Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Adica masina a ramans in parcarea magazinului ???? si sotul tau a uitat de ea ????? Asta da proba de uitare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danimitz spune:

da, a uitat ca se dusese cu masina
Scuza lui: a vazut cum l-au prins pe unu' care incerca sa fure din magazin, si tot gandindu/se la faza aia, a plecat acasa pe jos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Petra -
Noi avem un prieten de familie care este cam aerian.S-a dus la gradinita sa-si ia copilul.El il astepta in fata gradinitei pe trotuar,tatal se uita in oglinda, vede copilul,parcheaza masina langa trotuar, sta un pic ,apoi pleaca.Pe drum isi da seama ca de fapt copilul nu este in masina.El cand a parcat ,gandindu-se la ale lui,nici nu si-a dat seama ca , copilul nu a urcat in masina !!!S-a intors repede la gradinita si...copilul plangea ,ca taica-su a plecat fara el.


Tot el a venit acasa,dupa doua ore a venit si sotia de la serviciu,stau la masa,cand il intreaba ea pe el " dar copilul de cand este afara,il mai lasam ?" dar el zice " dar copilul nu este afara ! " " Dar unde este ?" " nu stiu!!!" zice sotul disperat." Eu nu l-am lasat afara " Apoi isi aduce aminte ca de fapt el nu l-a luat de la gradinita !!!
S-a dus repede dupa el,l-a gasit acolo,era cu femeia de serviciu

http://community.webshots.com/user/allexa06

allexa,mami de baietei Razvan Ioan si Stefan Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Spun si eu o intamplare.Noi locuim intr-un parc industrial...locuinta fiind intr-o hala.In partea din fata halei sunt construite birouri pe trei nivele..la ultimul nivel e apartamentul nostru.avem terasa pe acoperisul unui showroom lipit de hala...ceva mai scund decat hala.Am dat toate detaliile ca sa se inteleaga actiunea ce urmeaza.intr-o duminica de vara ni se strica televizorul...cu o zi in urma fusese o furtuna si sotul spune ca probabil parabolica sa cam zgaltait.decide sa se suie pe acoperis cu scara de pe terasa...si ca sa nu faca drumuri sa ma intrebe merge nu merge...i-a cu el un televizor mic pe care-l aveam in magazie...si urca cu televizorul la subrat pe scara.Strada pe care e hala e o iesire de la autostrada...foarte circulata chiar si in we.ok,am spus ca pina termina el cu antenele pe sus...sa beau un suc pe terasa...cald, frumos...ies pe terasa cu paharul in mana...nu apuc sa beau cand un racnet de jos m-a inghetat:HALT POLIZEI!Doamne sfinte...ca naiba e asta...ma intorc cu incetinitorul si vad doi politai alergand pe iarba inspre hala...initial nu intelegeam cum au intrat...totul e imprejmuit cu gard si poarta era inchisa...n-am avut timp sa meditez...mainile sus ...acum eram in dificultate...aveam paharul in mana...am dat incet sa-l pun jos...alt tipat...mainile sus...imi statea frumos tare cu mainile in sus...parca inchinam paharul la nunta...ca sa nu mai spun ca eram paralizata de frica.Se deschide usa de la terasa si baietelul meu intreaba candid...ce e mami?Ai spun sa intre in casa...politaii de jos...sa iasa si complicele...ai spun puiului sa iasa pe terasa...deci eu eram intr-o situatie si postura penibila...dar inchipuiti-va mutrele politailor cand au vazut un pusti mititel in chiloti...pe post de complice.Sotul meu apare la marginea acoperisului...coboara jos plin de nervi...jos in fata halei erau trei masini de politie,efectiv inconjurasera hala...cei doi temerari politisti sarisera gardul in speranta ca au pus mana pe cei care tot dadeau spargeri la firmele din parc in ultimul timp.Cineva care trecuse pe strada a vazut faza cu televizorul la subrat...nestiind omu ca noi suntem la noi acasa...a sunat la politie ca la adresa cutare se fura monitoarele din firma cu scara!!!!Bon.scuzele de rigoare....in fine...dupa o saptamana suna un amic de-al meu din ro care are o firma de transport international...vezi ca in doua ore sunt la tine...lasa poarta deschisa.era sambata dimineata...m-am dus si am descuiat poarta dar nu am deschis-o..omul stia ce si cum sa faca...era de-al casei.In fine...a ajuns...l-am auzit pe scari cand urca...l-am intrebat daca bea cafea...nu am apucat sa termin cafeaua...suna la poarta...politia...sa cobor jos.cobor si aceeasi preteni saritori de garduri ma intreaba zambind daca stiu ca un camion cu nr.de romania a deschis poarta si a intrat in parcarea firmei...da stiu,e un amic din ro...si eu sunt din ro...in fine...tot cineva binevoitor anintase ca unii intra cu camionul in firma ca la ei acasa.Bine macar ca de data asta au sunat si nu au sarit gardul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Ema, e de belea cu nemtzii!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Noi doi proaspat casatoriti, locuiam cu parintii mei. Tocmai ne luasem o masina de spalat noua. Seara vine sotul sa ma ia de la munca, si foarte suparat imi povesteste cum i-au intrat lui blugii la apa.Facea niste cursuri pe vremea aia, era iarna, el imbracat cu blugii scurti atat cat sa ajunga la linia unde incepeau ghetele, in plus si stramti, si asortati cu o geaca de piele care nu era de motor, macar asa ar fi aratat a rocker si nu mai batea la ochi. el- Ma si mi-a fost rusine sa ies din banca, efectiv am stat protapit acolo pana la terminarea cursului. Oare ce s-o fi intamplat? Sa fie detergentul problema? Sau ...tu la ce temperatura mi-ai spalat blugii?eu- la 60 de grade si te asigur eu ca nu aveau cum sa intre la apa.el -pai bine ma, da nu vezi cum arata? cum au intrat atunci la apa?eu - auzi dar daca tu ai vazut in ce hal stau astia pe tine, de ce nu ti-ai luat alti blugi?el- pai ma imbracasem deja, si era maicata in sufragerie? ce, voiai sa o panichez ca daduram atatia bani pe o masina de spalat care strica hainele?In fine, tot dandu-ne cu presupusul, cautand motivul intrarii la apa a blugilor cu pricina, ajungem acasa. Sotul meu se duce pe balcon iar eu direct in baie, unde pe calorifer ce-mi vad mie ochii? - blugii lui, pusi la uscat. Cei pe care ii purtase erau ai mei.Am ras cu lacrimi, mai aveam putin si ma sufocam de atata ras, iar el pe balcon, nu stia ce se intampla cu mine de rad in halul ala.


