Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns TweetyGeo spune:

Sa va povestesc eu ce a patit un amic. S-a dus la gara la WC ca tot omul si ii cade portofelul din pantaloni exact in gaura. Se gandeste ce sa faca si pana la urma se intinde sa-l ia si cade exact in groapa plina cu rahat. Portofelul se duce la fund. Si cauta tipul disperat portofelul, nu-l gaseste. Iese in sfarsit din groapa. Si-i roaga pe cei de la CFR sa-l spele cu furtunul ala cu care spala vagoane. Cere unui coleg salopetele care le-avea la el. Si pleaca acasa mirosind a rahat si fara acte si bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Mi-am adus aminte una de a fratelui meu.
Eram la mare, la o terasa, sa mancam. La un moment dat, fratele meu se apleaca si se ridica foarte incantat cu ceva in mana: "Ia uitati, am gasit un portofel!". Bineinteles ca, dupa ce l-a deschis, a constatat ca era chiar al lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TweetyGeo spune:

Ah, mi-am adus aminte si din ale mele. Aveam obiceiul sa-mi fac masca, sa-mi dau pe fata cu pepene sau cu piersici. Si intr-o zi a sunat postasul la usa si am raspuns cu masca de piersici pe fata. Am semnat si ma tot uitam de ce se uita postasul la mine asa. Cand ma uit in oglinda aveam numai pete rosii de la pulpa de piersica.
Tot in genul asta, in perioada cand alaptam. Imi curgeau sanii si mi se pata tricoul. A sunat la usa un var sa ne aduca o farfurie cu pomana. Eu nu mi-am dat seama si i-am deschis. Cand vad ca se uita spre tricoul meu. In momentul ala m-a pufnit un ras si am inceput sa-mi cer scuze.
Alt moment rusinos sa zic asa. Eram la mama, intindeam rufe pe balcon. Cumnatul meu facea dus. Vazand ca e usa inchisa intre hol si sufragerie, iese pe hol si se studiaza in oglinda dezbracat. Nu si-a dat seama ca e usa deschisa la dormitor si ca eu vad prin geam exact ce face el. De rusine m-am dat intr-o parte dupa rufe si m-am intors cu spatele. Dupa cativa ani i-am povestit si lui sora-mea cum l-am vazut pe barbac-su gol. Si ea mirata: "si cum, i-ai vazut-o?". Mentionez ca de rusine m-am sucit asa repede ca nu am reusit sa vad chiar tot. Oare i-o fi zis sora-mea si lui?
Si alta de anul asta. Plec spre servici. Ploua, pe jos era gheata, batea vantul si-mi dadea umbrela peste cap. Si eu, cu geanta intr-o mana si cu umbrela in cealalta ma chinuiam sa ajung in statie cand, intr-o secunda ma si vad pe jos, in fund, in ditamai baltoaca. Toata lumea cu ochii pe mine. Vad o mana care se intinde spre mine sa ma ridic. Era un tip care incerca sa se abtina de ras. M-a pufnit si pe mine rasul si ma gandeam la cat de penibila sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TweetyGeo spune:

Am patit una chiar ieri. Incercam sa sun de pe fixul de la servici un coleg. Si vad ca-mi suna telefonul. O rog pe o colega sa-mi dea telefonul din geanta. Colegul nu raspunde, asa ca raspunla mobil si inchid fixul. Vad ca-mi inchide si cel de la mobil. Duc telefonul mobil din geanta si dau sa sun din nou de pe fix. Cand acelasi lucru, suna mobilul exact in momentul ala, merg sa raspund, inchid fixul si se opreste si mobilul. Ce zic, hai sa sun sa vad cine ma cauta pe mobil. Cand vad ca raspunde secretara si-mi dau seama ca eu, in loc sa formez numarul colegului formam numarul de mobil al meu. Am inchis si n-am mai zis nimic ca sa nu ma fac de ras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorikay

Mi-am adus aminte una de a fratelui meu.
Eram la mare, la o terasa, sa mancam. La un moment dat, fratele meu se apleaca si se ridica foarte incantat cu ceva in mana: "Ia uitati, am gasit un portofel!". Bineinteles ca, dupa ce l-a deschis, a constatat ca era chiar al lui.


Tare faza ! Bucurie de scurta durata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Pentru moderatori
Scuze pentru off-topic !
Ce ma enerveaza ca a fost mutat subiectul. Am stat o gramada de timp sa caut unde este pitit acest subiect. Rog moderatorii zelosi sa lase macar ultima pagina de la subiectul mutat cu o nota unde l-au mutat. Acolo pentru cateva zile! Daca nu stiu cum se face le explic eu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Ce-am patit eu,cred ca putine femei au patit !Vara,cald, tanara, fustita scurta,bikinei prinsi cu strasuri. Si pocnesc strasurile pe parti, si-mi cad bikinii in mijlocul strazii, in centrul orasului,la ora cand forfota atinsese cote maxime ! Ii simt "prelingandu-mi-se pe picioare... ajung jos, scot un picior, fara sa ma aplec, il scot si pe celalalt, ma aplec, ii iau, ii bag in cosul de gunoi, si ma opresc la cel mai apropiat magazin si-mi cumpar altii. Cam 300 m i-am strabatut arzand in obraji, dar "aerisita" la maxim

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Noi 3,eu,sotul si copila noastra pe atunci la vreo 7 luni,la plimbare prin centru cu caruciorul.Stiti voi ,strada pietonala cu magazine multe care cred ca exista in toate orasele.
Si vedem un sex-shop si vrem sa intram.Normal ca nu ne trece prin cap ca suntem cu copilul,doar copilul e mic si sta in carut.La intrare un nene simpatic zice ca minorii nu au voie,minorii ne miram noi??Noi suntem majori..el zice ca ne crede dar copilul din carut sigur nu-i major.Sotul meu il roaga sa stea el cu carutul si copila,bietul om refuza pe motiv ca a mai stat cu un copil si atata a plans ca nu a stiut ce sa-i faca,dar tot el are o idee..cica sa intram pe rand...eee, dar asta nu mai e deloc amuzant




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

eu sunt cam fericita si oamenii fericiti sunt si cam distrati.am patit multe dar una ma roseste si azi.eram la teatru,nu citisem nimic despre piesa sora mea a luat bilete.mai si incpe piesa.....1 ora pauza iar o ora iar pauza,plictisitoare,istorica,mie imi era un somn de nu mai puteam.am atipit si cind m-am trezit aia pe scena cu un foc ,era rascoala habar nam!sar in picioare si sora mea ma trage inapoi.atunci mi-am dat seama ca daca nu ma trezea eu voiam sa tip ...........ajutor arde casa........eram la teatrul national sala plina daca tipam cred ca atunci muream de rusine au trecut mai bine de 20 de ani si totusi la cite prostii am facut asta ma face sa rosesc si acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

mi-am adus aminte una tare

eram cu inca un cuplu la opereta, sotul prietenei mele a adormit in timpul spectacolului, iar lasfarsit, toata lumea se ridica in picioare sa aplaude, iar acesta se ridica, isi face cruce zice "Doamne ajuta" si pleaca.

el credea ca e la biserica. dupa ce a iesit din sala si-a dat seama unde e

http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
noi2
nunta noastra
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie voi fi anul acesta

Mergi la inceput