Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (119)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Cris_m, simplicity pe unde umblati?

Ieri am dus-o la impartasit, in brate. Am ajuns pe la sfarsit cand se miruia lumea, ne-am asezat la coada si cand am ajuns in fata m-a intrebat preotul daca am impartasit-o, i-am zis ca nu si ne-a zis sa asteptam. Eu mama nebuna am uitat complet ca trebuie lumanare, noroc ca m-a vazut o doamna ca astepam ca tuta langa altar si ne-a dat o lumanare. Parintele vine cu impartasania, Mara vede lingura si face ce stie ea mai bine...strange buzele, pune limba, orice numai sa nu cumva sa o "diversifice" parintele ca mi-era si rusine. Imi zice: "Nu-i mai dati medicamentele cu lingura ca uitati cum face", eu "Nu-i dau parinte medicamente, ii dau mancare." Intr-un final reuseste sa o faca sa inghita si ii spune: "Tare m-am mai chinuit cu tine".
Sper ca data viitoare sa nu ne mai facem de ras.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg
e bine ca nu pune gurita pe orice.....nu va accepta tot ce ii ofera lumea asa usor....fata cuminte si ascultatoare....eu zic sa fii mandra.....



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

bea la tg ocna la salina, pe langa slanic molodva. dupa masa o sa plecam prin statiune, ne plimbam prin jur, vedem noi ce vom face si cum va fi. sper sa fie un concediu placut.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti
Esti din zona respectiva?sau doar pt excursie?da un PM daca nu doresti sa raspunzi pe forum



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Salutari si de la noi.
Ce mai fac fetele?
Noi am ajuns la casa noastra.
Ufff ce bine.
Cred ca vom pleca iar sapt asta.
La mareeeee.
Cred ca o sa alegem un hotel de 2 stele din neptun.
Ziceti-mi voi cum v-ati descurcat cu bebelusii la mare?
Cat i-ati tinut(sau i-ati tinut) la soare?
I-ati dat cu creme de protectie?
Eu am cumparat deja nivea baby cu fp 50+.
Ati bagat bebelusii in mare?

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami

De ce hotel? Noi peste tot am optat pentru pensiuni de 3 stele. Costa la fel ca la hotel de 2 stele ai baie in camera, si in plus acces la bucatarie si e mai liniste decat la hotel.
Noi de 4 ani de cand suntem parinti nu am plecat nicaieri fara copil/copii...La soare doar intre 7-9 dimineata si dupa 18:30 seara, protejati cu palarie, cel mic si cu maieut, crema cu fps50+. Intre 9-10:30 la umbra, imbracati complet. Mancare ptr pitic la borcanele din comert si fructe blenduite pe loc, apa ptr lapte/ceai incalzeam la bucatarie de 2 ori pe zi si pastram in termos. Baita cu dushul (la asta participam tot familionul, unul il tine, unul il spala, sora-sa pregateste prosopul), somn cu noi in pat sau in carucior (in functie de toanele piticului).
Daca la prima excursie in 3 am luat toata casa, acum in 4 improvizam ca altfel nu mai avem loc in masina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Ai dreptate cuscra, asa ca here I am....prestez.
Ce face ginerelul meu? Se uita la filme deja?

Cris.d inutil sa mai zic cat de frumoase sunt pozele, ce familie frumoasa ai si cat va invidiez pt curajul de a calatorii prin Europa cu copiii dupa voi. Poate cand se face Mara mai mare sa incepem si noi sa plecam in vacante by car.

Danyelana wb!

Alexutza (incep si eu ca si Bea) pe unde umblati? Ne e dor de voi si de mesajele voastre. In fiecare seara cand ne plimbam pe la pitzi ii povestesc Marei cum o sa ne intalnim la bancute cu Yannis cand se intoarce acasa.

Ratusca BRAVOOO!!
Daca ai descoperit vreo metoda secreta, imparte-o si cu noi astea mai negazele. Despre carucior.....eu n-am mai auzit de carucior care sa ramana mic , iar cel sport de la bertoni eu stiu ca se lasa si pe spate. Din ce am inteles doar cele tip umbrela, f usoare nu se pot lasa pe spate.

Plateea si noi cu nopti zbuciumate, aseara mi-a luat 1.5 ore sa o adorm, am reusit si eu pe la 1 noaptea cand deja imi picau ochii in gura. Noaptea precedenta s-a trezit sa pape asa.....1,2,3, la 5 vorbea cu ta-su, la 6 avea gaze. Abia astept sa trecem de perioada asta si mai ales abia astept sa-mi doarma si mie toata noaptea!!!
Voi cand mergeti la mare? Lorex si voi?
Noi cred ca o sa fim in zona in jur de 15 august.

Ana_g concediu placut! Nu te mai stresa, o sa iasa totul super.
Reteta de biscuiti facuti in casa ne daduse mandruta. Din pacate nu mai stiu unde am salvat-o, poate te ajuta fetele.

Intrebare de gospodina incepatoare: se pot coace vinete pt salata in cuptor? Si mi-am adus aminte:
Felicitari Xela!!! Am la preparatele tale! Sa ne lasi retete pls si LMA Andreei!!

Revin....

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg


Aaa, nici o reteta deosebita, clasica infometare combinata cu lipsa dulciurilor (sau asta intra tot la categoria infometare? . Anyways, mi-a luat 7 luni, deci Vikinga avea dreptate: 9 luni sa devii mama si inca 9 luni sa re-devii femeie...

Stiu ca suna ciudat cu carutul, insa l-am comparat cu un altul de la Miniblu pe acelasi sistem si, surpriza surpriza, este mai ingust al nostru! Si scoica are aceeasi problema (au venit la pachet)... sigur sunt facute pentru chinezi si a gresit vaporul ruta de-a ajuns la Constanta...

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Cris.d am vazut si eu pozele,o familie frumoasa,imi pareti o familie foarte linistita,ce ochisori frumosi are Ema,ce gene....Ana,pare o fetita atat de cuminte.......



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel
1 Delfi nu te poate "face de ras", ever! indiferent ce va face. e a ta.
2 parintele nu are spirit de ...bebe, gluma, improvizatie?
3 bebeii nu au voie alcool, deci stie ea mai bine
4 fara suparare, da? eu tzin cu Mara

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



1.Clar!
2.Data viitoare poate avem noroc de parintele mai glumet, cam serios cel tanar.
3.
4. Iti multumim

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Salutari si de la noi.
Ce mai fac fetele?
Noi am ajuns la casa noastra.
Ufff ce bine.
Cred ca vom pleca iar sapt asta.
La mareeeee.
Cred ca o sa alegem un hotel de 2 stele din neptun.
Ziceti-mi voi cum v-ati descurcat cu bebelusii la mare?
Cat i-ati tinut(sau i-ati tinut) la soare?
I-ati dat cu creme de protectie?
Eu am cumparat deja nivea baby cu fp 50+.
Ati bagat bebelusii in mare?

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami

De ce hotel? Noi peste tot am optat pentru pensiuni de 3 stele. Costa la fel ca la hotel de 2 stele ai baie in camera, si in plus acces la bucatarie si e mai liniste decat la hotel.
Noi de 4 ani de cand suntem parinti nu am plecat nicaieri fara copil/copii...La soare doar intre 7-9 dimineata si dupa 18:30 seara, protejati cu palarie, cel mic si cu maieut, crema cu fps50+. Intre 9-10:30 la umbra, imbracati complet. Mancare ptr pitic la borcanele din comert si fructe blenduite pe loc, apa ptr lapte/ceai incalzeam la bucatarie de 2 ori pe zi si pastram in termos. Baita cu dushul (la asta participam tot familionul, unul il tine, unul il spala, sora-sa pregateste prosopul), somn cu noi in pat sau in carucior (in functie de toanele piticului).
Daca la prima excursie in 3 am luat toata casa, acum in 4 improvizam ca altfel nu mai avem loc in masina.


ce coerenta esti........frumos explicat............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

xela nici o scimbare...........insa ii place iaurtul facut de casa...............yammmyy rade tot./...............mai incerca si si...............

si eu vriaom sa va intreb de indemnizatii, caND va ajung, sa anuntati ca eu am nevoie mare de el, si oricum nu pot merge zilnic in oras sa verific cardul.......

mie luna trecuita stiu bine, cand am mers cu sotul la spital in 13 dimineata la 7 erau banii pe card.............



simplicity.......da, asa e cu dintii
obositor,...............
ce face Ary???????????
cum stati cu papa?



ce mai vroiam sa scriu?




am dormit
acu ne-am trezit...........
tre sa papam.............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Fac capitol nou.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Un capitol nou despre pufuleti va asteapta!

Mergi la inceput