Breaking News - 5

Breaking News - 5 | Autor: FanClubMJ

Link direct la acest mesaj

Breaking News - 1
Breaking News - 2
Breaking News - 3
Breaking News - 4

Cele mai noi stiri, ancheta, copii, hoax death, concert in memoriam - poftiti de continuati!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

As vrea si eu sa-ti raspund, blackpanterro, si chiar nu sare nimeni pe nimeni, discutam civilizat de cand s-a infiintat sub-forumul.

Eu am avut o discutie asemanatoare cu o prietena, prin prisma faptului ca soarta a facut sa nu duc lipsa de nimic din punct de vedere material, si am cugetat destul pe marginea acestui subiect, deci iata cei '2 centi ai mei'.

Sa presupunem ca un om a agonisit in toata viata lui 5 milioane de euro (e o suma aleasa la intamplare, nu am banii astia). Ajunge intr-un punct in care isi da seama ca da, a muncit si ca are un purcoi de bani, ca sunt copii care mor de foame in Africa, altii care au nevoie de operatii ce le-ar putea salva viata si nu au bani - pe scurt, viata e nedreapta. Daca omul ala se decide in secunda 2 sa doneze toate cele 5 milioane despre care povesteam, ar fi ca o picatura intr-un ocean, mananca cei din Somalia o luna. Asa, si? Problema de baza tot nu s-a rezolvat, si nici el nu mai are ce manca.

Acum, punctual legat de Michael. El a lasat 20% din averea lui unor caritati, nu stiu multi oameni care ar face asta, nici in timpul vietii, nici dupa. Vorbim despre o suma care va depasi in mod sigur 1000 de milioane de dolari.

Da, avea cultul personalitatii, fetelor, nu sariti, ca va incing In mintea lui era un rege, unul adevarat, si ma bucur ca pe undeva si-a putut trai visul, chiar daca nu l-au facut “sir”, asa cum isi dorea. Da, toti cei din familia Jackson sufera de grandomanie, pentru ca sunt niste oameni care au fost extrem de saraci si au ajuns unde au ajuns.

Diferenta dintre ei si Michael este ca el chiar a facut enorm pentru ceilalti, mereu a dat inapoi din ceea ce a primit. Poate ca tu nu-l cunosti asa cum il cunoastem noi, plangea la propriu pentru toti copiii de pe lumea asta si pentru ca isi dadea seama de cat este de neputincios (vezi exemplul cu omul bogat de mai sus). Leaganul Sfanta Ecaterina din Bucuresti ii poarta numele, nu continuu cu exemplele ca nu are rost.

Eu nu pot sa judec felul in care a ales sa-si traiasca viata, nici felul in care familia a ales sa-l inmormanteze. Incerc sa nu judec oamenii in general, tocmai pentru ca asta suntem cu totii, oameni, supusi greselii.

E imbecil ceea ce au facut? Cine sunt eu sa judec?! Ma bucur doar ca a existat, si ca ne-a adus atata bucurie. A fost un om bun, a facut bine. A suferit ca un caine, dar asta e alta poveste. The end.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

blackpanterro, nu trebuie sa il adori pe Michael, trebuie doar un pic de compasiune, empatie poate.

Sper din totul sufletul ca (de ex.) doamna blackpanterro (mama ta) sa fie bine sanatoasa, dar in caz de ceva - doamne fereste, cum ti s-ar parea sa vina cineva si sa iti bata obrazu ca de ce ai pus haine pe ea, ca oricum le mananca viermii, nu mai bine le donai cuiva care o sa moara de frig iarna asta?

