Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Citat:
citat din mesajul lui danimitz

Ca tot vorbeam zilele trecute cu sotul ca eu n/am ce scrie aici...si iata ca ni s/a intamplat si noua azi dimineata. Ne trezim devreme si ne imbracam repede sa mergem cu bebele la analize de sange. in fata blocului...nu/i masina. Cautam unu' spre dreapta, celalalt spre stanga prin parcare, intrebam vecinul care are un magazin la parter, intrebam un homeless care/si face veacul pe acolo...nimic. Intrebam posrtarul scolii de vizavi, ca uneori politia mai ridica masinile parcate in fata portii scolii...tot nimic. Intr/un final, urcam inapoi in casa , sa sunam la politie...poate totusi au luat/o ei, iar daca nu, s/o raportam furata. Eu mai zic intr/o doara: dar chiar nu/ti aduci aminte unde ai parcat aseara? refa putin traseul...deci: ai fost si/ai cumparat smantana, si apoi?
la care sotul: gata, hai repede. Misterul: ii zisesem aseara sa faca niste cumparaturi, s/a dus cu masina, iar la intoarcere... ai uitat masina, si s/a intors pe jos de la magazin. Chiar mi/a povestit dup[ aia ca pe drum spre casa (pe jos) ii era ciuda ca nu stia unde sa puna cumparaturile, si a mers asa cu ele in buzunare pana acasa.

mamica de matei rares -24 aprilie 2009



Foooarte tare! Si sper sa nu mi se intample nimic pentru ca si eu ma gandeam ca nu prea am ce scrie pe aici....

greierash mamica de Andrei

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Citat:
citat din mesajul lui allexa06

Petra -
Noi avem un prieten de familie care este cam aerian.S-a dus la gradinita sa-si ia copilul.El il astepta in fata gradinitei pe trotuar,tatal se uita in oglinda, vede copilul,parcheaza masina langa trotuar, sta un pic ,apoi pleaca.Pe drum isi da seama ca de fapt copilul nu este in masina.El cand a parcat ,gandindu-se la ale lui,nici nu si-a dat seama ca , copilul nu a urcat in masina !!!S-a intors repede la gradinita si...copilul plangea ,ca taica-su a plecat fara el.


Tot el a venit acasa,dupa doua ore a venit si sotia de la serviciu,stau la masa,cand il intreaba ea pe el " dar copilul de cand este afara,il mai lasam ?" dar el zice " dar copilul nu este afara ! " " Dar unde este ?" " nu stiu!!!" zice sotul disperat." Eu nu l-am lasat afara " Apoi isi aduce aminte ca de fapt el nu l-a luat de la gradinita !!!
S-a dus repede dupa el,l-a gasit acolo,era cu femeia de serviciu

http://community.webshots.com/user/allexa06

allexa,mami de baietei Razvan Ioan si Stefan Teodor



Doamne Dumnezeule!!!! Copilul? Inteleg ca poate cineva sa isi uite masina, dar copilul??? Nu vreau sa fi fost in pielea lor pana au ajuns la el ...

greierash mamica de Andrei

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

mi-am adus aminte una tare

eram cu inca un cuplu la opereta, sotul prietenei mele a adormit in timpul spectacolului, iar lasfarsit, toata lumea se ridica in picioare sa aplaude, iar acesta se ridica, isi face cruce zice "Doamne ajuta" si pleaca.

el credea ca e la biserica. dupa ce a iesit din sala si-a dat seama unde e

http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
noi2
nunta noastra
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie voi fi anul acesta

Sigur a crezut ca-i la biserica?Sau Doamne Ajuta ca s-a terminat?daca nu-i genul meloman inclin catre varianta B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

sigur s-a crezut k este la biserica,

el fiind cantaret de vreo 5 ani si profesor de religie



http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
noi2
nunta noastra
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

mi-am adus aminte una tare

eram cu inca un cuplu la opereta, sotul prietenei mele a adormit in timpul spectacolului, iar lasfarsit, toata lumea se ridica in picioare sa aplaude, iar acesta se ridica, isi face cruce zice "Doamne ajuta" si pleaca.

el credea ca e la biserica. dupa ce a iesit din sala si-a dat seama unde e

http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
noi2
nunta noastra
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie voi fi anul acesta


Am patit si eu o chestie asemanatoare.Vai cat de penibila trebuie sa fi fost,parca mi-e rusine numai cand imi amintesc
Eram in primul an in invatamant ca educatoare si aveam serbare de Craciun.Totul mergea struna.La un moment dat,dupa o colinda,toti incep sa aplaude,mai putin eu care faceam cruce mai ceva ca la biserica.Cand mi-am dat seama,m-am simtit atat de penibil,imi venea sa intru in pamant de rusine.

