Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (167)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza!

Fetele care intrebati de covoras pt pus sub fundul bebelusului in cada, ati incercat si fara? Mara face baie de o luna singura in cada mare si nu a cazut nici macar o data. Se pune in 4 labe si pleaca dupa jucarii, se ridica in picioare pe marginea cazii (asta doar cu tati, eu nu ii dau voie). Aseara se asezase in 4 labe si lipaia apa cu limbuta, ca un catel. Cand am vazut-o am crezut ca mor (si de ras, ca era tare simpatica).

Imi pare rau de pufi bolnaviori.

Micki
ati scapat de o noapte!

Myky LMA fericiti impreuna!

Lylyka eu una nu-mi mai amintesc pt ce l-ai operat pe micut, ma bucur ca sunteti bine.

Cris.d rabdacol .

Azi nu a dat gazela cafeaua, sper ca sunt bine si ea si Luca.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)


eu am incercat fara,ce cazaturi artistice a facut...olala...acum avem suport sa-i tina in fund
si alex a lipait apa ca un catel ultimele datzi
mara e don'soara mare deja


mami de Alex si Radu


Si noi suntem mai placintele. Cred ca nu ma risc fara ceva sub popou. Am sa folosesc metoda Ruxita.
fetizlee acestea sprintzare, de , mai curajoase

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Feciorul meu da ture prin casa cu cate o soseta in fiecare mana si una in gura...
Fetele care nu mai alaptati, se mai trezesc pufuletii noaptea? Noi ne trezim de 2-3 ori si daca l-as alapta as intelege ca se linisteste la san, ca are nevoie de apropierea de mine, dar asa...



Noi ne mai trezim, o data pe la 3 pt papa si inca o data pe la 7-8 pt apa. Insa au fost cazuri cand s-a trezit doar o data (azi-noapte) sau de 3-4 ori, asa ca...




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Indurare, please ! Ziceti-mi si mie, ce-i aia "bigudoasa", ca nu pot sa trec peste !

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



Adica cu parul pus pe bigudiuri.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)




Aaa, si nu puse la coafor, nu?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui livia1980

Buna dimineata!

Multumim pentru urari si facem si noi cinste cu un tort mare, mare cu bezea, nuci si crema de ciocolata.


I-au spart si dintii 5 6 asta- noapte...amandoi deodata..Pe la 8.30 a adormit..s-a trezit la 9 si pana la 11 jumatate...a chiuit si a ras...avea o energie in el de spuneai ca a baut cafeaPoate fi de la dulceata de afine?Ca i-a dat tati cateva picaturi.

De astazi intr-o luna e Craciunul!!Yuppi!
Bilant de 9 luni ar fi 9.600 Kg, 73 cm??-aprox..ca l-am cantarit si masurat eu...ca nu-l duc la pediatru ca mi-e frica sa nu ia vreun virus de acolo....si daca 9 luni am scapat de viroze si febra...
Tot ce imi doresc sa fie sanatos asa cum a fost pana acum.Macar pana la un an sa nu imi faca febra.

Mergem azi in oras sa luam jucarii pentr copil...Ca doar e ziua lui!Scumpul meu!

Mai nou imi da suzeta sa o mananc si eu....El o roade din cauza dintisorilor...nu sta cu suzeta sa o tocaie ca un bebe normal




O zi buna!Si va asteptam diseara la chef..!..

mami fericita dintr-o poveste de Dragobete



Felicitari pt dinti! Si eu ma gandeam ca ar fi mai bine sa-i dea mai multi odata, dar n-am eu norocul asta
Si Sebi face la fel cu suzeta. O roade, o prinde cu dintii, trage de ea si-o intinde ca pe guma




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Pun de un capitol nou.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

miremia primit




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Pun de un capitol nou.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)




ma si gandeam sa intreb cine se incumeta astazi.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Buna ziua si de la noi

Ce frumos a fost ieri pe forum... multe fete au revenit si m-am bucurat nespus sa aflu vesti despre fiecare. Ma simt de parca am fi fost colege la o scoala - odiseea, si mai pleaca cate una, doua in vacanta dar cand se reintoarce e placerea revederii
La multi ani BF pentru ieri
LML pufuletilor , acusi se schimba treaba si incepem si cu LMA... ce repede trece vremea
Myky foarte frumos gestul sotului, vezi dupa zile ploioase - cu boala lui Cata- a aparut si soare , La multi ani fericiti impreuna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Ma gandeam cand am inceput sa-ti citesc mesajul ca ne spui ca Sebi deja alearga prin casa in doua picioare singur, pentru ca stiu ca el e foarte precoce dpdv psihomotor.




Din pacate (sau din fericire, nu stiu cum e corect) faptul ca i-am depistat problema aia la picior ne-a tras inapoi. Avem interdictie de la dr sa-l tinem noi ridicat si sa mergem cu el de manute, ne-a spus sa-l lasam pe el sa ia initiativa, daca merge el pe langa mobila/pereti ok, daca nu, noi nu ne bagam. Si cum el s-a specializat foarte bine in mersul de-a busilea... Nu cred sa-l vad prea curand sa mearga in picioare. In plus, acum avem si orteze si este mai greu cu ele, in primele zile cand i le-am pus plangea, a durat cateva zile pana s-a obisnuit cu ele... Nu-i graba oricum, are toata viata inainte sa mearga in picioare, nu?




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate

Mergi la inceput