my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ema si Lucia, mi-ati inseninat ziuaSuper tari ambele povestiri

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Dupa o jumatate de zi in bucatarie ma apuc sa fac o salata ca sa pun o data masa ca mi-era o foame de lup.In bucatarie cu mine era sotul si socrul.Si grabindu-ma sa fac salata imi tai cu cutitul din unghie (eu tot timpul am unghiile mari) si spun cu voce tare ce am patit.Socrul incepe sa rada, eu crezand ca e sotul ii spun sa nu mai rada ca s-ar putea sa las unghia in salata si s-ar putea sa ii ramana in gat cand o sa mananace (bineinteles pe ton de gluma).Dupa care liniste total si sotul imi spune ca nu el a ras.Atunci mi-am dat seama de boacana facuta dar asta este daca au acelasi ras normal ca i-am confundat.

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byzantinax spune:

dialog intre mine si o farmacista acu` doua ore:
-Buna seara, nuca neagra aveti?
-sub ce forma, ma intreaba.
-drajeuri, zic eu!
-nu, nu avem, imi raspunde.
-dar sub ce forma aveti (eu, putin mirata ca mai exista si altfel)
-sub nicio forma!!
Am iesit tare amuzata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Citat:
citat din mesajul lui petra

Adica masina a ramans in parcarea magazinului ???? si sotul tau a uitat de ea ????? Asta da proba de uitare !

La toti numai bine!


Aaa, pai si mie mi s-a intimplat! De vreo 2 ori am plecat cu masina la serviciu si am uitat de ea. Explicatia e ca merg la serviciu pe jos, nu-s obisnuita sa-mi bat capul cu masina, sotul meu o ia, desi si el ar putea merge pe jos. In zilele respective o parcasem in spate si am iesit linistita pe usa din fata. Alta data, am vazut masina noastra in fata farmaciei, care e linga serviciul meu si ma uitam dupa sot, ma gindeam sa-l intreb de ce nu mi-a spus sa cumpar eu ceva de la farmacie daca avea nevoie...si pe urma mi-am amintit ca eu luasem masina dimineata

Mergi la inceput