Nu se face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Cred ca cel mai important este ca Michael a marcat in bine viata multora, inclusiv prin donatiile materiale facute. Nu vorbim aici de opera sa superba prin care ne-a marcat inclusiv pe noi.
Stim ca intotdeana au fost "comentatori" pe marginea a ceea ce a facut el sau ce nu a facut Michael...direct sau indirect.
Nu cred ca blackpanterro a vrut sa ne ofenseze pe noi, incerc sa sper ca e asa si nu ii inteleg interventia ... nu (vreau sa) cred ca cineva ar putea arunca rautati gratuite tocmai aici, unde se stie, toate il iubim si respectam pe OMUL care a fost Michael.
Din pacate, noi romanii avem tentatia asta de a comenta ce face si ce nu face cutare, si de ce a facut sau de ce nu, sau cum si in ce fel...etc etc...



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

blackpanterro, nu trebuie sa il adori pe Michael, trebuie doar un pic de compasiune, empatie poate.

Sper din totul sufletul ca (de ex.) doamna blackpanterro (mama ta) sa fie bine sanatoasa, dar in caz de ceva - doamne fereste, cum ti s-ar parea sa vina cineva si sa iti bata obrazu ca de ce ai pus haine pe ea, ca oricum le mananca viermii, nu mai bine le donai cuiva care o sa moara de frig iarna asta?

Nu se face


Draga mea, mama mea, la fel ca si noi, va fi incinerata si cenusa ei va sta intr-o urna la mine in casa pana mor eu, apoi cand voi muri eu voi fi incinerata si cenusa aruncata in Oceanul Pacific ca il ador si cu asta basta.Fara fast,fara artificii si fara mausoleuri, indiferent de cati bani om avea atunci. Poate acum intelegi de ce mi se pare astronomica suma unei inmormantari, nu serveste nimanui...

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Panterutzo, buna, bine ai ajuns si aici! Nu e chiar locul, dar daca tot ai scris, iti raspund si eu. Si anume, ca eu inteleg ce vrei sa spui si asa este, si eu gindesc la fel despre inmormintarile fastuoase, praznicile de dupa, bani cheltuiti de ochii lumii ca sa se poata spune: ei, ai vazut ce inmormintare frumoasa a avut!?!

Dar nu cred ca la MJ te-ai referit. Da, probabil ca el, daca si-ar fi lasat prin testament sau ar fi putut sa aleaga dupa ce a murit, isi alegea inmormintare si de 2 milioane. Am mai vorbit eu despre dependentele lui si una dintre ele era aceasta nevoie de a cheltui bani... si sint de acord si cu Astrojunkie, cu cultul personalitatii si grija fata de imaginea lui (altii au acest cult si fara sa aiba personalitate), isi alegea probabil costum de 50 de mii... dar, daca ar fi fost posibil sa se intimple asta, ar fi reprezentat grandomania lui pe banii lui. Ori tot ce s-a intimplat dupa ce a murit el, din pacate, este grandomania familiei din care a provenit, familie cu care eu oricum am ce am... Puteau macar sa nu faca publica lista, nu cred ca i-a obligat cineva. Ar fi avut un motiv daca as fi vazut acolo costumul cumparat de frati, tabloul de surori etc. Dar asa, tot ce s-a cheltuit, absolut tot sint din contul lui MJ! Si asta nu ar fi nimic, dar acel cont nu mai e al lui MJ, ci al copiilor lui. E usor sa iei din banii strinsi de altul, chiar daca sint pentru a cinsti imaginea si memoria lui... Dar MJ trebuia sa fie inmormintat ca un rege, nu neaparat pentru ca asa si-a dorit el, ci mai mult pentru ca daca familia lui nu putea sa-l inmorminteze altfel, ca doar au defilat si defileaza inca in numele lui, pe mormintul lui... si, mai trist, pe pe banii copiilor lui.

Pe mine ma doare sa vad asa ceva, contul acela e munca lui si banii sint ai copiilor! Si se ia din el, si ce cere din el, stiu ca se si inmulteste zilnic si asa va fi si de acum incolo, dar totusi... ajunge! L-au inmormintat, l-au slavit, dar ar fi cazul sa nu se mai atinga de nici un ban de acolo, sa se opreasca din cerut! Cind vor ajunge copiii mari, vor face ce vor crede ei de cuviinta cu ei, sint ai lor, numai sa mai ramina ceva in acel cont!

Am editat pentru ca m-am exprimat ca din topor!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

La cat s-a invatat clanul Jackson la bani.....sper sa le ramana copiilor ceva cand vor fi mari.Ca vad ca pretentiile cresc de la luna la luna.....Doamne ce probleme au subit si ditr-o data care necesita bani garla...

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Ce ziceti de aceasta idee, de a organiza un Congres Michael Jackson in Romania??
V-ar surade ideea, ati participa?

Detalii gasiti aici:

http://sites.google.com/site/whereismichaeljackson/last-news2/noiembrie-2009


Citat:
citat din mesajul lui hannen

Eu am ramas tintuita pe blogul pe care l-a postat Danielac.Aoleu ce mi-a facut!!Nu mai dorm in seara asta!!
Ce teorii am aflat(sunt sigura ca voi cititi din scoarta`n scoarta,da` eu n-am timp si acum sunt in al noulea cer) Sincer ,speranta incepe sa renasca!
Ma`c sa mai citesc olecuta!



Hannen asa am patit si eu prima data cand am dat de site...si uite asa am citit si i-am scris tipei care l-a creat si am aflat ca statea in acceasi urbe cu mine...apoi am vb la tel...si sper sa reusim sa facem congresul asta care e ideea ei.
Mi-ar place sa cred ca multa lume doreste sa participe si sa gasim adevaruri la care nici nu ne-am gandii...

Congres Michael Jackson
http://sites.google.com/site/whereismichaeljackson/last-news2/noiembrie-2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wmagnolia spune:

Pe mine ma dezgusta cand vad cum incearca fratii lui sa profite de pe urma lui Michael. Mai ale LaToya si Jermaine.
Eu nu inteleg cum de au ajuns faliti cand au castigat milioane de dolari. In viata trebuie sa nveti sa te chivernisesti sa mai tii si de bani. Degeba castigi 10 milioane de dolari pe an daca tu cheltui 20 de milioane. Trebuie sa te intinzi cat te tine patura.
Pe mine ma dezgusta cand ii vad ca se bat pe mostenire, ca au inceput sa conteste testamentul. Eu personal am fost implicata intr-un proces de mostenire si pot sa spun ca e ingrozitor. Va spun eu ca nu cunosti omul cu adevarat pana nu ajungi sa imparti ceva mostenire cu el. De la rude si prieteni s-a ajuns sa nu mai vorbim si s-a stricat relatia si asta pentru cateva mii de dolari nu milioane cum se vehiculeaza in cazul lui Michael.
Acuma au facut un reality show si sunt platiti sute de mii de dolari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Nu ma mai satur uitandu-ma la concertul de la Yokohama, turneul Bad. Il are cineva salvat? E bun si pe bucati. Pe youtube sunt cateva melodii HF care se aud si se vad demential numai ca se tot modifica link-urile. Sarumana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Fetelor,ce ziceti voi e absolut dizgustator!Eu chiar nu am mai citit nimic in ultima vreme(apropo,Daniela,am stat aseara pina la 1 cu ochii pe site-ul ala,si azi ma pregatesc iar ,tre sa te fugaresc e tare fain!!) si habar nu am ce mai face clanul Jackson .
Eu nu-i inteleg,pe cuvint.Oare nu le este rusine?Pacat de el ca s-a nascut intr-o asa familie.
Mie nu mi-ar trebui nimic,si nici acum de fapt nu-mi trebuie ,decit Michael!Sa-l stiu bine,sanatos !De asta cred ca a ajuns cum a ajuns,pt. ca toti nu au stiut de nimic decit de bani,de Michael nu a tinut nimeni cont.
Ce mari palate au facut aia de se sparg atita in figuri peste tot pe unde apuca??Si de ce tot ii invita astia pe la toate televiziunile,prin alte tari?Ce vor?

A,mi-am adus aminte de show-ul la care ziceati ca face reclama pina si MTV-ul,ala cu spiritismul Ce s-a intimplat pina la urma??A fost?Nu inca??


Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput