Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (56)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

CATA, IULENKA, faceti cafea buna, kiar daca e amara zilele astea.. de la tensiunea cauzata de...romanik

buna dimineatza

ALEXUTZZA, nimeni nu are curaj sa dinamiteze butoiul acum, k e natzional si e plin cu kkt, made in romania100%, si incepe sa puta rau

ma gandeam ca AYANNA va veni cu un mesaj linistitor dupa asa o zi si kiar a fost, cu partea aia cu copilul care nu stie de bani, taxe, etc ci doar de dragoste si caldura. eu asa o sa fac, o sa ma gandesc ca banii nu-s asa de importanti, dar nesimtirea si nedreptatea si mizeria sunt. asta o sa le spun fetelor cand or intreba de ce am plecat din romania. ddaca mai aveam un sfert de kur in luntrea numita romanik, acu mi-a mai ramas ...doar timpul pana vom pleca si ...procedura

Cris, mami de Ema (13/01/2010), si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

CRIS, unde va ganditi sa plecati? Vreau si eeeeuuuu!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

neata .... astept cap nou ca sa recuperez...simt ceva tensiune pe aici

my princess a 'slepuit' toata noaptea...de am simtit k imi pocnesc sanii dimi...si de la scutecele bblove i-a trecut iritatia
ieri a stat NUMAI in brate...nu am idee de ce
eu nu pot veni joi...dar orikm ploua...s-au autoinvitat neste persoane la noi

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Neata fetele !
Eu am o veste buna printre atatia nerviLa Cluj la maternitatea unde am nascut a inceput vaccinarea BCG cu ceva vaccinuri primite din Ungaria,donatie Ne-au programat pe 18 mai

cea mai fericita mamica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili....sar'mana de cofe cata..iulenk

am tot citit ieri...si am vz k se incisese spiritele...

io daca intram sa va spun starea mea de spirit ziceatzi ca-s zuza sau k nu mai pot de bine.
din fericire sau nefericire n-am av trecut pe carte de munk mult asa ca...indiferent ce se hotaraste...cam tot aia e...
ca la mai toti si la noi fima a mers pe pierdere...s-au fc si greseli si acu chiar daca e mai bine trebuie acoperite goluri foarte mari plus ca avem rate de vreo 60 mil pe luna...di vis...DAR


io inca sunt in transa...inca nu m-am dezmeticit...nu traiesc cu picioarele pamant. momentan tot universul meu e JIJI.dragostea e asa de mare k nu-mi permit sa spulber norisorul roz pe care plutesc.am invatat ca fie ca-mi incing nervii , fie k nu...ce are de intamplat tot se intampla.impoprtant e sa fiu eu sanatoasa, sa-l cresc, sa fiu langa el. asta e...vom avea mai putin...vom cheltui mai putin...ne invatam cu toate. din nefericire goana asta dupa bani, dupa un trai mai bun....a distrus familii...mai tineti minte textul cu bancnota de 50 dolari postata de cineva? nu vreau sa ajung sa sparga jiji pusculitza....si asa tasu e terminat k stresul etc...nu vreau sa ma piarda si pe mine....

acu imi ZZAMBESTE...am uitat k n-am dormit...k n-am fc dush..k n-am mancat....el e fericit si nici macar nu-i pasa k n-are salopeta de brand...e de la patriotu'

sa aveti o zi frumoasa si sa oferiti dragoste vcopiilor vostri asa cum o vor ei...nu cum vreti voi..

ayanna



Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Noi am fost la DM, gasit scutece nr. 3, facut piata, si sa vedeti scandal. Eu cu 3 sacose intr-o mana si caruciorul in cealalta (ca n-am avut rabdare sa-l astept pe tati sa mergem impreuna ). Urla de parca cine stie ce i-as fi facut. Nu aveam cum sa las sacosele, nici unde sa ma asez cu ea, deci m-am refugiat la mama, care sta pe-aproape, i-am dat biberonul, si dupa ce l-a golit a fost ok. A venit si tati dupa noi, am servit o crema de zahar ars (o face fratele meu dementiala) si am plecat in parc (azi in Morarilor).
Stau si ma gandesc uneori ca poate trec pe langa vreuna din voi cand ies in parc si habar nu am.
Cat despre indemnizatie, inca mai sper...



Stii de ce a plans fetita? Ca m-am suparat eu ca ai pomenit de crema de zahar ars (si o cheama ca pe mine).

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

neata si de la noi! nu face nimeni cap nou? ca eu nu ma pricep.
multam de cafea!
intradevar e strigator la cer ces e intampla cu indemnizatia, de fapt cu tot ce vor ei sa faca. 15% din o alocatie de 40?????????? pai ce cred ca cu 40 lei poti creste un copil intro luna? vorbesc de cel mare? mizerie de alocatie si vor sa o reduca si pe aceea. ah, dar kand contribuim la stat e bine. cum au zis si late fete specheless!!!!!!!!!!1

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Buna dimineata si de la noi! Daca ne trezim tarziu gasim cafeaua gata facuta. Am hotarat ca de cate ori sunt suparata sa ma uit la fi-mea ca imi trece. N-o fi chiar atat de negru. E absurd, totusi: inainte de a avea copil luam mai multi bani decat acum. Si de cate are nevoie...
Cert e ca daca se aplica treaba asta chiar nu stiu ce o sa facem. Si-asa ne descurcam destul de greu.
Eu pe 1 iunie nu pot veni in Moghioros (desi mi-e dor de parcul ala ca acolo ne refugiam in liceu in pauzele pe care le luam singure ). In primul rand e departe si depindem de tati cu masina, iar el lucreaza, in al doilea rand (si cel mai important!) sunt invitata la o minipetrecere organizata de grupa mea de copii si colega mea (sunt educatoare). Si mi-e tare dor de ei. Dar avem timp de-acum inainte! Sper sa nu aman la nesfarsit si sa va intalnesc intr-o zi.
Acum, nu prea am timp ca intru in bucatarie. Azi sunt bucatareasa sefa. De fapt, eu comand, eu execut.
Sper doar sa ma lase Cristina. Mai trec eu pe-aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neata si ma bag sa fac capitol nou.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Va invit la capitol nou aici

Sa fie plin NUMAI cu vesti bune!

Mergi la inceput