sa ne numaram binecuvantarile (4)

sa ne numaram binecuvantarile (4) | Autor: conchita

Link direct la acest mesaj


Cap. 1, Cap.2, Cap.3.



sunt in urma cu lectura, imi cer scuze ca nu raspund acum.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Neatza fetele dragi!

A fost ok la autoritatea tutelara, nu s-a dat in stamba. Era sa scoata o prostie dar i-am ars un toc peste pantofii noi si de atunci a raspuns cu da si nu.
Nu a cerut drept de vizitare, a declarat ca nu are venituri si s-a uitat aia la el ca la urs, ca doar era elegant, parfumat, gelat ... S-a f... singur, ca s-o zic pe aia dreapta.
A zis ca e normal sa ramana fetele la mine, ca e multumit de cum ma ocup de el. Fleask.

Deci Adina, ai inteles ca nu aberez de sindorm de nf ericire :)

Adina, imi pare rau ca legile sunt asa nedrepte, dar ai sa vezi ca or sa rada aia si cu partea dorsala de cererea lui. Cum sa-i aporbe asa ceva cand el e ilegal acolo?

Mihuta, chiar nicio sansa? Sunt asa grave si ireconciliabile toate?

Alice draga mea, felicitari pentru evolutia ta. Te admir si pentru asta, nu numai pentru cum ai reusit sa iti faci viata frumoasa in ciuda povestii tale de casatorie si iubire care pe mine m-a daramat cand am citit-o. Esti strong si minunata!

Da, si la mine targetul de tip este ca u accept nimic sub ce am eu de oferit. Nu am stiut niciodata sa-mi aleg iubitii, am ales cei mai complicati sau nepotriviti parteneri din lipsa de incredere in mine. Sper sa si invatat in timp care este genul de partener de care am nevoie. Mai ales ca nu sunt genul aventurier, asa ca exclud complicatiile inutile si vizitele prin camere straine cu persoane care nu-s de mine.

Atat de tare m-am suparat pe mr. asta care imi placuse pt ca oricat orgoliu ai, stia ca azi am o zi grea, un sms sau o vorba buna aratau ca e mai importanta persoana mea decat frustrarile lui. Mi-a cazut tare greu, asa ca am decis s-o las balta mai ales daca nu da el niciun semn. Dar la cum parea, nu mn-as fi asteptat la atata indiferenta.

La mine incepe iar caruselul lunar cu achitat facturi, chiria la birou.... si bani ioc. Incerc sa nu disper, totusi, ca nu rezolv nimic. Ieri am aflat o veste buna, am reusit sa inscriu din 1 sept fetele la o gradi de stat la 5 min de biroul meu, e mare realizare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Conchita multumim de noul capitol!

Morgano felicitari! Ce rau imi pare ca nu port tocuri, ca tare bine mi-ar fi prins sa-l mai calc pe ex in picioare

Cat despre fat frumos, lasa-l deoparte, ca mai exista specii de gen masculin pe lumea asta, care sa se incadreze in parametrii tai

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

vreau si binecuvantari...va citesc mereu,dar eu chiar nu am ce scrie in comparatie cu voi...
Singura binecuvantare imi ramane printesa mea...nu-mi vine sa cred ca dupa 7 luni de la despartire tot mie greu,tot nu stiu incotro s-o apuc...ai mei par sa nu tina deloc cont si de dorintele mele...tocmai mi-au spulberat ultima sansa de emigrare si singura parca nu am curajul sa ma aventurez in asa ceva...
Copila e inscrisa din toamna la gradi din orasul meu natal,in bucuresti nu cred ca as reusi sa o inscriu la vre-o gradinita anul asta,in orasul ala nu sunt pregatita sa ma intorc si nu stiu daca v-oi fi vreo data...aici nu mi-e prea bine...Iartati-mi smiorcaiala...da trebuia sa ma descarc...nu mai pot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Gabi a venit aici in octombrie anul trecut, nu stiu ce o fi fost in capul lui, ca are clar interdictie pe perioada nelimitata de a intra in Germania. M-a tot amenintat ca vine el aici, ca sa fiu eu obligata sa-i duc copiii odata la 2 saptamani sa-i vada la clinica de psihiatrie, nu l-am crezut, si rau am facut.
A atrizat la Frankfurt, si cind l-au legitimat la passcontrol, l-au si saltat si l-au trimis la clinica de psihiatrie unde mai fusese internat. De acolo m-a sunat la cabinet, era sa cad pe spate. Mereu am crezut, ca sunt destul de tare sa-l infrunt, dar numai cind am auzit ca m-a sunat (asistentele mele i-au inchis telefonul cind s-a prezentat) mi s-au muiat picioarele. Acum voi fi nevoita sa dau ochii cu el in instanta. Naiba stie, cred ca o viata o sa ma urmareasca asta. Din pacate cind vor fi copiii mari ii va agasa pe ei cel mai probabil, nu stiu daca ei vor fi destul de tari atunci sa ii reziste.
Am sa ma lupt si cu dracu si nu voi merge cu copiii la el, in cel mai rau caz sunt hotarita sa platesc chiar si amenda in bani in caz ca judecatorul va decide ca tre sa-si vada copiii, si nu ii duc acolo.



