Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (89)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

fetili...sarumana de felicitari...nu-mi place sa ma laud...dar sunt asa, multumita de mine...pt ca am fc la 34..nu pt diploma....ci de placere...pt sufletul meu si pt ca ai mei nu m-au incurajat cand a trebuit. si spre deosebire de 3/4 din colegii mei mi-am sacrificat multe we ( frecvantza redusa) sa ma duc la cursuri chiar si k burta la gura..dar ete ca a trecut...

je am fost la piatza cu jiji...si sunt terminata de spate...el a papat...caise...acu doarme un pic ..io am mancat ceva...eram lesinata de foame dar....am aj la 65 kg...e de bineee...

acu ma uit in jur...stiu ca tre sa fac o gramada de chestii( rutina zilnik) dar n-0am niciun chef....sunt obo.

voi toate aveti descarcat picasa pt a baga poze pe site?

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...se duc 1 cate 1....Doamne tine-le naravul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Citat:

TOATE suntem mamici, fie ca alaptam, fie ca nu!




Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) poveste: nasterea piticului


AMR 10 pan'la nunta


Da, e adevarat.
Mi-a trecut ca am intrat in priza. Tu cat ii dai sa manance? Adica ii dai pana se satura sau ii faci o anumita cantitate si apoi lapte?

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y


am ajuns in bucuresti...in sfarsit...

vai ce dor mi-e de casuta mea

31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze noi



stiu ca ardelenii au o parere f. proasta (pana la respingere organica) despre Bucuresti (sotul meu e masochist la capitolul asta)... sa ne zici cum e sau cum a fost Bucurestiul pentru tine.

AMR 10 k(z)ile, si se duc cate unul pe zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Fac capitol nou.

Vreti sa votati o delfinitza in concurs?


_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Capitolul 90 aici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

fetili...sarumana de felicitari...nu-mi place sa ma laud...dar sunt asa, multumita de mine...pt ca am fc la 34..nu pt diploma....ci de placere...pt sufletul meu si pt ca ai mei nu m-au incurajat cand a trebuit. si spre deosebire de 3/4 din colegii mei mi-am sacrificat multe we ( frecvantza redusa) sa ma duc la cursuri chiar si k burta la gura..dar ete ca a trecut...

je am fost la piatza cu jiji...si sunt terminata de spate...el a papat...caise...acu doarme un pic ..io am mancat ceva...eram lesinata de foame dar....am aj la 65 kg...e de bineee...

acu ma uit in jur...stiu ca tre sa fac o gramada de chestii( rutina zilnik) dar n-0am niciun chef....sunt obo.

voi toate aveti descarcat picasa pt a baga poze pe site?

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...se duc 1 cate 1....Doamne tine-le naravul...


picasa e un site obisnuit care merje cu upload si nu tre descarcat nimic... intri pe o pagina google si in dreapta extrema de sus conectati-va - tastezi userul si parola pe care o stii de la contul comun de yahoo si intri si te'ci la fotografii eu sunt tot timpul logata si din pagina de google ma duc sus la meniul din stanga ultima optiune "mai multe" si de acolo la "fotografii" si intri direct in pagina pufilor (daca esti logata).
Asteptam cu interes pozele tale, dar de ce ti-am explicat toate astea, nu aveai tu deja albumul pregatit, sau ti l-a pregatit altcineva (a batut shaua) tu doar sa vii sa pui pozele... anyway, daca le stiai pe toate astea, sorry ca am sarit cu explicatia... dar eu cand nu stiam am balbait pana m-am prins de toate shmekeriile.

AMR 10 k(z)ile, si se duc cate unul pe zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Citat:

Si dupa aia asa dor mi s-a facut de al meu pisoi...de am vrut sa il iau in pat cu noi. Si nu a durat mult si a cerut . Parca nu ma mai satur de ei





Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) poveste: nasterea piticului


AMR 10 pan'la nunta


Sunt geloasa pe toate cele care alaptati. Cred ca e o chestie foarte intima, ceva ce poti sa imparti doar cu copilul tau, simti ca nimeni altcineva nu poate sa faca asta in locul tau si te simti bine stiind ca bebe e dependent de tine. Cu biberonul poate oricine sa-i dea.
Na ca mi-au dat lacrimile...
Una peste alta, avem niste copii frumosi, fiecare are ceva special. Si e nemaipomenit sa fii mamica. Da' ce m-o fi apucat azi ca de obicei nu sunt asa sentimentala? Eu sunt capricorn, om cu picioarele pe pamant, rational si calculat. Cred...

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


Mandruta,daca imi permiti sa iti spun,cred ca asa cum ii dai tu cu biberonul nimeni nu o face,ca alaptezi sau ca ii dai cu biberonul tu tot mama copilului esti si el simte,simte cand ii da papa mama,parerea mea..............si daca ii dai in brate sa manance sau in pat(ca si cum ai alapta) copilul iti va zambi,sau ca ii dai in carut el tot iti zambeste,doar esti mamica lui

Simona ,mami cu 2 iminimioare(sotior si printesica)

a treb sa editez ca vad ca fac niste greseli gramaticale,de parca nu as fi fost la scoala



Asa e! Sunt perfect de acord cu tine!



Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) poveste: nasterea piticului


AMR 10 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Am vazut pozele cu Kiti. Ce frumos ca sta singur in fundulet!
A mea nu sta, dar nici culcata nu-i mai place...
Imi place cum sta in lighenas. Zambaret si pe mami la fel de zambareata!

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


A fost oprita apa calda toata ziua si asa am testat ptr prima data spalatul la lighenas. Ca nu imi plac in mod deosebit servetelele umede. Si uite asa, cand a venit ta-su, am zis, sa il spalam si iar apa oprita . Spre satisfactia lui Kiti

Si da, aseara m-am uitat la pozele pufuletilor nostri, si parca mi-a sarit in ochi pisicuta ta.

Oricum, sunt mandra de pufuletii nostri. Frumosi, frumosi foc!

Si dupa aia asa dor mi s-a facut de al meu pisoi...de am vrut sa il iau in pat cu noi. Si nu a durat mult si a cerut . Parca nu ma mai satur de ei





Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) poveste: nasterea piticului


AMR 10 pan'la nunta

ieri ti-am citit povestea nasterii si m-a impresionat (dar era prea tarziu sa mai scriu si comentarii) si ti-am vizitat galeria cu puiul tau care ti-a schimbat viata, foarte frumos... recunosc ca atunci cand citesti povestea nasterii, vezi cu alti ochi copilul in cauza, foarte dulce! si l-am admirat si cum incearca el sa se ridice in maini, si cum sta in funduletz si cum face baita la lighenash, bravo de progrese si mamica pentru curaj.

...si mi-am amintit de fii-mea cum facea baitza la lighenash la tzara - atunci cand vroiam s-o scot apuca cu ambele maini de marginile ligheanului si tragea de el in timp ce eu trageam de lighean, astfel se inalta ligheanul de la podea cu vreo 5 cm - fortzoasa fii-mea!

AMR 10 k(z)ile, si se duc cate unul pe zi!


Multumesc! Venind din partea unei luptatoare, na simt flatata!

Si sunt bucuroasa ca sunt mamica . Si acum imi iubesc si mai mult mama, pentru ca am inteles si mai bine iubirea de mama, neconditionata...sacrificiile...bunatatea!



Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) poveste: nasterea piticului


AMR 10 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Citat:

TOATE suntem mamici, fie ca alaptam, fie ca nu!




Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) poveste: nasterea piticului


AMR 10 pan'la nunta


Da, e adevarat.
Mi-a trecut ca am intrat in priza. Tu cat ii dai sa manance? Adica ii dai pana se satura sau ii faci o anumita cantitate si apoi lapte?

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


Ii dau pana se satura. Si apoi putin piept, dar e ptr alint. Si nu vrea mereu. Cand cere. Nu stau sa contorizez cat papa . Destul l-am stresat cu cantaritul si proba suptului, de zici ca eram nebuna, la inceput. Dar am vazut ca ii dau, sta un pic si apoi mai papa putin. Dupa ce scoate aerul, cred.



Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) poveste: nasterea piticului


AMR 10 pan'la nunta

Mergi la inceput