Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (119)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

stiti cumva cand vin banii ptr indemnizatie ptr iulie?

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristi (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

buna dimineata!



da, e cam putina flutureala pe aici, dar eu sper ca e din cauza ca ieri a fost sarbatoare, cu zile de nastere cu zile de nume............asa mai departe, si eu sper sa revina lumea in forta, ca e luni, si sa iasa fetele de dupa cortina daca s-au bagat.....................ca nu mai avem cu cine fluturi.......................


of offfff



da, asa cum ma gandeam Ivan a dat desteptarea la 8.30............. si normal ca acum ii e somn............



cris d si plateea soryyyyyy de noapte a la jiji, sau mai rau de atat................sper sa va revina copilasii si sa nu va chinuiti si voi si ei,...........stiu si eu cum e........dar musai rezistat plateea, cum adik iti dai demisia, dau eu la tine o



tre sa fii tare pentru pastaie.da????
in mom de liniste, pe care le are, baga si tu nasu in operna si dormi, ca oboseala face mai mult rau decat maraiala lui in sine
stiu ce e stresant ca tot caraie si maraie, dar gandeste-te cum e cu durerea de gingii, nu stiu daca ti-au iesit maselele mintii............dar e oribil, atunci ei saracii cum sa se si comporte la asa durere???????????
nu i-ai dat panadol?sau nurofen???????


pup pufuletii maraiti....isi revin ei...............in curand.........


o saptamana de vis va doresc!!!!!!!!!!
asa sa imi doriti si voi mie............poate poate ajungem in formatie, tare mult sper, dar cred ca va fi degeaba.....

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...


frumos spus,si eu ma consolez mereu ca asa cum ma dor pe mine dintii si pe ea o dor,poate si mai rau....si eu am momente cand simt ca e mai mult decat pot duce in momentul respectiv,dar trec peste ca doar stiam (banuiam de fapt )ce ma asteapta,pt prima data in 6 luni,de cand am nascut,ieri am iesit pe balcon sa beau o cafea singura,iar pe Ariana am lasat-o cu tatal ei,eram f obosita,stresata.....10 minute de relaxare

Bea si noi iti dorim o saptamana de vis....sa vina sotul tau acasa si sa fiti impreuna fericiti....



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Buna ziua si de la noi

Noi am avut o dimineata tare urataa ... s-a trezit de la 6 jumate ... si apoi din jumate in jumate de ora urlete ... ce fericita eram ca e racoare si ca pot dormi si eu linistita ... dar de unde ... a fost racoare si azi-noapte .. s-a odihnit calumea noapte si dimineata numai avea somn ... acum bineinteles ca doarme . Ma apuc si eu acum sa fac de mancare ca dupa aia numai am cand decat la noapte dupa ce adoarme el

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
Povestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

stiti cumva cand vin banii ptr indemnizatie ptr iulie?

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristi (ian 2010)


Mie luna trecuta mi-au venit pe 15 sper ca si luna asta la fel

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
Povestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Salutari si de la noi.
Ce mai fac fetele?
Noi am ajuns la casa noastra.
Ufff ce bine.
Cred ca vom pleca iar sapt asta.
La mareeeee.
Cred ca o sa alegem un hotel de 2 stele din neptun.
Ziceti-mi voi cum v-ati descurcat cu bebelusii la mare?
Cat i-ati tinut(sau i-ati tinut) la soare?
I-ati dat cu creme de protectie?
Eu am cumparat deja nivea baby cu fp 50+.
Ati bagat bebelusii in mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

bea la tg ocna la salina, pe langa slanic molodva. dupa masa o sa plecam prin statiune, ne plimbam prin jur, vedem noi ce vom face si cum va fi. sper sa fie un concediu placut.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

stiti cumva cand vin banii ptr indemnizatie ptr iulie?

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristi (ian 2010)


Eu am observat ca pe card imi intra in jur de 14 in fiecare luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Ai dreptate cuscra, asa ca here I am....prestez.
Ce face ginerelul meu? Se uita la filme deja?

Cris.d inutil sa mai zic cat de frumoase sunt pozele, ce familie frumoasa ai si cat va invidiez pt curajul de a calatorii prin Europa cu copiii dupa voi. Poate cand se face Mara mai mare sa incepem si noi sa plecam in vacante by car.

Danyelana wb!

Alexutza (incep si eu ca si Bea) pe unde umblati? Ne e dor de voi si de mesajele voastre. In fiecare seara cand ne plimbam pe la pitzi ii povestesc Marei cum o sa ne intalnim la bancute cu Yannis cand se intoarce acasa.

Ratusca BRAVOOO!!
Daca ai descoperit vreo metoda secreta, imparte-o si cu noi astea mai negazele. Despre carucior.....eu n-am mai auzit de carucior care sa ramana mic , iar cel sport de la bertoni eu stiu ca se lasa si pe spate. Din ce am inteles doar cele tip umbrela, f usoare nu se pot lasa pe spate.

Plateea si noi cu nopti zbuciumate, aseara mi-a luat 1.5 ore sa o adorm, am reusit si eu pe la 1 noaptea cand deja imi picau ochii in gura. Noaptea precedenta s-a trezit sa pape asa.....1,2,3, la 5 vorbea cu ta-su, la 6 avea gaze. Abia astept sa trecem de perioada asta si mai ales abia astept sa-mi doarma si mie toata noaptea!!!
Voi cand mergeti la mare? Lorex si voi?
Noi cred ca o sa fim in zona in jur de 15 august.

Ana_g concediu placut! Nu te mai stresa, o sa iasa totul super.
Reteta de biscuiti facuti in casa ne daduse mandruta. Din pacate nu mai stiu unde am salvat-o, poate te ajuta fetele.

Intrebare de gospodina incepatoare: se pot coace vinete pt salata in cuptor? Si mi-am adus aminte:
Felicitari Xela!!! Am la preparatele tale! Sa ne lasi retete pls si LMA Andreei!!

Revin....

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg
Eu am copt vinete la cuptor,le-am uns in prealabil cu putin ulei si le-am pus in cuptor la foc mediu(depinde si de cuptor)...avantaj...mai putina mizerie,dezavantaj...dureaza mai mult pana se coc



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Mesajul asta e pentru cunoscatori...

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!


bravoooo

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Cris_m, simplicity pe unde umblati?

Ieri am dus-o la impartasit, in brate. Am ajuns pe la sfarsit cand se miruia lumea, ne-am asezat la coada si cand am ajuns in fata m-a intrebat preotul daca am impartasit-o, i-am zis ca nu si ne-a zis sa asteptam. Eu mama nebuna am uitat complet ca trebuie lumanare, noroc ca m-a vazut o doamna ca astepam ca tuta langa altar si ne-a dat o lumanare. Parintele vine cu impartasania, Mara vede lingura si face ce stie ea mai bine...strange buzele, pune limba, orice numai sa nu cumva sa o "diversifice" parintele ca mi-era si rusine. Imi zice: "Nu-i mai dati medicamentele cu lingura ca uitati cum face", eu "Nu-i dau parinte medicamente, ii dau mancare." Intr-un final reuseste sa o faca sa inghita si ii spune: "Tare m-am mai chinuit cu tine".
Sper ca data viitoare sa nu ne mai facem de ras.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg


1 Delfi nu te poate "face de ras", ever! indiferent ce va face. e a ta.
2 parintele nu are spirit de ...bebe, gluma, improvizatie?
3 bebeii nu au voie alcool, deci stie ea mai bine
4 fara suparare, da? eu tzin cu Mara

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput