Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (167)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
si domnisorul e si Varsator, ar trebui sa-l las mai mult in contact cu apa, probabil... mai vedem...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)






Varsatorul e zodie de aer. De apa suntem noi, pestii si racii.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)




pe asta o stiam, dar in capul meu simbolul Varsatorului e un tanar care varsa o cupa de apa! Deci un Varsator se joaca cu apa..."Mariana logica de fier" cum zice sotul...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Am intrat mai devreme crezand ca ma lasa zgubilici macar 15 minute si pe mine sa ma desfasor, dar ti-ai gasit...N-am apucat sa-i raspund decat Ruxitei ca imediat a inceput show-ul, asa ca am tras o portie de ghiduseala si urmariri prin casa, fugareala, de-a v-ati ascunselea...iar acum a picat strumfita rupta. M-am si mirat, ca doar pe la 8,30 ne-am trezit...nu ma asteptam sa adoarma asa rapid.

MIRE...mersi pt PM.
Foarte dulce ce povestesti tu acolo de Delfinitza...nici nu e de mirare, ca doar asta e si numele ei de alint, nu? Tre' sa-i placa apa, clar!
Noi inca folosim cadita ei, dar pusa in cada mare...ca io-s o fricoasa si ma tem de cazaturi, iar barbat-meu e de-a dreptul paranoia la acest subiect, so....

EVY...foarte dragut mesajul tau de azi noapte. Felicitari pentru bilantul de 9 luni, suna foarte bine si sa folositi sanatosi noua achizitie, Britaxul. Ma gandeam cand am inceput sa-ti citesc mesajul ca ne spui ca Sebi deja alearga prin casa in doua picioare singur, pentru ca stiu ca el e foarte precoce dpdv psihomotor.

MICKI...azi noapte m-am servit si eu cu rabdacol la greu. Nici fii-mea n-a vrut patut si nush de ce, ca doar in ultima saptamana numai singura a adormit...dar aseara nu, numai si numai tzitza si cand o puneam in patut in 2 secunde se ridica si urla...Cand intr-un final a adormit bine, n-am mai rezistat eu si am luat-o in pat cu mine...si uite asa ne invartim in cerc si ajungem de unde am plecat. Asta e! Sanatosi sa fim!
Spor la invatat!Nush pentru ce inveti, cred ca am pierdut informatia asta...dar sa ai spor!

DASTEFA...cand ti-am citit mai demult povestea nasterii mi-am explicat anxietatea ta vizavi de evolutia Mirunei. Totul a inceput in timpul sarcinii cand ati suspectat ca ar fi probleme si grijile s-au tot amplificat, iar dupa ce s-a nascut Mirunica ati fost intr-o expectativa continua(poate subconstienta) sa vedeti cum va evolua si asta v-a adancit starea de anxietate, care mai departe s-a transmis si la printesa. Plus problemele de sanatate care s-au suprapus, cu internatul in spital....deci e de inteles depresia ta si punctul de vedere nu foarte optimist. Dar ma bucur ca toate au trecut si ca acum ati reintrat pe fagasul normal...iti doresc sa te bucuri cu adevarat de fetele tale, de familia ta, sa poti trai toate momentele impreuna cu ei intr-o liniste sufleteasca deplina.

MYKY...aniversare frumoasa! Sa va iubiti toata viata la fel de mult ca acum!!!

CRIS_D...si eu in clubul bigudoaselor azi.Dar or sa vina ele si zilele bune odata si odata...
Zi-mi si mie de iaurtul ala...ca-s tare curioasa. Cum de ala i-a priit, nu contine lapte de vaca sau cum? Ca stii ca si noi suntem cu problemute...si tare mi-ar place sa-i mai diversific gusturile cu cate un iaurtel ceva...

LILIKA...pupici dulci lui LUCA. E un frumos, am admirat si eu pozele.

LILLO...tu cum il faci pe strumf sa readoarma? Eu nu-mi inchipui cum ar fi noptile daca n-as avea tzitza la indemana...nu cred ca as putea-o linisti cu nimic si mi-e groaza de momentul cand tzitza nu va mai fi o solutie...

TOMACA... ce m-am distrat cu clabucii...chiar am vazut un filmulet pe youtube cu un bebe in cada care rodea la un sampon sau ceva de genul asta si la un moment dat a eructat numai clabuci. Foarte funny! Dar destul de in acelasi timp...

LIVIA...multam de cinste. LML Alexandru...sa fii sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

am mai pus ceva poze cu Miruna,pt cine vrea sa o vada de aici

Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

povestea Mirunei



Vai ce draguta este! Si ce zambet dintzos are !!

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



dasfeta, ma uit la poze si nu inteleg despre cine ne tot povesteai ca o suspectezi de autism??? Miruna e un copil adorabil!

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





e drept ca Miruna de azi nu prea mai are nici o legatura cu cea de acum 5-6 luni.Dar ea chiar si atunci,daca te strofocai bine reuseai sa-i scoti 2-3 zambete pe zi
pe care le vanam cu aparatul foto
asa ca din poze judecand ea a fost un copil vesel dintotdeauna( asa de obsedata eram ca nu am pastrat decat pozele in care iesea zamband
dar acum accept si eu ca a fost vorba si de o faza f severa de depresie la mine.Adica problemele pe care vi le-am spus au existat dar eu nu reuseam sa cred deloc ca va fi bine ,nu puteam sa o proiectez decat in culori sumbre
multumesc lui Dumnezeu ca ea si-a revenit incet incet si asa am redevenit si eu om normal(zic eu)

Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

povestea Mirunei





Ma bucur foarte tare ca esti si tu mai increzatoare. Probabil ca lunile acelea au fost totusi urmarile lunilor de spitalizare. Uite pt tine sa fii mereu cu zambetul pe buze si ai sa vezi ca si Mirunica iti va zambi la fel de des




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

buan dimi!
eu mam trezit cu fata la perna am visat ceva urat rau ed tot, va zic dupa ora 12 ca nu se povesteste inainte, dar mia facut sotul meu o supriza: mia dat cadou o felicitare si un cub personalizat cu pozele noastre, ale copiilor.... nu ma asteptam azi facem 9 ani de casnicie.acum 9 ani eram super emotionata, in ziua nuntii a plouat dupa masa iar noaptea a fost prima ninsoare din anul ala...... a trecut timpul... asa scrie si pe felicitare: a trecut timpul dar eu te iubesc la fel de mult.....

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti



Ce frumos! Sotul meu nu stie d-astea Isi aminteste zilele importante pt noi, imi zice LMA, un pupic si gata... Nu sunt de el romantismele astea, desi mi-ar placea si mie macar din cand in cand




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Ayanna el se trezeste de foame...cred... Nu merge nici cu suzi, nici cu ceai sau apa, nici mangaiat, nici tinut strans langa mine, dar dupa un bibe de lapte ia pauza imediat, zici ca ii pun somnifer in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui evyme
Bilantul de 9 luni spune 9,5kg, 75cm si 4 dinti (luna asta n-a mai aparut nici unul, cred ca d-asta si-a reglat si el somnul).



Foarte frumos a crescut! Cand ne mai arati si nou o sedinta de hairstiling ceva cu Sebi?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



de aprecieri. Deocamdata nu mai avem pozici noi, dar o sa fac azi-maine sa-i vedeti cositele a la Ileana Cosanzeana




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Citat:
citat din mesajul lui myky791

buan dimi!
eu mam trezit cu fata la perna am visat ceva urat rau ed tot, va zic dupa ora 12 ca nu se povesteste inainte, dar mia facut sotul meu o supriza: mia dat cadou o felicitare si un cub personalizat cu pozele noastre, ale copiilor.... nu ma asteptam azi facem 9 ani de casnicie.acum 9 ani eram super emotionata, in ziua nuntii a plouat dupa masa iar noaptea a fost prima ninsoare din anul ala...... a trecut timpul... asa scrie si pe felicitare: a trecut timpul dar eu te iubesc la fel de mult.....

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti



Ce frumos! Sotul meu nu stie d-astea Isi aminteste zilele importante pt noi, imi zice LMA, un pupic si gata... Nu sunt de el romantismele astea, desi mi-ar placea si mie macar din cand in cand




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate


Si nu zice ca el este ecologist si ca el nu rupe florile ?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Indurare, please ! Ziceti-mi si mie, ce-i aia "bigudoasa", ca nu pot sa trec peste !

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Alexandru de Livia

Multi ani de casnicie fericiti, Myky!




Kiti de Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Indurare, please ! Ziceti-mi si mie, ce-i aia "bigudoasa", ca nu pot sa trec peste !

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



Adica cu parul pus pe bigudiuri.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput