Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (119)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

xela nici o scimbare...........insa ii place iaurtul facut de casa...............yammmyy rade tot./...............mai incerca si si...............

si eu vriaom sa va intreb de indemnizatii, caND va ajung, sa anuntati ca eu am nevoie mare de el, si oricum nu pot merge zilnic in oras sa verific cardul.......

mie luna trecuita stiu bine, cand am mers cu sotul la spital in 13 dimineata la 7 erau banii pe card.............



simplicity.......da, asa e cu dintii
obositor,...............
ce face Ary???????????
cum stati cu papa?



ce mai vroiam sa scriu?




am dormit
acu ne-am trezit...........
tre sa papam.............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...


Ariana doarme acum....cu mancarea nu inaintam....cand mananca,cand nu....sunt f multumita daca imi mananca cele 2 cuburi de mancarica,dar rareori se intampla....



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Neata!

Noi am fluturit in parc pana acum, dar deja s-a incins si ne-am retras in glorie acasica. Acusica punem la fiert legumele pentru pure, sa papam de pranz.

Intrebare intrebatoare: oare are ceva daca combin marul cu para (si cu niste corcodele )?

In alta ordine de idei, ne-a ramas carutul mic... Nu-i mai intra umerii in spatar decat cam fix si peste 2-3 luni sigur-sigur nu mai intra deloc... ma gandeam sa ii iau un Bertoni din acela sport. Are cineva, e OK? Nu e prea devreme sa trecem la carut care nu se mai lasa pe spate ca sa doarma?

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 2 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

O prietena a luat doucer sport si e f multumita daca adoarme se lasa si pe spate are vreo 6 pozitii se strange umbrela si e vreo 190 lwi nu e scump fara de ala de la bertoni care mie nu mi se pare asa fain.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Cris_m, simplicity pe unde umblati?

Ieri am dus-o la impartasit, in brate. Am ajuns pe la sfarsit cand se miruia lumea, ne-am asezat la coada si cand am ajuns in fata m-a intrebat preotul daca am impartasit-o, i-am zis ca nu si ne-a zis sa asteptam. Eu mama nebuna am uitat complet ca trebuie lumanare, noroc ca m-a vazut o doamna ca astepam ca tuta langa altar si ne-a dat o lumanare. Parintele vine cu impartasania, Mara vede lingura si face ce stie ea mai bine...strange buzele, pune limba, orice numai sa nu cumva sa o "diversifice" parintele ca mi-era si rusine. Imi zice: "Nu-i mai dati medicamentele cu lingura ca uitati cum face", eu "Nu-i dau parinte medicamente, ii dau mancare." Intr-un final reuseste sa o faca sa inghita si ii spune: "Tare m-am mai chinuit cu tine".
Sper ca data viitoare sa nu ne mai facem de ras.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

tare faza cu parintele

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput