Sunt Bunica!

Sunt Bunica! | Autor: linasobolina

Link direct la acest mesaj

Sunt Bunica de Alexandru, 3700 gr., nascut prin cezariana azi!

Nu prea stiam unde sa postez bucuria de a da vestea de aceea m-am gandit sa pun subiectul acolo unde am inceput, la adoptii, insa de data asta nu la desfiere

Maine ma duc la ea la Tulcea, sa o vad si sa ii duc ce ii trebuie, insa dimineata cand am auzit-o
" mami, mi-e frica, mami, cand vii????
mi-a fost asa mila de ea, iar dupa operatie avea niste dureri mari si plangea ca era singura, nu au lasat pe niumeni sa intre in reanimare, si era jelitata toata , va dati seama ca mi-au trecut toate necajelile

Insa o sa incerc sa fiu precauta si sa ii respect viata pe care a ales-o, nu ma bag, nu sunt pisaloaga, desi....
va pup, si sperati alaturi de bebeii vostri, ca vedeti, tot la adoptiva e nadejdea, ca naturala isi vede de ale ei, asta e

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marutzu spune:

sa va traiascafericire multa sa va aduca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico_ro spune:

Felicitari, buni, sa aveti bucurii si multumire de la nepotel, iar fetei poate sentimentul meternitatii ii va lumina inima care va "vedea' in sfarsit cine e adevarata ei mama... si sper sa te lase sa participi activ in noul capitol al vietii ei.
Sper ca esti bine dpdv al sanatatii, la un moment dat ne ingrijorasei, sper ca a trecut greul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Sa va traiasca si sa fie sanatos !
Sa va dea Dumnezeu ani lungi si buni sa va puteti bucura de nepotel !

Gabriela
19+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

buni sa ai parte de sanatate si fericire

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Lina, ma bucur ca esti bunica si ca sunteti bine. Acestea sunt nite momente frumoase si imi pare bine ca Ioana te-a lasat sa le simti asa cum ti se cuvin. Felicitari, sa fie norocos si sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Lina, sa-ti traisca nepotelul!

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Felicitari, bunicoooo! Si as zice si 'felicitari mamico'!
Refacere rapida fetei tale iar lui Alexandru, multa sanatate, mult noroc in viata si multa iubire mai ales
Si voua o regasire cat mai adevarata!



- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Felicitari ! Sa -ti traiasca nepotelul.
Abia astept sa ne scrii despre revedere

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3" target="_blank">Avem foto in concurs si acum ne laudam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Felicitari si sper sa aveti parte doar de soare si lumina de acum incolo.



Sib http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/ ***** www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA



Nasterea ariciului Vladimir ***** ***** Anna, o nastere cu viteza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Gata, am fost si m-am si intors
multumesc de urari tuturor

Si acum impresii:
* vai steaua lui de spital, o mizerie...
* a avut noroc ca erau vaccinurile de hepatita si tbc,si a putut sa le faca, ca azi nu mai erau asa ca..
* ea e pe un nume, tatal copilului pe altul
* amandoi fara serviciu legal
* adresa ei e de Bucuresti, asa ca alocatia...poate ii va face mutatie acolo
* nu stiu daca mai are dreptul la vre-un ajutor, poate stiti voi si ma ajutati sa o invat

Va sta o perioada in Tulcea, in oras, unde este singura, nu are pe nimeni sa o ajute, la mancare, calcat, sau la baita
Ea e taiata, insa sistemul ei muscular e deficitar si refacerea este greoaie, e cam neputincioasa

Copilul e semi ok, pentru ca desi e mare, e nascut inainte de termen si sta la incubator
E un mic lipovean blond si carn, e dragut
si Ioana a simtit ca e mama doar azi cand l-a pus putin la san, atunci s-a luminat la fata

Acum sa va zic, asa, obiectiv cam cum e cu Ioana
ea este intr-un regres intelectual avansat adica e cu "las'ca", "o sa", "am uitat", si nici nu vrea pisalogeala, de ex a uitat la Sfantu Gheorghe, actul ei de nastere si nu puteau inregistra copilul, in conditiile in care toata lumea ii spuse-se de dosar, bagaj..

Pentru ea este bine ca sta in delta, ca acolo nu cauzeaza nimanui starea ei si nu pune pe nimeni in pericol, ca merge si asa, (sper ca nu o sa uite sa alimenteze copilul)

Barbatul ei o iubeste asa cum e, s-a prins ca e uituca, dar nu e nimic, se potrivesc amandoi, sacul cu petecul, el nu ar fi putut trai cu o alta fata, una normala care sa vrea stabilitate financiara si perspective pentru ea si pentru copil, ca e cam "haiduc" cand are bani e vultur, cand nu are e mielut, insa e liber, nu are sef sau program sau responsabilitati
acum s-au mai schimbat lucrurile, ca e tatic..

Asa ca va fi un nou pescar in famile care va trai viata grea si simpla de acolo

Insa eu cand am vazut ce calcaie crapate are si mainile batatorite si inegrite, mi s-a rupt sufletul, pentru ca vroiam o viata frumoasa si mai usoara pentru ea

Insa copii aleg singuri drumul in viata si chiar daca gresesc, asta e, ii mai sfatuim sau ajutam, insa eu in viata lor nu pot si nu vreau sa ma bag

Iar naturala nu are nici o treaba, sa vina sa o ajute putin, sa fie langa ea, k nu are timp, ca se strica rosiile..
Fiecare cu viata lui

pe undeva este mai bine pentru mine, egoist vorbind, ca e mai departe, pentru ca imi face rau sa o vad asa..
pup

Mergi la inceput