Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.105

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Buna dimineata!
In primul rand BbTeo, Andreea Maria, Ilinca, Sagetutza, si tutuoror celor care va sunt aproape si isi serbeaza azi onomastica!

Alexutza, Ruxita, Sa fiti fericite si iubite mereu cel putin ca acum, iar copiii (pe care-i aveti si care vor urma) sa va implineasca viata!

Onitza, imi pare rau ca Daniel nu se simte bine, dar fii optimista, laptele de mama nu il fereste chiar de orice.

Lorex, felicitari pentru master! Eu nu cred ca mai am puterea sa mai incerc acum. Mi-am depus dosarul acum 2 ani si nu am intrat unde mi-am dorit (nu mi-am luat actele inapoi nici acum). S-a intrat in ordinea mediilor de licenta si m-am ofticat ca eu am facut facultatea la zi in paralel cu serviciul si au venit altii care au terminat intr-un anume fel, pe NV si am fost dezamagita. Te admir mult!

Cris d, sa aveti o vara asa cum va doriti, ma bucur ca ai gasit ce cautai.

Haircut, drum bun si distrati-va cat puteti!

Cristina mea e bine. I-am pus ieri dimineata punguta pt. pipi, maine vin rezultatele la analize. Sa va zic cum e: o punguta cu un orificiu cu banda adeziva pe margine care se lipeste pe pasarica, partea de jos se fixeaza langa anus. Dr mi-a zis sa i-o pun seara, dar n-a mers, ca nu sta bine lipita. Cristi cand deschide ochii dimineata face si kk, prin urmare am trezit-o cu o ora mai devreme, am scos punguta care se dezlipise si i-am pus alta pe care am tinut-o eu pana a facut pipi. Eram o caraghioasa: ea se rostogolea, eu o tineam sa nu-i fuga punguta...
Daca aveti vreodata nevoie, luati-va si rezerva ca nu e usor. Aia se dezlipeste, copilul se tot fatzaie... e mai usor (cred) la baieti.
In rest, e ok. Mananca bine, cam orice, ieri i-am pus si putina sfecla rosie in piureul de legume, i-a placut tare mult. Azi incerc o pruna (superbio, am adus de la tara cateva). Stiti ca mi-am pus rosii in balcon in jardiniera... au inflorit!

Va pup pe toate!



Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

mandruto ma bucur sa ne spui ca bine cristina
sa va fie de bine sfecla[io-s zuza rau,mie nu-mi place,nu cred ca o sa le dau baietilor;tre` sa ma diversific pe mine prima data cu ea]
greu de tot cu pungutza aia! bine ca te-ai descurcat,sa speram ca nu va mai fi nevoie de analize!

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

mandruto ma bucur sa ne spui ca bine cristina
sa va fie de bine sfecla[io-s zuza rau,mie nu-mi place,nu cred ca o sa le dau baietilor;tre` sa ma diversific pe mine prima data cu ea]
greu de tot cu pungutza aia! bine ca te-ai descurcat,sa speram ca nu va mai fi nevoie de analize!

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex


Mie-mi place salata de sfecla rosie cu hrean (asa se face la mama la tara). In combinatie cu alte legume e ok, e chiar dulceaga.
In schimb copilului meu nu-i place dovlecelul atat de laudat. Nici macar zeama in care-l fierb. Sincer... nici mie! Incerc si eu, unele merg, altele nu... gusturile nu se discuta. Daca i-o placea sa manance ca tac-su e de rau. Face niste combinatii de-a dreptul ciudate.

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Teodor
Andreea Maria

mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

De cateva zile face temperatura 37,5-37,6 in mijlocul zilei si nu putem face vaccinul. Dr. a zis ca mai bine sa fim precauti si sa facem analize, ca infectiile urinare sunt frecvente la bebei. Eu ma gandesc si la altceva: poate iese vreun dintisor, poate de la ganglionii care nu s-au retras inca, poate de la caldura (dimineata si seara are temperatura ok, cam 37). Nu are rosu in gat, nu o doare vreo ureche, nu plange, e vioaie, se joaca, mananca bine, habar n-am...

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

buna dimineata la amiaza de la noi.........


la noi nu a mai fost net aseara sau de dupa masa de cand a fost furtuna si nu am mai putu intra, fapt pentru care Ivan adormmit la 22 si eu cu el...so am dormit bine si mult............


aseara a facut iar 38.3 si preventiv i-am dat totusi panadol.,, ca daca il dor si gingiile...ca m-am uitat la lumina si is rosii acolo sus, fata de restul gingiei partii superioare, deci nu stiu daca ies ori numa ne chinuiesi dintii de sus.................



despre sot nimic nou, nu azi, maine ii face iar toate analizele, si a mers mami cu soacra sa ii duc la doamna dr pachetel de acasa............si le-a aratat ce e pe acolo, filme, analize nush ce.....cica are infectie in corp, dar nu are TBC....si ca trebuie tratat si ca maine poate sa spuna mai mult despre cum a evoluat o saptamana si ca inca ea nu aude bine ca plamanii sa respire k lumea...so cred ca mai ducem o sapt fara tati..............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neata, fac capitol nou.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

De cateva zile face temperatura 37,5-37,6 in mijlocul zilei si nu putem face vaccinul. Dr. a zis ca mai bine sa fim precauti si sa facem analize, ca infectiile urinare sunt frecvente la bebei. Eu ma gandesc si la altceva: poate iese vreun dintisor, poate de la ganglionii care nu s-au retras inca, poate de la caldura (dimineata si seara are temperatura ok, cam 37). Nu are rosu in gat, nu o doare vreo ureche, nu plange, e vioaie, se joaca, mananca bine, habar n-am...

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

cu siguranta e de la caldura

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

De cateva zile face temperatura 37,5-37,6 in mijlocul zilei si nu putem face vaccinul. Dr. a zis ca mai bine sa fim precauti si sa facem analize, ca infectiile urinare sunt frecvente la bebei. Eu ma gandesc si la altceva: poate iese vreun dintisor, poate de la ganglionii care nu s-au retras inca, poate de la caldura (dimineata si seara are temperatura ok, cam 37). Nu are rosu in gat, nu o doare vreo ureche, nu plange, e vioaie, se joaca, mananca bine, habar n-am...

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)



mandruta poate face febra de la infectie urinara???????????????????????????????
jeeeeeeezzzzzzzzzzzz
si de unde ai procurat tu pungutele respective????????????
aoleu, si cu ce se trateaza infectia urinara la bebei??????????

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Va invit la capitol nou

Mergi la inceput