multe alte chestii dar nu-mi mai aduc aminte acum....Mi-e un sooomn..Abia astept sa ma bag in pat. de fapt..cum nu ma impiedica nimic sa o fac...ma duc chiar acum!

O noapte linistita va doresc, mai ales proaspetelor mamici pe care le pup extra si le doresc somn profund si lapte bun ptr bebeii ce-i scumpi!

Pe maine fete dragi!

Ah..si sa ne fie cu folos Cap. 100! la cat mai multe sute!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!
nafi, eu cand se intampla sa se trezeasca speriat L il iau in brate si il strig usor pe nume, pana se calmeaza. Ce draguti sunt cand fac tot felul de chestii noi
Noi, cu dadaca suntem bine. Desi nu ma simt chiar fantastic cand il las cu ea...cred ca as avea 100 % incredere doar in sotz , mama si soacra. Nu a facut nimic rau...poate e doar nevoia asta de control a mea...
Pupici la toate fetele!



Gianina, mamica lui Loris Stefan, o mandrete de baiat (2 oct 2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna dimineata,


NAFI da stiu ca si eu la primul impact nu e ca ragionez. Poate saracu la intepat gingia ca da sa sparga. Simpatic rau veveritzu tau. Basket asa jucam si noi. tare faza cu nasul si urechea .

KEMSY trece acusi frica asta a ta. Tu nu facusesi cererea la nido de stat ?

Apropo de asta si pe Mattia si Marco i-au acceptat. Sunt primii pe lista cu cele mai multe punctaje. Dar nu stiu dac#259; ii voi da acolo.




Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 10 luni) , Mattia Gabriel (1 an si 5 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (11.02.2011) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput