Mamici si Gravidute Italia (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Ce de vesti bune am citit
ABRAMBU ma bucur ptr samburelul vostru ca totul ok

NAFIsuper ca ati gasit la nido loc...bonele sant ok, dar impreuna cu alti copii va fi minunat,chiar daca iti vor da batea de cap virusei adusi

Vazut pozici cu grasunelul lui CRIS, cavalerul ANNEI a crescut si se chinuie sa citeasca

Ale ai mai nu mai fi suparata ca nu papa, au si ei momentele lor, chiar sa nu iti faci probleme din asta...pitica mea o saptamana mi-a mancat doar cate un coltisor de schiacciata sau una bucata banana pe zi, dar important ca avea ceva in burtic

Laura intreaba pediatra, dar nu in fiecare luna i-au la fel in greutate
poti face si o analiza a laptelui daca ai pe langa tine un centru ptr analize si vezi daca e ok





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Am vazut si pozicile lui Roberta, santeti minunati...sotul e italian??

NAFI cam sgarcita cu pozicile din vacanta

MONI ce dolofonel e ...cred ca l-as papa de falcute mereu

Am aprofitat de timpul frumos ieri, adik in loc sa ma ocup de cumparaturi si altele am stat cu fata mai mult afara , la un rau aproape de noi
pitica e innebunita dupa apa, sa stea pe langa ea macar sa o priveasca...o mai speriam ca vine crocodilu sa mergem acasa , dar nik , pana nu vede nu crede
Juniorul meciuri si nebunie cu fotbalul, alta nebunie mai mare ia cumparat unchiul la motocros mai mare 65 , 4 schimb de vit etc, trebuie sai cumpar alte cizme si sa te ti nenica, toate dealurile sant ale lui

Azi vreau sai duc la un parc unde sant si lebede...deocamdata inca mai e ceata, asa ca lectii cu juniorul si fata am trimiso la biserica



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Kemsy e normal sa nu ai inca incredere mare in dadaca, dar daca instinctul de mama ti-a spus sa o alegi pe ea sant sigura ca e ok

Ioana ce se mai aude cu intalneala??





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna dimineata fetele!

De unde sa incep?????

Felicit in primul rand proaspetele mamici Ally si Cris 85.Sa va traiasca puisorii,sa fie sanatosi si sa va bucurati de clipele minunate care vor veni!!!!

Ambramburica ...felicitari penru toate vestile bune legate de bebe cel mic.Sa dea D-zeu sa aveti numai vesti bune si la final sa va bucurati de bebe!

Stefania ...cu mare intarziere La Multi Ani sotului!

Nafi...e prea tarziu pt vacavta placuta,asa ca imi ramane doar sa va felicit pt ca aveti "curajul" sa va aventurati peste tot cu Ricky.Felicitari pt gradinita!!!

Danangie..ti-am citit planul tau de organizare si sper sa functioneze si la mine ca de azi am ramas singura,a plecat mama aseara.Sper sa ma descurc cu 2,mai ales ca eu o amsi pe Giulia toata ziua si bebe s-a cam invatat in brate (la bunica-sa) si suzeta nu o agreaza deloc.
Felicitari si tie pentru primii pe listele de gradinita!!!!

Alexandra ....imi pare rau ca ati fost bolnaviori! Nu-ti face proleme ca Ale nu prea mananca,va recupera el,asa fac toti dupa boala,mai ales daca e legata de burtica!!!

Urez bun venit noilor gravidute Roberta a Annare si de asemenea noilor mamicute care ni s-au unit Brocolina si Anne.

Am vazut si eu pozele noi de pe Picasa,numai copilasi frumosi,unul si unul!!!!

Raluca bine ai revenit printre noi!!!Ceva poze cu micutele neo"frantuzoaice"?

Kemsy,Monica,Ioana.Roxali...,si restul fetelor ca sigur am scapat pe cineva!!!

Ely...tu cum te simti mamico?Stiu ca e greu gravida si cu alt copilas mititel de ingrijit dar se merita!!!!

Despre noi acum...Sebastian creste foarte bine,vineri avea4.400 la nici 4saptamani,doarme noaptea,se trezeste pe la 3.30 sa manance si apoi la 6.30 incepe sa se foiasca ca il doare burta.Nu e plangacios dar e un coccolone si vrea la caldurica bratelor lui mami.Il supara colicii,nu foarte tare dar de ajuns sa-i strice somnul cateodata...si pe almeu implicit!
Oricum e un bebe bun si sper sa ramana asa!!!