Si tot legat de cruce,o faza amuzanta,dar la care am asistat de aceasta data.Mergeam pe strada.Din fata veneau doua doamne foarte aranjate.Deodata,in fata postei,una dintre ele se opreste si face cruce,asa cum se face in fata bisericii.Rusinata,cand si-a dat seama ce face,a inceput sa explice la cei care o priveau razand ca,defapt,vorbea cu cealalta despre biserici si fara sa isi dea seama,a facut cruce.



Pozici Razvanel
AdinadeRazvan(14.08.2009)
"Copilul nu datoreaza parintelui viata,ci cresterea."(N.Iorga)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petra

Adica masina a ramans in parcarea magazinului ???? si sotul tau a uitat de ea ????? Asta da proba de uitare !

La toti numai bine!


Ei, prietenul meu a plecat sa plimbe cainele si a venit acasa fara caine, doar ca uitase de ce iesise din casa (banuia ca l-am trimis sa cumpere ceva si a venit acasa sa ma intrebe ce tre sa cumpere). Din pacate catelusa nu s-a intors acasa si nici nu am mai gasit-o vreodata :(:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Aniela23,
Dupa asa deznodamant sotul tau nu a invatat sa nu mai fie uituc???

Despre soti uituci, il pot lauda si pe al meu sot din dotare.De fiecare data cand merge la cumparaturi ma pune sa-i fac lista foarte amanuntita, daca se poate si pretul si marca si locul unde-i in magazin. FAc efortul sa-i pun pe lista tot ce trebuie si destul de grupat, el pleaca si eu pregatesc telefonul pe aproape pentru ca dupa ce ajunge in magazin isi da seama ca a uitat lista ori acasa ori in masina, si ma suna pe mine sa-i zic ce sa cumpare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byzantinax spune:

a propos de liste de cumparaturi...si cu sotul meu se intampla la fel; citeste lista de acasa, subliniaza produsele, pune punctulete pe i si pleaca fara lista. Apoi ma suna sa intrebe ce scria pe lista!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

CA pleaca fara lista nu ma deranjeaza , numai sa tina minte si sa nu ma sune pe mine sa-i zic ca trebuia sa citeasca de pe lista!


Mi-am adus aminte de o intamplare din copilarie. Tatal meu era mereu curios si se pricepea la toate. Dupa ce ne-am mutat noi in casa nou cumparata, tata a constatat ca micul boiler de la chiuveta de la bucatarie nu mai incalzea apa asa de bine. Il scoate el de acolo, ii desurubeaza, scutura etc. si isi da seama ca acel boiler mai are niste apa in el. Cum tinea boilerul in brate, cu tevile in sus- una pentru apa calda si una pentru apa rece- si sufla in uma din tevi. Cum fizica era pe acolo prezenta el sufland intr-o teava, apa a iesit prin ce-a de-a doua teza din dotare si i-a venit apa aia drept in ochi. L-a udat bine , eu ma prapadeam de ras nu alta !
Atunci a pus boilerul la loc chiar daca nu i-a gasit buba, si mama ca sa-l necajeasca ii zicea ca acum parca incalzeste mai bine apa, dar desigur ca nu era asa, si de fiecare data venea un rapsuns mormait :da, da !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Petra, ca bine zici!
Dau copy mai jos de la alt subiect, tot de-ale mele

(...) apropo de superstitia cu hainele imbracate invers, eu ma bucuram cand le imbracam pe dos din greseala, ca cica inseamna ca alungi spiritele rele.

Si chiar mi-a prins bine superstitia asta invatata si inoculata de catre mama pentru ca o data m-am imbracat pe fuga plecand de la prietenul meu cu care ma giugiulisem toata ziua ca intarziam acasa si m-a vazut mama cand ma schimbam ca aveam desuurile puse pe dos. Cand m-a luat la interogatoriu i-am bagat-o din top: pai n-ai zis tu ca alunga spriritele? Ete de-aia...


Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput