sa ne numaram binecuvantarile

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Apropos de numele de familie, eu vreau sa-mi reiau vechiul nume, suna mult mai bine decat porcaria asta de nume pe care il am acum si pecare l-am luat "din iubire". Ma intreb daca intr-adevar va avea un impact naspa asupra fetelor. Si ma gandesc sa incerc sa le schim si lor numele pe cale administrativa. Ce ziceti? In alta ordine de idei ma apuca groaza de birocratie care va fi

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Happyness is a choice. Nu plangeti pt. ce nu aveti, bucurati-va de ce aveti. Eu asa imi tot repet si cred ca asta este adevarul si secretul fericirii. Cine reuseste sa vada viata asa, e norocos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmonna spune:

Va citesc aproape in fiecare zi, dar la scris ma urnesc mai greu
La mine a trecut ceva vreme de la divort, adica 5 ani, asa ca multe rani s-au inchis si acum pot spune categoric ca imi e mult mai bine asa.
Citind temerile lui Ripley, mi-am amintit cat de greu a fost pana a aflat toata lumea ca divortam. Ce socati erau (sau pareau) cunoscutii si cum ma incurajau ca "lasa, poate va impacati"
De curand chiar am visat ca ne impacasem. Si reincepusera vechile probleme. Ma zbateam in vis, ma simteam ca prinsa intr-o cursa si-mi spuneam "cine m-a pus s-o iau de la capat, cum fac acum sa ies din povestea asta?" Am fost foarte fericita dimineata cand m-am trezit si mi-am dat seama ca a fost doar un vis.

Cat despre copii, al meu avea 13 ani la divort. A fost greu sa-i spunem ac ne despartim, a fost greu la tribunal cand a trebuit sa spuna cu cine vrea sa ramana, dar incet-incet, lucrurile au intrat intr-o normalitate. Sau mai bine zis, ne-am creat o normalitate a noastra.
Am un copil frumos, destept si echilibrat. Au trecut 5 ani in liniste si armonie si sunt convinsa ca si pentru el a fost mai bine asa. De fapt asta e si parerea lui.
Nu fiti ingrijorate pentru copii, mai ales daca sunt micuti. Ei iau lucrurile ca atare, nu le judeca pentru ca spre deosebire de noi, ei nu cunosc situatii comparative.

Cumnata-mea, sora ex-ului, o femeie pe cinste ca toate femeile divortate mi-a spus odata " sa fii mama singura e un lux pe care nu oricine si-l permite" Sunt mandra ca eu mi l-am permis. Fiti si voi mandre, chiar aveti de ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Ripley, Lauraa, cind o sa treaca un pic de timp si o sa se aseze sentimentele, teama si tot amestecul de emotii, o sa fiti bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Ripley, tocmai ce-am spus mai inainte mameigiulia ca nu vreau sa mai vad scuze ca "acaparati" subiectul. care subiect? :-)) subiectul este despre noi.


am deschis capitol nou aici.

Mergi la inceput