>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

of Lala, tot cu greutati?
Ce mai faci? El isi viziteaza fata? Totul e in regula?

Yasmine nu poti obtine vreo hotarare sa nu se mai apropie de voi sub nici o forma? Nu e suficient de bolnav la cap si nu e suficient de periculos???

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mikaela_a spune:

Sper sa ma primiti si pe mine la discutiile voastre caci va urmaresc cu mare interes. Sunt divortata de 3 ani, o fetita in ingrijirea mea si am o relatie stabila, lipseste numai actul si cred ca va lipsi mereu, caci nu-mi mai trebuie casatorie.
Eu vreau sa va intreb daca v-ati lasat copiii sa plece cu tatal peste hotare. Eu am iesit fara acceptul lui, fata fiind pe pasaportul meu. Acum mi-a zis ca vrea sa o ia in concediu. Teoretic as lasa-o, practic mi-e frica de mor ca nu va avea suficienta grija de ea. Imi trec numai ganduri negre prin cap, recunosc ca eu sunt mai "closca" sa zic asa, fata reprezentand tot ce am de pret pe lumea asta. Tocmai de asta ezit, de teama sa nu i se intample ceva iar eu sa nu fiu acolo sa o apar.
Dar nu vreau nici sa o privez de o vacanta la mare in alta tara, ea si-ar dori daca ar sti, isi iubeste tatal si se intelege bine cu partenera lui actuala. Este prima data cand se ofera sa o ia peste granite.
O alta problema ar fi ca el este un mincinos notoriu, mi-e teama ca imi zice o tara si va ajunge in alta, ca ramane pe acolo, etc. In rest nu stiu cum sa procedez, ea este trecuta in pasaportul meu, deci probabil va trebui sa-i faca altul, nu stiu cum trebuie sa sune acordul meu dat la notar.
Nu stiu cum sa-mi alung gandurile negre, nu vreau sa fiu egoista si afurisita, nu vreau nici ca ea sa nu se distreze, nu vreau nici sa refuz iar el sa-i spuna si ea sa se supere pe mine. Pe de alta parte sunt convinsa ca daca ar pati ceva nu mi-as ierta-o niciodata iar viata mea fara ea n-are rost.
Sunt intoarsa pe dos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Gagici, va pup pe toate!

Happy, tocmai mi l-ai prezentat pe barbatul viselor mele. Si trebuia sa fie insurat nu, si cu caine, nu, si cu o nevasta pe masura, nu??? Off!
Io nici nu ma obosesc sa-mi caut pereeche, ca unul care mi-ar placea mie, nu m-ar vrea, asa ca, nu imi mai risipesc energia.

Azi ma intalnesc cu viitorul ex si cu avocatul lui (cred ca a dat-o la intors si osa ne judecam ceva timp, de unde stabiliseram sa rezolvam totul la primul termen.) Tare ma indispune treaba asta, dar probabil ca trebuie sa trec si prin asta ca sa albesc definitiv, asta e.

Dar sunt multumita de mine, in general, ma simt bine!

Va pup si intru mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Ciarli, tinem pumnii, fa-l praf!

Mikaela, cand faci pasaport separat la copil, nu trebuie sa mergi la notar, dai o declaratie la pasapoarte, plus ai sentinta definitiva, si atat ajunge.
Cand iese ex cu copilul, atunci va avea nevoie de acordul tau, dar poti sa-l dai pt o perioada de 2 saptamani pentru plecare in tara cutare, destinatia cutare.
Insa daca nu ai incredere in ex, nu o lasa. (eu una sigur te inteleg, si te consider mai degraba precauta decat egoista)

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mikaela_a spune:

Multumesc Gabi. Eu am iesit cu ea din tara de multe ori numai cu pasaportul meu pe care este si ea, precum si cu hotararea de divort. In primul an nu am stiu ca nu-mi trebuie acordul, asa ca el mi-a facut hartie la notar, care a sunat cam asa "luna x, spatiul european", spunandu-mi totodata ca asa i-au spus de la notariat ca se fac. Sper sa-i pot trece in hartia aia fix tara si perioada, in felul asta stiu sigur ca nu o duce in alta parte. Va trebui sa trec si la notariat daca se poate asa.
Ma gandeam ca in felul asta daca minte am sa-l prind cu minciuna si poate sa-si ia adio, iar in cazul in care nu minte, pot sa stau mai linistita.
Sunt teribil de precauta, tocmai de asta mi-e teama, sa nu dau in alta extrema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mihaelka, da poti sa faci exact procura la notar cum o vrei tu; perioada si tara de destinatie

Eu tot nu inteleg ce e rau in a fi foarte precaut ...

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput