Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Alexa 06 mie mi se pare trist sa uiti copilul la gradinita (sau oriunde), stiu si eu de o astfel de intamplare si stiu cat de mult a suferit copilasul acela.


mamica de sef mic (08.09.2006)
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Citat:
citat din mesajul lui byzantinax

dialog intre mine si o farmacista acu` doua ore:
-Buna seara, nuca neagra aveti?
-sub ce forma, ma intreaba.
-drajeuri, zic eu!
-nu, nu avem, imi raspunde.
-dar sub ce forma aveti (eu, putin mirata ca mai exista si altfel)
-sub nicio forma!!
Am iesit tare amuzata.



Asta-mi aminteste de faza intamplata sotului. Intra in farmacie. Farmacista, cu ochii in hartii: "N-avem!"
"N-aveti ce?!"
"...pai... parca am auzit o voce... ma-ntrebatzi de medicamentul X..."
Sotul se uita incet in jur - 'jur' care era gol - "Eu sigur nu."
Ce rusine i-o fi fost aleia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clori spune:

Frumos subiect!

M-am gandit la voi azi dimineata cand, grabita sa ajung la birou, fiind in intarziere, la iesirea din statia de metrou am smuls din mana unui baiat un fluturas publicitar, din care se impart aproape in fiecare dimineata. In fuga, privirea lui stupefiata mi-a spus ca ceva nu e in regula si m-am intors. Baiatul nu avea nimic altceva in mana, probabil astepta pe cineva iar fluturasul publicitar era al lui! I l-am intins inapoi dar mi-a spus amabil ca pot sa-l pastrez! Probabil ca de azi inainte va trebui sa ma obisnuiesc sa-mi iau cafeaua de dimineata acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

O farmacista de asta plicisita m-a luat la rost si pe mine odata. CAnd am fost in Romania ultima data, oi fi pus mana murdara pe fata si mi-au iesit pe barba o multime de cosulete marunte care erau urate. M-am dus la farmacie si i-am explicat aleia ce am patit, si ea se uita la mine si ma ia la rost ca de ce pun mana murdara pe fata si bla, bla, bla. La care eu cam satula de fitele respectivei , ii spun: eu pun mana unde vreau eu pe corpul meu ! Un tip din spatele meu se prapadea de ras. L-am intrebat si eu distrata de ce rade si mi-a raspuns dragut ca are imaginatia cam bogata! Am iesit razand din farmacie fara sa mai astept sa-mi dea aia ceva !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

salutare!

abia acum am descoperit topicul asta, e bestial! am ras de m-am prapadit toata seara

iata si contributiile mele:


eram prin liceu ... ma plimbam ca de obicei cu prietena mea cea mai buna. la un moment dat, vad apropiindu-se de noi, pe trotuar, un baiat pe bicicleta. intr-o secunda imi dau seama ca in momentul in care va trece pe langa noi, o sa-si puna mainile pe unde nu trebuie. in secunda doi, individul e langa noi iar eu ii traznesc o umbrela de se darama ala cu totul de pe bicicleta. el nu zice nimic iar noi ne indepartam in timp ce el se reculege de pe jos. iar eu ma mai intreb cateodata si in ziua de azi ... daca totusi tipul respectiv nu avea nicio intentie si pur si simplu era in trecere pe langa noi?


a doua chestiune...

eram prin clasa a 8-a sau a 9-a. mergeam spre scoala. tocmai ninsese si copiii zapaciti de generala dadeau cu bulgari. eu - machiata, cu parul proaspat buclat cu ondulatoru' sau bigudiurile - ca nu mai stiu ezact, cizme cu toc, ma indreptam tacticos spre intrare. sare unul cu un bulgare si ma nimereste in haina. eu sar dupa el, gata sa-l prind. el totusi mai ager si fara tocuri, reuseste sa-mi scape. atunci, fara sa gandesc prea mult, dar cu o apriga dorinta de razbunare si neavand cum altfel sa-l ajung,ii dau un scuipat (imi cer scuze ca suna gretos) pana intre omoplati si imi continui tacticos drumul spre scoala, parfumata si aranjata, cu lipstick-ul inca pe buze. halal mandra. si acu mi-e jena de faza asta

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui jasmi

salutare!

abia acum am descoperit topicul asta, e bestial! am ras de m-am prapadit toata seara

iata si contributiile mele:


eram prin liceu ... ma plimbam ca de obicei cu prietena mea cea mai buna. la un moment dat, vad apropiindu-se de noi, pe trotuar, un baiat pe bicicleta. intr-o secunda imi dau seama ca in momentul in care va trece pe langa noi, o sa-si puna mainile pe unde nu trebuie. in secunda doi, individul e langa noi iar eu ii traznesc o umbrela de se darama ala cu totul de pe bicicleta. el nu zice nimic iar noi ne indepartam in timp ce el se reculege de pe jos. iar eu ma mai intreb cateodata si in ziua de azi ... daca totusi tipul respectiv nu avea nicio intentie si pur si simplu era in trecere pe langa noi?

a doua chestiune...

eram prin clasa a 8-a sau a 9-a. mergeam spre scoala. tocmai ninsese si copiii zapaciti de generala dadeau cu bulgari. eu - machiata, cu parul proaspat buclat cu ondulatoru' sau bigudiurile - ca nu mai stiu ezact, cizme cu toc, ma indreptam tacticos spre intrare. sare unul cu un bulgare si ma nimereste in haina. eu sar dupa el, gata sa-l prind. el totusi mai ager si fara tocuri, reuseste sa-mi scape. atunci, fara sa gandesc prea mult, dar cu o apriga dorinta de razbunare si neavand cum altfel sa-l ajung,ii dau un scuipat (imi cer scuze ca suna gretos) pana intre omoplati si imi continui tacticos drumul spre scoala, parfumata si aranjata, cu lipstick-ul inca pe buze. halal mandra. si acu mi-e jena de faza asta

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)



jasmi,
Bestiala faza. Ce s-o fi gandit saracul om: nu ma mai pun cu astea ca mi-o iau serios. Interesant este cum te-ai gandit tu ca din mersul bicicletei o sa va pipaie ala ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui petra

jasmi,
Bestiala faza. Ce s-o fi gandit saracul om: nu ma mai pun cu astea ca mi-o iau serios. Interesant este cum te-ai gandit tu ca din mersul bicicletei o sa va pipaie ala ?!



am eu un al x-lea simt cand e vb de chestii de-astea. sunt aproape convinsa ca asta vroia sa faca.
plus ca am dedus eu dupa ce mi-am indoit umbrela ca se simtea vinovat de propriile-i intentii si de-aia n-a mai zis nimic putea sa zica macar ceva "ce-aveti bei, sunteti cretine?", da' n-a zis absolut nimic

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

JAsmi,
Eu cred ca aia cu tupeu au si gura mare. Ala daca mergea in gandurile lui fara sa -i treaca prin cap sa va pipaie, a fost luat prin surprindere si ce sa mai zica cand s-a vazut executat ca la comanda !
Oricum eu una ma distrez de minune numai la gandul cum l-ai articulat pe ala !!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luciana84 spune:

Asa am patit eu cand eram la un hotel si nu mai gaseam usa de iesire...erau usi glisante din sticla...asa ca am luat la rand toate ferestrele, pana am ajuns intr-un sfarsit, la usile glisante care se deschideau automat :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luciana84 spune:

Tare asta! Am ras de m-am cocosat!

Mergi la inceput