Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andata spune:

alexia, . Si eu imi sun copiii cand sunt in camerele lor, ca sa nu mai urlu dupa ei.

Poze cu noi
blog de mama
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Super faze!...cel putin cea cu "Sarut mana parinte" m-a terminat LOL..
Mi-am amintit si eu unul dintre momentele rusinoase...
Aveam vreo 16 ani si eram acasa la prietena mea,noi doua si prietenul meu de pe vremea aceea...ei jucau carti,fiind mari amatori...eu ma uitam la TV...la un moment dat il aud pe prietenul meu spunind " Cred ca o sa ma fac cartofor,ce zici?"....
Eu zimbindu-i sagalnic ii raspund "Si eu,ca si asa nu prea-mi place carnea"....prietena mea mai sa intre sub masa de ris,iar eu realizez ce am zis ....cred ca ma facusesm toate culorile curcubeului la fatza...
Eh,cartofor cartofar,nu-i prea mare diferenta ,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinubebe spune:

Intalnire cu mai multi colegi cu scopul de a plimba un grup de studenti francezi veniti pentru un proiect in Romania. Printre colegi, niste fetiscane tinerele, zambitoare si aruncand ocheade sagalnice catre doi din baietii francezi care chiar meritau efortul.
Si, cum se intampla in astfel de situatii, fetele in cauza ciripeau de nu le mai tacea gura, acaparandu-i cu conversatiile intr-o franceza aproximativa. Si la un moment dat, una din fetiscane, imbujorata toata, incercand sa explice unuia din oaspetii straini ca ne indreptam spre gradina zoologica (in fr. ="menagerie"), ii scapa tanarului urmatoarea replica (traduc doar pe jumatate, o sa vedeti de ce): "acum ne indreptam spre "menage a trois".
Fata nu realizeaza gafa si parea sa nu reuseasca sa isi explice de ce o parte din asistenta deja se intindea pe jos de ras, in timp ce tanarul vizat se dovedeste plin de spirit si raspunde: "deja? cred ca ar trebui totusi sa ne cunoastem ceva mai bine..."

http://loredanadinu.wordpress.com/2010/02/15/lasa-ti-semnatura-pe-o-fapta-buna/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mi-am mai amintit 2 faze de la propria nunta.
1. Eram la biserica, ne-a inmuiat piscotul in miere si mi-a dat sa musc mai, era taaare taaare piscotul ala, am crezut ca-mi rup dintii in el,am luat sa musc si nu puteam, popa incerca sa scoata piscotul, eu veneam dupa el ca un catelus, nasul mi-a zis ca super fain se vedea cum am iesit cu capul din rand popa tragea iar, eu nu lasam piscotul, pana la urma i-am spus ca nu pot, s-a intors catre masa si am vazut pe film, ca se abtinea sa nu rada
2. Plecam de la poze, urc in masina, camera ma filma, ma asez si.....rochia mi se ridica in cap ca era cu cercuri...mamaaa, sa mor de rusine nu alta

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Asta cu rochia a patit-o verisoara mea. Avea rochia pe crinilina si cand s-a asezat pe scaun sa ii puna nasa voalul s-a trezit cu fusta in cap. Partea proasta este ca scaunul era in fata unei oglinzi mari iar cameramanul filma din spatele scaunului asa ca toata scena a ramas imortalizata pe camera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Crinolinele trebuie interzise la rochiile de mireasa! Cu multi ani in urma am fost la nunta si mireasa era foarte stresata cand se aseza de frica sa nu i se ridice rochia. Dupa ce toata noapte a stat cu garda sus, spre dimineata cand se i-a voalul si corornita miresei, cand s-a asezat pe scaun, s-a asezat pe rochie si partea din fata s-a ridicat automat !Era ca un clopot cu gura in sus. In fata ei era bunicul si bunica ei emotionati la maxim ca nepotica lor intra in randului lumii, bla, bla, si cand a vazut mosul patania, a zis : Na , mai baba am trait sa o vad si pe asta !!!!!Gluma mosului a salvat momentul penibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Ce sa mai zic, ca mie mi s-a intamplat o mica "faza" chiar de curand acum vreo luna si jumatate; s-a stricat ceva la reteaua de net si cablu tv, nu aveam nici una nici alta... pe seara au venit niste tinerei sa le repare la noi pe scara, iar caseta era chiar pe palierul de sub mine - am iesit si am vorbit cu un tinerel ca sa ma interesez de cum stau lucrurile de 1-2-de 3 ori, si in final in loc de "o seara buna" sau "la revedere" am zis "saru'mana" - bine, am zis destul de incetisor si repede, si-am intrat repede in casa dar tot cred ca a auzit Asta e, ce sa-i faci mai sunt si faze din-astea , voua nu vi se mai intampla, INCA?

VERZE
simtul umorului nu a murit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

ca tot veni vorba de patanii la nunti am si eu una.
tot in biserica, la final cand ne cheama preotul sa sarutam Sf. Evanghelie, Crucea si Cununiile, se duc nasii, se duce si sotu, iar cand a venit si randul meu, ma inchin, sarut ce aveam de sarutat si la final trebuia sa dau mana cu preotii si sa ne felicite, numai ca eu bucuroasa k in sfarsit se termina, m-am intors cu spatele si am plecat.
pe moment nu mi-am dat seama ce am facut, iar cand am vazut caseta, facusem si o fata din aia de " hai ma lasati? credeti k mai am chef sa dau mana cu voi si sa ma pupati?"
iar probl e ca ii stiu de vreo 4 ani pe acei preoti iar acum imi e rusine sa mai dau ochii cu ei.


http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
noi2
nunta noastra
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si Fecioarei Maria voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Gasesc pe Facebook un "fost "(idila mare acum vre-o 15 ani)si ma mananca undeva sa il abordez si sa-l intreb de sanatate insa raspunsul vine prompt:ce treaba ai cu sotul meu.......m-am simtit ca naiba,chiar nu aveam nici o treaba exceptand curiozitatea........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danimitz spune:

Ca tot vorbeam zilele trecute cu sotul ca eu n/am ce scrie aici...si iata ca ni s/a intamplat si noua azi dimineata. Ne trezim devreme si ne imbracam repede sa mergem cu bebele la analize de sange. in fata blocului...nu/i masina. Cautam unu' spre dreapta, celalalt spre stanga prin parcare, intrebam vecinul care are un magazin la parter, intrebam un homeless care/si face veacul pe acolo...nimic. Intrebam posrtarul scolii de vizavi, ca uneori politia mai ridica masinile parcate in fata portii scolii...tot nimic. Intr/un final, urcam inapoi in casa , sa sunam la politie...poate totusi au luat/o ei, iar daca nu, s/o raportam furata. Eu mai zic intr/o doara: dar chiar nu/ti aduci aminte unde ai parcat aseara? refa putin traseul...deci: ai fost si/ai cumparat smantana, si apoi?
la care sotul: gata, hai repede. Misterul: ii zisesem aseara sa faca niste cumparaturi, s/a dus cu masina, iar la intoarcere... ai uitat masina, si s/a intors pe jos de la magazin. Chiar mi/a povestit dup[ aia ca pe drum spre casa (pe jos) ii era ciuda ca nu stia unde sa puna cumparaturile, si a mers asa cu ele in buzunare pana acasa.

Mergi la inceput