Giulia e cand cea mai iubareata surioara,cand atenteaza la el cu palmele,jucariile...etc!dar usor,usor ii trece.E geloasa ,rautacioasa cateodata..dar trece,rabdare multa cu ea!!!
Acum ca a plecat si bunica ,de care s-a atasat foarte mult e mai greu.

Sper sa reusesc sa pun si poze noi cu noi,ca ieri am profitat de vremea buna si am fost la mare !!!

va pup pe toate!!!Sper sa fiu mai organizata sa reusesc si sa va scriu vreo 2 vorbe!!!

Laura....nu-ti face probleme de faptul ca bebe ia mult in greutate,cata vreme il alaptezi cu laptele tau ...nu sunt probleme!!!Bucura-te de bulanasele lui,ca va creste si i se vor topi cutele alea dragalase

Nu mai corectez,sper ca am fost coerenta,ca bebe e pe bratul leul stang,cica doarme!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si 40 Sebastian-Andrei(cred)
Giulia!

Povestea nasterii Giuliei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Dragi mamici imi place asa de mult sa va citesc povestirile despre bebelusii vostri, abia astept si eu sa imi strang puiul in brate!! Dar in acelasi timp ma rog sa stea cat mai mult in burtica
Aici la Roma e asa urat azi .. innorat .. cand vroiam si eu sa fac o plimbarica .. dar poate ca e mai bine ca si asa nu am voie..
Roxali , mersi de aprecieri , nu , sotul nu e italia , roman de-al nostru .Intr-adevar cum a spus cineva( scuze dar nu-mi amintesc numele , inca nu v-am invatat...) suntem FF indragostiti , sper sa ramanem asa mereu.. ce-i drept suntem casatoriti doar de 2 ani , insa cu cat trece mai mult timp , cu atat ne iubim mai mult , ceea ce va doresc la toate.
O duminica placuta in continuare si linistita!!

26+ cu Gabriel

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

dana, super mami cu 3 nazdravani! sa fie sanatosi cu totii si tie iti doresc mult calm si rabdare cu toti baietii din casa voastra!

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

salve...fetelor,da harnice mai sunteti!

georgy:este greu asa este,mai ales cand este cald,mi-e greu sa fac si o plimbare da sa mai stau dupa funduletzul broscutei care alearga non-stop!hiar ma gandeam la voi zilele astea..ma bucur k ai dat un semn..cand ai tp povesteste-ne despre nastere k sunt curioasa

bun venit noilor fete,scuzati intarzierea!


abramburik:sarcina usoara in continuare!

fetelor ma retrag,k am de calcat,profit de cheful pe care-l am k maine nu se stie ce-mi rezerva ziulica!

va pooooooooooooooop pe toate!

ely mamica 15+sapt...


.MARINA-DENISE


pozici cu noi

nasterea broscutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare fetelor!
Am intrat doar sa salut, sunt terminata de oboseala, nici nu mai stiu ce am citit...
Am fost si noi azi la Safari Park, a fost frumos si f obositor.
Pupici



Gianina, mamica lui Loris Stefan, o mandrete de baiat (2 oct 2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Salve fetelor , am intrat cam tarziu , de obicei piticul meu ma mai lasa sa ma conectez dar azi a fost un pic nervos , mai mult ca de obicei zic eu .
Suntem bine , profitam de vremea buna , facem plimbari lungi , speram sa ajungem si noi la vizita pediatrica , daca nu peste 2 saptamani trebuie neaparat-a facut 9 luni si trebuie sa-l masoare , sa-l cantareasca , chestii normale.
Dintii ne dau batai de cap -asta seara a adormit ca de obicei la 20:40 , m-am dus sa-l pun in pat si cum a simtit salteaua a cascat ochii si a inceput sa planga . L-am luat din nou in brate -faza este ca atunci cand incerc sa-l adorm stau vreu 30 min cu el in brate , si nici nu este usor si ii mai atarna si ghipsul -ma cocosat la propriu- non vedo ora de finire totto quanto.Acum sta in box si rontaie la un plus , cine stie cand voi reusi sa-l adorm .
Acum va las , mai intru maine
Noapte buna mamici , burtici si pitici!!

mami fericita de Giuliano (07.07.2010)



http://picasaweb.google.com/102421590206055963392

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Neata fetele! Va las !!!

La mine incepe prima saptamana singura cu copii,pana diseara cand vine Ionut sper sa "supravietuiesc"!Chestia cea mai nasoala e ca nu pot iesi din casa cu amandoi,dar"lucrez"la un plan de bataie!Si e asa frumos afara!!!

Va pup!!!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si 40 Sebastian-Andrei(cred)
Giulia!

Povestea nasterii Giuliei!

Mergi la inceput